2011.09.18 Vasárnap, 12:00:00

02:30:44

31.8 km

04:44 p/km (12.66 km/h)

Szigeti harmincas futóverseny by Zöldgömb Sport Klub. Úgy gondoltam, hogy ez egy jó felmérő és hosszú futás lesz egyben a Maraton előtt. Norberto is jött és azt mondta, hogy neki kevés a kiírt 6 kör, ezért még a rajt előtt kocogott egyet egy sporttárssal. Nekem viszont bőven elég volt a táv, lassan kezdtem, az volt a taktikám, hogy négy kört jólesően futok, majd az utolsó kettőn kiadom, ami bennem van. Ehhez képest az utolsó kettő lett a leglassab :-) De érzésre valóban betartottam a taktikát, első négy laza volt, utolsó kettő szenvedősebb. A rajt után mindenki elrohant, mintha max két kört kéne futni. Nem mentem velük, de a már emlegetett utolsó kettőben jónéhányat visszaelőztem. Néhányan kicsit megborultak, de derekasan végigküzdötték. Nekem nem voltak komoly gondjaim, de ilyen időben nem igazán tudok gyorsan futni, még akkor sem, ha a táv nagyobb részét a fák jótékony árnyékában tettük meg. Ezért a megálmodott célődőt már a rajtnál elfelejtettem. Végül abszolút 4. és kategória (19-39 év) 3. lettem. Éljen! A szervezés jó volt, a körök elején lehetett enni-inni, 1,5 km-nél volt víz. Én még az Árpád-hídi kútnál sem voltam rest inni, ezért a kiszáradás nem fenyegetett. A Maratonon meglátjuk mi lesz, de 3:30-nál sokkal jobbat nem várok magamtól.