2015.03.29 Vasárnap, 10:00:00

01:13:39

21.29 km

03:28 p/km (17.34 km/h)

CSOB Bratislava Renault Halfmarathon. A cél 1:12, és a kategória dobogó. A rajt után az első 9 kili kicsit hátszeles egyenes rész volt. Itt nagyon jól ment a futás, annak ellenére hogy totál egyedül futottam az elejétől fogva. A 10kili 33:55.  A fordító után kis emelkedő, és totál pofaszél. Sorba jöttek a 3:30- 3:33 közötti ezrek. De nem mertem beleerősíteni, mert féltem hogy a szél nagyon kivesz, és akkor az 5 kilire nem marad erőm. 15kilinél egy nagy emelkedő ami 3:37 lett, majd 2kili macskakő, ami nagyon belassított. Ekkor az előttem futó Csikó Csabi már kezdett közeledni. A kenyai női első is itt ért utol.Szerencsére ismét tudtam tempót váltani, így mentem vele. Újra jöttek a 3:28-as ezrek. 21 kilinél Csabit is utolértem. Végül a Kenyai győztes lánnyal futottam be. Sajnos a táv ismét 200m-el több volt, így az 1:12-es idő nem jött össze, de ennek ellenére elégedett vagyok! 3:28-as átlagot mentem tök egyedül. A szél miatt nehéz volt, és a macskakő sem lett jóbarátom!:-) A 40 feletti katagóriát viszont sikerült megnyernem! Hogy milyen erős itt is a kategoria, a 2. 1:14-et futott! Szuper verseny volt, de ennek ellenére többet itt nem futok. Jövőre Berlin halfmaraton!!!!!!! Remélem hogy egy év múlva is tudok 3:28-as átlagot menni! Mert mi nem öregszünk, csak a gyerekek lesznek nagyobbak!:-))