Pulzus

147
0
0

évzáró szilveszteri futás.           Évértékelő:  3.640km Sérülésmentes év volt, jó sok futással a karanténnak is köszönhetően. Valami nem stimmelt az első hónapok felkészülésével, mert idén úgy döntöttem, kihagyom a maratonfüredet, és helyette egy tavaszi külföldi maratont futok (vagy Rimini, vagy Salzburg) mindkettő faszán elmaradt a járvány miatt. Én bekezdtem a versenyszezont egy gyalázatosan sikerült Öböl félmaratonnal 1:34:... valamennyi, majd  eléggé céltalan hónapok, nem túl jól sikerült edzéseivel (azt sem tudtam van-e értelme készülni, hiszen bizonytalan volt mikor lesznek versenyek)    Júliusra egyre jonbban mentek a félmaratonra felkészítő tempófutások, a 88 perces félmaraton reálisnak látszott a Wizzair valószínűnek, így egyre jobban ment, majd Aug elsején lebetegedtem ami néhány nap alatt elmúlt viszonylag enyhe tünetekkel. De ezt egy kb 6 hétig tartó gyengeség követte, ahol sem sebességet, sem pedig távolságot nem tudtam futni. Augusztusban 18km volt a max amit le tudtam futni, azt is lassan és kínlódva. Így a Wizzair-t inkább kihagytam, a Spar maratonra pedig esélyt sem láttam. Ez így ment egész szeptemberben, majd a Spar előtt 2-3 héttel elkezdtek javilni az eredményeim. Fogalmam sem volt, hogy letudnám-e futni a maratont mert 2 hónap alatt 22km volt a max amit le tudtam futni, de győzött a kíváncsiság és a verseny előtti szerdán benevezteem. Majd jött a szenzációsan sikerült verseny 3:09:40 alatt, ami meglepett mert inkább edzésnek fogtam fel a versenyt. Ettől belelkesedve rákészültem a Siófoki félmaratonra, amit közben lefújtak, és virtuális versenyen vettem részt ahol második lettem 903 versenyzőből. Én az eredeti pályán futottam az eredeti 12:30-as indulással szuper 89'04" idővel, ami rendes versenykörülmények között, versenytársakkal, biztosan fél percel jobb lehetett volna. (a második kör is tűpontosan úgy ment mint az első, kivéve a Petőfi sétány- batthány sétány 3 kilométerét amik 10-15 mp-el lassabbak voltak mint a többi).      És végül ettől belelkesedve még toltam egy maratont decemberben ugyanezen a pályán 4 körben 3:12:20 alatt, ami nem olyan jó lett mint amit reméltem, de figyelembe véve a túl hideg nyírkos csontigható hideg időt (nagyon nem ment a sebesség) ezzel is elégedett vagyok. 22-23-ig nagyon egyenletesen ment, majd onnét bebambultam a maradékot. Összességében 4 "verseny" 2 félmarcsi + 2 maraton amiből 3 jól sikerült. Az ősz mindenképpen jó versenyszezon volt ami sokkal jobb is lehetett volna, ha az utolsó kettő igazi versenyek lettek volna.