166
0
0

I. Hévízi Futófesztivál

Ahogy meghallottam, hogy Hévízen futóverseny rendeznek, tudtam, hogy ott a helyem. Amióta futok szinte minden hosszú futást itt teljesítek. A pályát pont ellentétes irányban szoktam futni, és azt hittem, hogy ismerem (Tesó hívott pályabejárásra, de nagyképűen visszautasítottam), de ez így egy másik pálya. Korpát már mindjárt félretájékoztattam a verseny előtt (ezúton is bocsánat érte, de soha nem gondoltam, hogy a körforgalom úton lejtőn futottam, ez ma tudatosult bennem)

Sajnos a Keszthelyi Kilométeren elnéztük a gyerekverseny időpontját , és kisfiam nem tudott a korosztályában futni, ezért őt is beneveztük a délelőtti versenyre. 2 lett, nagyon büszke vagyok rá:-)

Rengeteg ismerőssel találkoztam a rajtnál, és rengeteg hiányzott (Eszti és Lilla főként). Pátri Zoli  és Misiék szurkolása nagyon jól esett, F. Tomi épp tollászkodott a pálya szélén, de azért felszólításra ment ki. Egy ismerősöm a 2. kör végén lévő dombnál megkérdezte, hogy itt a vége (kultrulátlan válaszoltam neki, de mást gondoltam...) Mindjárt az 5. koliméternél láttam egy rosszul levő futót, nagyon csúnyán nézett ki!

Bíztam egy 2 órán belüli időben, azt a célt tűztem ki magam elé, hogy az átalagpulzusom legyen már 160 felett, mert kicsit azt érzem, hogy a Plitvizei maratont ellustálkodtam a 150-es pulzussal, és hát sikerült. Meleg és a pálya tűző napos területeire gondolva sokkal rosszabbra számítottam, alig kellett tűző napon futni. Egyenletesen, kiegyensúlyozottam  végig 5:40 körül mentem (az utolsó 1.2 kilométerem 5:05-ös lett:-), körözni annyira nem volt jó, de a szurkolók nagyon aranyosak voltak.