172

Indoormarathon, azaz fedettpályás maraton...

Bécs, Vásárterület

III. helyezés (2:29.15)

Rajt előtt jól éreztem magam. Az elejét igyekeztem nem elkezdeni, így az élmezőnytől lemaradtam. A pulzus rendben volt, az iramról fogalmam sem volt, mivel az előzetesen 2,637 km-es nek titulált körről már a rajt előtt kiderült, hogy nem annyi, km jelzések pedig nem voltak. Szóval így futottam  a nagy semmiben a 2-3. körtől már elméletileg a 2. helyen. Nagyjából jól éreztem magam, figyeltem a pulzusra és a 11. körig (a 16-ból) úgy ahogy egyenletes tempót tartottam. Ami nagyon nem esett jól, hogy állandóan kanyarogni kellett, amit a táv második felétől már éreztem a térdeimen. Ezen kívül a folyosó részen kicsit csúszott a padló. Frissíteni általában tudtam minden körben. Más kérdés, hogy a löttyben éppen csak annyi izo-por volt, hogy szines legyen tőle a víz. Ez a végére kezdett visszaütni, ráadásul helyezésben előrébblépni nem volt esély, így aztán az utolsó 5 körben nem is annyira erőlködtem. Itt már voltak kellemetlen érzéseim, amelyek közé tartozott, hogy a 14 körben benyögte a bemondó, hogy valahonnan előkerült még egy emberke (aki egyébként félmaratonra nevezett), így ő az első, én pedig harmadik. Kicsit furcsállottam a dolgot, de nem volt mit tenni. Szóval valahogy még betoltam magam a célba, bár az acélos hajrá az elmaradt.

Nagy kár, hogy a szervezőknek nem sikerült lemérniük normálisan a távot... Ráadásul a csarnokban a GPS-ek sem működtek (azért páran bepróbálkoztak vele :)) így csak egy két foot-pod-dal futó kollegától tudom, hogy kb. mennyi lehetett az annyi. Nagyjából ez stimmelhet. Ha ezt veszem, akkor nem volt rossz futás.