00:37:12

10.2 km

03:39 p/km (16.45 km/h)

Baja Kikelet Félmaraton 10km-es szám.

A távot a gps-ek 10.2 és 10.3 körül mérték, Feri barátom mondott 10.5-öt, de az már sok.

Hazai pályán 24-órás szolgálat után mentem versenyezni. Szerencsémre délután volt a rajt, így tudtam előtte aludni. A cél egy nagyjából egyenletes, jó lendületes futás, 10 km-en 36:40 legyen meg.A pálya 2 150m-es, nem meredek emelkedőt (Sugó-híd, Buci Center) tartalmazott. Párom, Viki is rajthoz állt. A héten már teljesítettem három elég nehéz résztávos edzést, mégsem éreztem magam túl fáradtnak, de azért alaposan be kellett melegítenem. Futás szempontjából amúgy ideális időjárás és szép környezet fogadta a mezőnyt! A félmaratonistákkal futottam, az első 1.5 km-en az országos bajnok ironmannal Flander Marcival haladtam, kinek tempóját túl gyorsnak találtam, majd egy darabig egyedül mentem a 2. helyen. 4 km körül felértek a triatlonosok (Bajai Péter, Czigány András és az olimpiára készülő Faldum Gábor). Nekik ez a verseny edzés volt, Faldum Gabi 145 környéki pulzussal haladt 3:40-en belüli iramban! 7-8 km között kettévált a félmaratoni és a 10 km-es mezőny, így egyedül maradtam és az utolsó 2 km már valamivel lassabb lehetett. Szerettem volna 10 km-t 36:40-re futni, ami sikerült is ha csak 10.2 km-rel is számolok! A két kisebb emelkedő nem zavart be, a pályát jól lehetett futni! Amit szerettem volna elértem és Viki is jó időt ment! Szuper minőségi héten vagyok túl! Örülök, h ennyi résztáv után csak egy alaposabb bemelegítés kellett tempózni! A 10 km-es futamot nyertem.