01:46:18

21.1 km

05:02 p/km (11.91 km/h)

Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton

Életem első félmaratonja volt ez. A hivatalos óra 9 perc 10 másodpercet mutatott,amikor átléptem a rajt/cél vonalat.Nagyon hátulról indultam el,így nem tudtam az Andrássy úton a saját tempómban menni.A Lánchídon átérve javult egy kicsit a helyzet,de nem sokat.Jött a rakpart,amit kritikusnak gondoltam,jött is a holtpont a 14. kilométernél,de elég hamar sikerült átlendülnöm rajta még 17 kilométer előtt(a Parlamentnél).Még gyorsan egy frissítés a Ferdinánd híd alatt, és következhetett a hajrá.Amikor ráfordultam a Dózsa György útra,egy Váci fiatalemberrel összenéztünk, majd megindultunk veszettül.Végül is pár másodperccel előtte értem be a célba,ahol megvártam, megköszöntük egymásnak a segítséget, még beszélgettünk egy kicsit,majd búcsút intettünk egymásnak.Remélem még találkozom majd vele valamilyen másik versenyen. Visszatérve rám,1069. lettem abszolútban,13. saját kategóriámban(F1),az időeredményemmel elégedett vagyok,teljesítettem a célomat,ami az volt,hogy életem első félmaratonján 1 óra 50 percen belül érjek célba. Röviden ennyit erről a futásról.Ja, és még valami:ELFÁRADTAM! :D