04:58 p/km (12.10 km/h)

173
0
182

Almádi terepverseny. Markó Ákos, Juhász Peti, Nyakas Erika, fia Marci (ő nem futott), meg én, így öten utaztunk Almádiba. 10 körül ott voltunk, elintéztük a formaságokat, felvettük a dugókát (Sportident). Átöltözés, dumálás az ismerősökkel, majd bemelegítés (amiről már írtam). Pont időben érkeztünk vissza a bemelegítésről, mert már Hites Viktor a verseny szervezője vezette a mezőnyt a rajthelyre. Pár perc poénkodás a rajtnál, jó versenyzést kívánás, aztán indulás. A térkép szerint az első 3 km-en meg is van a teljes emelkedés 10 méter híján. Rendesen belassította a mezőnyt. Indulásnál valahol a közepén voltam, így megint a verseny eleje arról szólt, hogy vágom át magam sok futón. Az emelkedő tetejére sikerült is beállni. Az első km-nél értem utol Ákost, aki a hegygerincen előzött vissza. Talált két versenyzőt, akikkel meccselt, de nem mentek el tőlem, csak egy 20-30 mp-re. Őket szerettem volna megfogni, de végülis nem jött össze, a végén 20 mp lemaradással értem be Ákos után. Az első 3 km után egy kis hullámos gerincen futottunk, majd 4,7 km-től ereszkedés. Igazából nem is láttam lejtőnek, de mégis 4'35 körül mentünk. 7 km körül volt egy fényképész csajszi, vigyorogtam, mint a tejbetök. Sajnos nem hallottam, amit mondott, mint utólag kiderült a pályával kapcsolatban adott infót, amit sajnos nem hallva egy kicsit más útvonalon fejeztem be. Egy idő után hiányoztak a szalagok, meg Ákosék is eltűntek. Egy Suzukist állítottam meg, hogy merre van a központ, mire mondta, hogy mindig lefele! Már elképzeltem, hogy elengedem a tempót, és valami szomszéd településen kötök ki, ahonnét majd lazán visszakocogok egy hosszú futás keretén belül. Szerencsére jó volt az irány, a befutó épülete előtt 100 méterrel láttam meg Ákosékat tőlem balra párhuzamosan lefele egy másik utcán. Egy parkolón átfutva így a megfelelő irányból futottam be. 100-150 métert tehettem rá, ami elhanyagolható. Nem voltam egyedül, sajnos Viktor szerint lelopták a szalagokat. Ettől függetlenül jó kis verseny volt. Titkon 50 perc környékére vártam magam, de nem vagyok csalódott. Petitől 5 percet kaptam, azt sem találom soknak! A mezőny elég erős volt, 41 perccel nyerték az elején. Abszolut 16. lettem az 57-ből. A verseny győztese 41.40 is a senior kategóriából került ki. Peti abszolut 9., Ákos 15.