05:50 p/km (10.29 km/h)

Itt foglalom össze a három versenyszám eredményeit.

Kaposvár Triatlon Sprint verseny!

A nagy meleg ellenére sikerült a betervezett időket hoznom.

1óra 32 perc alatt sikerült teljesítenem a távot, ami a nem túl népes mezőnyben az összetett 4. helyére, valamint az "öregasszony kategóriában" a dobogó 3. helyére volt elegendő.

Úszás: 2:08 min/100m tempó. (1 kör) Ez a körülményekhez képest jól ment, tekintve, hogy a felkészülés nem az úszásra épült, a 2:10-en belüli éredménynek nagyon örültem. Főleg úgy, hogy a víz hőmérséklete helyenként termálvízi magasságokba rúgott. Kicsit meg is rúgdosott egy ember, de ez hozzá tartozik ehhez a sporthoz.

Bringa: 29 km/óra tempó (2 kör): Szerintem ez is jó volt, itt próbáltam menni, ahol csak lehetett, leginkább azzal volt a baj, hogy nem lehetett.... Nekem nagyon ritmustalan volt a pálya, dimbes-dombos (ami nem baj!), de a valamivel több mint 20km-en volt 6 kanyar és 5 fordító. Természetesen a kanyarokban és a fordítókban nem volt letakarítva a murva, ahol szinte 0-ra kellett lassítanom.

Futás: 5:50 -es tempó (1 kör): Hát itt már elég melegem volt, délután 16 órakor. Az volt a taktika, hogy a bringán nem spórolok, lássuk hogy megy így a futás? Már a bringán kontrolláltam a mezőnyt, és láttam, hogy a 4. helyen állok, a futásnál pedig, hogy messze van tőlem az előttem lévő. Próbáltam a hőség és a dimbes-dombos terepen egyenlets iramban futni, és ez sikerült is többnyire. ( 50:52, 5:50, 5:53, 5:54, 5:48) Örültem így is a 6 percen belüli futásnak!

A verseny után nem éreztem fáradságot. A végén még maradt erőm levezetni is! (Sőt hazavezetni is!)