01:57:52

21.1 km

05:35 p/km (10.74 km/h)

Extrememan 2015 Nagyatád, páros váltó Anitával, Team Kicsiplussz néven.

Futás. 2x2 kört futottam, az elsőt egyből futásra. Tomival kezdtük, aztán amikor a fordítónál sípolni kezdett a tüdeje a tempótól, akkor könnyes búcsút vettünk egymástól, ezen a versenyen nem volt barátság, éreztem magamban az erőt valami egészen különlegesre.  Mentem, végig azon a határon, amiről úgy éreztem, hogy tudom tartani hosszabb távon is, de még nem pusztulok bele. Az utolsó 7 km így is görcshatáron volt, a hátsó combom mindkét lábamom rosszalkodott, de ennyi terhelés után megbocsájtottam nekik. A pályán rengeteg ismerős, barát, végig egy nagy pozitív élmény volt az egész, örömfutás. Szerencsére az érkező vihar csak szelet és hűvösebb időt hozott, a maraton második fele már remek futóidőben telt. Anita is keményen odatette magát, végre megtanult okosan és kiegyensúlyozottan futni, nagyon egyenletes körökkel, szépen húztunk be egy 4 órás maratont. Összességében minden elvárást felülmúlva (cél: 12:00, álom: 11:30) 11:19 alatt értünk be, tavalyhoz képest több mint egy órát javítottunk. Eszméletlen. De tényleg.