Már 53 866 136 km-t sportoltatok

Hegyikerékpár: Meridás sikerek a Crosskovácsi maratonon

pen | 2012-06-20 | Nincs hozzászólás!

Kiváló időben és ideális pályán rendezték Nagykovácsi mellett az idei Crosskovácsi hegyikerékpár-versenyt. A hétvégi viadalon mintegy 450 kerekes állt rajthoz a különböző kategóriákban. A meridások ezúttal 8 érmet szereztek.

Hegyikerékpár: Magyar első helyek és világranglista-pontok Szerbiából

pen | 2012-04-03 | Nincs hozzászólás!

Az elitek közt Benkó Barbara és Parti András, a juniorok mezőnyében Szalontay Bence is győzelemmel zárt a szerbiai Novi Sad-ban rendezett hétvégi hegyikerékpár-versenyen. A viadal a magyar olimpiai keret számára, a londoni kvóta esetére válogatóverseny is volt egyben.

Újvidéken kezdődik a magyarok számára az olimpiai válogató-sorozat

pen | 2012-03-30 | Nincs hozzászólás!

Szerbiába utazik hétvégén a magyar hegyikerékpáros válogatott, hogy részt vegyen egy C2-es kategóriájú viadalon, melyen újabb világranglista-pontok gyűjtése esetén még közelebb kerülhet a nemzet az olimpiai kvótához. Hogy a sportágban május végén záruló kvalifikációs időszak után, sikeres kvótaszerzés esetén ki utazhat Londonba – azt három állomás után járó, összetett pontszámítás alapján dönti el a magyar szövetség.

Újabb pontokkal közelebb az olimpiához Dósa és Módos

pen | 2012-03-05 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai kvalifikációhoz szükséges újabb világranglista-pontokkal gyarapodva, hat szakaszt után, összetett hatodik helyen zárt a Dósa Eszter (Vitalitás SE) és Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) alkotta páros az S2-es kategóriájú, Andalucia Bike Race elnevezésű spanyolországi hegyikerékpár-versenyen.

Spanyol többnaposon teker Dósa Eszter és Módos Gabriella

pen | 2012-02-27 | Nincs hozzászólás!

Spanyolországi, S2-es kategóriájú versenyen kezdte el az idei hegyikerékpáros szezont az olimpiai pontgyűjtésben résztvevő Dósa Eszter (Vitalitás SE) és Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST). Az andalúziai viadalon 22 ország 218 csapatának összesen 436 kerekese vesz részt.

Hegyikerékpár: az olimpiai pontszerzés Horvátországban folytatódott

pen | 2010-06-01 | Nincs hozzászólás!

Hegyikerékpárosaink alig néhány kilométerre a szlovén határtól, a horvátországi Samoborban álltak rajthoz az elmúlt hétvégén megrendezett olimpiai krossz viadalon. A nemzetközi szövetség naptárában C1-esként jegyzett futamon újabb világranglista-pontok megszerzésére volt lehetőség. Az amerikai Mary McConneloug mögött Benkó Barbara (Rothaus-Cube) 40 ponttal második lett, Módos Gabriella (Merida Maraton Team CST) pedig 6 világranglista-pontot zsebelve 12-ként zárt., amivel néhányan éltek is a válogatott sorából. A viadal után zárult az ifi olimpiai válogató.

Kerékpár: Blazsó és Dósa átvette a vezetést

pen | 2009-08-26 | Nincs hozzászólás!

Finiséhez érkezik a T-Mobile TOP Maraton sorozat, a hétvégi Gepida Mátra Maraton után kialakul az összetett tabella végső sorrendje. Három állomás után a férfik hosszútávját Blazsó Márton Bogár Gábor előtt 60 pont, míg a nők középtávját mindössze 10 pont különbséggel Dósa Eszter vezeti Módos Gabriella előtt.

Hegyikerékpár: Buruczki és Módos győzött a Bükk Maratonont

pen | 2008-08-04 | Nincs hozzászólás!

Buruczki Szilárd nyerte meg a hegyikerékpáros T-Mobile Top Maraton-sorozat harmadik versenyét, az Eger környékén rendezett Bükk Maratont. A nőknél Módos Gabriella győzött.

Kerékpár: Buruczki és Módos nyert Szilvásváradon

pen | 2008-05-28 | Nincs hozzászólás!

Szilvásváradi rajttal vette kezdetét az idei T-Mobile TOP Maraton sorozat. A lovas stadiont ezúttal hegyibringások lepték el, 1550 fővel rekord nevezés született a versenysorozat történetében.