04:45 p/km (12.63 km/h)

173
98
186

I. Várvölgyi Hatodmaratom (7 km) terepverseny. Motoszkált a fejemben, de a 24 órás úszás miatt dobtam. Aztán tegnap mégis úgy döntöttem, hogy úszás előtt bemelegítek! 10-kor volt rajt időmérés, és értékelés nélkül. Az egyik ismerősöm (köszi Varga Pisti) párja nem jött el, és mivel regisztrált, így az ő rajtszámával futottam. Elég későn értem oda, úgyhogy az ismerősökre nem sok idő maradt, mert elmentem bemelegíteni. A művház udvarából a kitárt kapuból indultunk. Ingyenes volt a rendezvény, de nagy dícséret a frissítésért (én ugyan nem használtam), illetve a szervezésért. Egy kis egyedi fa befutóérmet kaptunk. Szóval nem volt verseny, mégis mindenki nyomta az óráját, és valódi futók álltak a rajtnál. Elrajtoltunk időben, most kivételesen az elejében álltam, pár előzés, és azt vettem észre, hogy az egész mezőny mögöttem, csak ketten vannak előttem. Egy 20 év körüli srác, illetve egy 78-as születésű pajtika. Mögöttem még lihegést sem hallottam, gyorsan ránéztem az órára, felfele 4 perc körüli tempóban mentünk. Na itt azt gondoltam, hogy el is futottam magam, de nem! 1,5-2 km körül a fiatalembert bedarálta a másik futó, én meg mögötte 20-30 méterrel tartottam magam. Jól éreztem magam, gyorsan fogyott a táv. Az emelkedőkön el is sikerült kapni az ifjú titánt, a lefelén is elszaladtam, de aztán mindig feltámadt. Jót meccseltünk, azon nem kellett aggódni, hogy hátulról támad valaki, mert nem is láttam a mezőnyt. Az utolsó dombon sikerült egy kis előnyt kiépítenem, onnét már jöttek a lefelék, nyomtam rendesen. Visszaérve a faluba a cél előtt sajnos kicsúszott a második hely a kezemből, mert nagyot hajrázott a kispajtás. 1-2 mp-et kaptam tőle, úgy értünk be. Nagyon elégedett vagyok magammal (nem öntelt, hanem feldobott!), mert a szinttel együtt 35 percet terveztem, majdnem 2 perccel jobb lett, a 4.45-ös átlagnak meg nagyon örülök. Csak használ valamit az a sok domb! Nagyon jól esett, hogy a végén odajött a fiatalember, és gratulált, illetve megköszönte, hogy ilyen teljesítményre sarkalltam. Ezzel én is így voltam. Nagyon sok olyan pajtást vertem meg, akik a környéken terepes versenyeken futnak, és eddig mögöttük értem be, így nagyon feldobódva mentem az uszodába a versenyről egyből. 12-13-ig, 17-18 ig  úsztam hármas váltózva, még éjféltől egyig, illetve holnap 11-12 közt úszom, de azokról majd egy másik edzésbeszámolóban bővebben.