02:00:00

23 km

05:13 p/km (11.50 km/h)

4. Pörögnek a körök

Idén a 2 órás versenyt választottam. 2x nyomtam 6 órásat az előző 2 évben, de idén már nem akaródzott olyan hosszút futni, meg nincs is most bennem annyi km, hogy értelme lett volna hosszabb távnak nekivágni.

Hogy a végével kezdjem, a lányok között 2., abszolútban pedig 4. lettem! A végén Gergő volt a nyuszim, nagyon sprinteltem utána, hogy megelőzzem, de 30m így is maradt közöttünk. Nem baj, jövőre majd megelőzöm. :) Amúgy az 1. helyezett lány is csak 190 m-rel futott többet nálam!

A rajtot az eresz alá húzódva vártam, mert eléggé esett. Aztán hirtelen el is indították a versenyt, s én úgy nyargaltam a többiek után a mezőny legvégén. Ha jól emlékszem 12 lány és 5 fiú indult a 2 óráson. Igazából fogalmam sem volt, hol állhatok a mezőnyben. Egy srác vert csak rám több kört (29 km-t futott...), pár lassabb lányt leelőztem, de engem egy lány sem körözött, szóval tudtam, hogy 1 körön belül van az eleje, de nem tudtam, hogy hányan lehetnek. így nekem is meglepetés volt a végeredmény.

Az első pár kört nem nyomtam annyira. A mezőny eleje nagyon elhúzott, de a telóm mondogatta, hogy 5:20-as átlagot futok, aminél nem akartam gyorsabban kezdeni. Úgy voltam vele, hogy úgysem fogja mki ezt a tempót bírni, s majd a végén még fogok tudni javítani. Szóval az 1. pár körben alkalmam volt pár szót váltani az ismerősökkel, akiket utolértem és hosszabb távokon indultak. Aztán mikor már mkivel beszélgettem akivel akartam rákapcsoltam, s így a 2. órában még rá tudtam rakni egy lapáttal és még gyorsabb lettem. Figyeltem a helyes testtartásra és igyekeztem minél kevesebbszer megállni a frissítés miatt (3x ittam vizet, meg 1x bekaptam egy negyed banánt). A részidőkből már láttam, hogy nagyon jól megyek és bírtam is a tempót, úgyhogy úgy voltam vele, hogy nem fogom vissza magam, nyomom, ahogy a csövön kifér. :) Pedig alig aludtam a verseny előtt és nem sokkal futás előtt ebédeltem, amit lehet, hogy nem kellett volna, egy kicsit éreztem a gyomrom, de nem volt vészes. A nagy száguldásnak az lett a vége, hogy a tavasszal futott legjobb félmaratoni időmön javítottam vagy 7 percet (1:50 körül lehetett most, sőt, ha megnyomtam volna a végét, akkor az 1:49 is meg lehetett volna). 20 kört futottam, sőt a 21.-hez is csak kb. 100-200m hiányzott.

Ugyan az elején még eléggé esett és fújt, de a végére elállt és megszáradtam. Elég meleg volt az idő egyébként, így szerencsére nem fáztam. Csak így utólag kezdett el fájni a torkom...

Jó hangulatú verseny volt, sok ismerős sporttárssal. Le a kalappal a 12 órát futók előtt, mert az igazán nagy teljesítmény ma az övék volt. :)

01:59:00 21.1 05:38 10.64 0 0 0 0