02:28:36

24.2 km Szint: 360 m

06:08 p/km (9.77 km/h)

Zalaegerszeg középtávú futás!

A nagy célról (hegyi maraton) dec 1-jén lemondtam, az újabb célt (hogy 5-ös ezerrel kezdődjön; 5:59-től már nagyon boldog lettem volna)  22 km körül kellett feladnom:-( Tehát most sem vagyok elégedett! Sajnos a tervezett 60 kilómat sem sikerült elérni:-(

Na, de a versenyről: csodás időben kezdhetünk, az első dombon mellém keveredett egy volt csoporttársam, aki közölte, hogy 4 napja módosították a felnőttképzési törvényt. Célversenyemen, dombnak fel pont erről a témáról szerettem volna hosszasan értekezni;-)

A tv-tornyot nagyon kevés sétával stabilan sikerült elérni. A domb alján Császár Évi szurkolása igen jól esett. Jánkahegyen egy nagyatádi futó kért útbaigazítást, és elég bunkó módon elkezdtem ecsetelni a maratoni táv nehézségeit, pedig biztos bíztatásra lett volna szüksége.:-( Bocsánat érte így utólag is...

Botfára 5:59-es ezrekkel elégedetten érkeztem be, sajnos a hegyre fel igen sokat sétáltam, így 6.20-as ezrekkel értem fel a tetejére. Lefele menet egy futó futott eszméletlen sebeséggel fel a dombon, mondom magamban Őrült!:-) De csak valamit elhagyott, természetesen felvettem neki, és mondtam, hogy egy lépéssel se többet dombnak fel! A csácsi körforgalomig felhoztam 6:10-re, 20 km-ig semmi bajom nem volt, a városban viszont nagyon rossz volt futni. Az utolsó 1 km-en 3-szor álltam meg a piroslámpánál, hiába szabálykövető vagyok ezen a területen is. A megállások nagyon rosszak voltak testileg, lelkileg!

200-as rajtszámmal abszolút 13. helyet sikerült elérnem. A fekete polónak külön örülök, mert slankít;-)

És eljövet láthattam azt első három maratoni futó befutóját:-)

00:00:00 24.2 00:00 0.00 360 0 0 0