adam.sipos egyéb

2010.06.13 Vasárnap, 12:44:00

00:03:30

2010-107+108+109. Orfű - középtávú triatlon OB. Előzmények: szombaton végig 35fokban vezettem le Abaligetre, 5km-rel Abaliget előtt leszakadt a kipufogóm. Szerencsére meg tudtam javíttatni egy helyi lakatosműhelyben. Verseny napján 30-35fok, aszfalt 40-45fokos, helyenként lágyult már, depóban melegtől eldurranó kerékpárbelsők! (szerencsére én megúsztam!). Úszás: 95%-ban mellben, megpróbáltam 5x-6x a gyorsúszást, de nem tetszett, nem esett jól, mindig visszaváltottam mellre... Semmi extra, de meglepően jó időt mentem (0:40:47 / 2:02-es tempó - sztem nem volt 2km a pálya...). Depó1: 0:03:19 - jól sikerült. Kerékpár: Orfű->Abaliget->Kishajmás->Bodolyabér->Magyarhertelend->Orfű, ebből 3kör, körönként 2közepes egy nehéz és egy brutális emelkedő, össz szintemelkedés 972méter (!). Első kör remekül ment, 29.3km/h átlag, ettem is eleget, ittam is. Második kör már lassabb lett (~28.5km/h), nem kívántam annyira a kaját. Inni talán keveset ittam. 3.kör már nem ment jól, k* meleg volt, a lágy aszfalt helyenként lassította a kereket! Letuszkoltam egy fél zsemlét, meg banánt, inni ittam eleget, de nem ment csak 25.9km/h-s átlag. Éppen kicsúsztam a 3ó-s kerékpárból sajnos... De így is jobban mentem, mint számítottam rá. Depó2: 0:03:30 - jól sikerült ez is. Futás: na, ami innen jött, az volt a feketeleves. 500m után már fájt, melegem volt, majd össze estem. Életemben először komolyan elgondolkodtam rajta, hogy feladok egy versenyt! Szarul is voltam, emelkedőkön már csak sétálni tudtam. Ittam sokat, de a kaját nem kívántam. Keksz+narancs esett csak jól. Első kört leküzdöttem a tó körül, de várt még kettő... Valahogyan végigküzdöttem, nem is igen emlékszem, hogy hogyan... A séták miatt 6:37-es tempó jött ki. Nagyon gyenge... Nem tudom, hogy mi volt a baj, talán nem ittam eleget, meg brutál meleg volt. De IM-eken jobban szoktam bírni. Ja, délután meg haza kellett vezetni, újabb 250km sofőrködés... Szarul jött ki, hogy egyedül tudtam menni a versenyre. De büszke vagyok rá, hogy végigcsináltam!