169
0
0

5. Adventi futóvereny

Szerencsére jó napot fogtam ki, pedig szokás szerint nem aludtam túl sokat verseny előtt. Félmaratonra neveztem edzői tanácsra, km-gyűjtési célzattal. Aztán csak elfogott a versenyszellem. Az 1. kör végéig ráadásul én futottam az élen, de aztán győzött a papírforma és Csilla megelőzött, míg frissítettem és el is húzott pár perccel. De a 2. helyet a lányok között sikerült megőriznem, sőt abszolútban is 7. lettem 32 induló közül. Ja, és hatalmas egyéni csúcs lett a vége, 7 percet javítottam a korábbi legjobb félmaratoni időmön. :)

A Chi running tanításai szerint igyekeztem végig figyelni a helyes testtartásra (jól sikerülhetett, mert páran szóvá is tették, hogy sokkal szebben futok, mint régen, s hát hatékonyabban is, az egyértelmű), bár a lépésszámomon (173/perc) még mindig van mit javítani. Az elején nagyon bekezdtem, de aztán beálltam az 5:13 körüli átlagra és még a közepén is sikerült megtartanom, amikor általában belassulok, s a végére még sikerült is belehúznom megint. Szép időnk lett mára szerencsére, találkoztam sok ismerős futóval, úgyhogy jó hangulatban telt a verseny, bár most menet közben kicsit kevesebbet beszélgettem, s inkább a futásra koncentráltam. :)