Pulzus

163
0
196

Tour de Debrecen 55km: A helyszínre érve eső fogadott, hol jobban hol gyengébben. Teljesen jól éreztem magam, vártam a rajtot. Peti volt az elsőszámú ember, így én segítő lettem, de élvezem ezt a szerepet is, mert teher nélkül szabadon versenyezhetek, Rajt után rögtön elkezdtük fárasztani a mezőnyt és lószolgattunk szépen felváltva. Egy két emberre figyelni kellett pl: Barta Gergő. Az időjárás pocsék volt szakadt az eső. A táv első részében mindenki friss volt, így átvették a támadásainkat. Majd kb. féltávnál Petinek sikerült elmennie Barta Gergővel és még egy riderrel. Zsoltival szépen előre álltunk és szereltük a támadásokat és törtük a tempót. Egyszer kétszer közeledtünk, de nem hagytuk túl közel menni a cspatot. Bevallom nagyon élveztem. Teljesen jól éreztem magam, tudtam, hogy senki nem tud elmenni úgy hogy Zsolti vagy én ne lennénk ott. Ahogy beértünk Debrecenbe eltüntek a szökevények a szemünk elől a kanyarokban, ami teljesen jó volt. Az út nagyon csúszott és sokan buktak is. Végig elől helyezkedtünk pont emiatt.

Zsolti mellém jött és mondta, hogy felhúzza a sprintet így raktam a kereket ahogy kell. A célegyenes egy 800 m hosszú sík út volt kanyar nélkül , optimális volt nekem. Kiérve az utolsó kanyarból megindultunk Zsolti nyomta én bújtam. Sajnos Vini elfáradt és 300méterrel a cél elől kiállt előlem és innen nyél. Sajnos 300 méter nekem sok sprintben így sajna felértek rém és ketten lehajráztak. Csak 100-150 métert tudott volna még vinni Zsolti akkor megvan a mezőnybefutó és a Bronz, de így sajn a csak az abszolút 6. hely és a korcsoport 4. hely sikerült. Csalódott nem vagyok mert Peti és Kerti t éremmel  gazdagodott, valamint amit elterveztünk a verseny elején azt megcsináltuk. Jó volt látni Petit és Pityut a dobogón feszíteni, megérdemelték.

Nem fáradtam el igazán, minden rendben ment a verseny alatt.