Már 53 857 696 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Triatlon - újonc nyerte - pályacsúccsal - az arizonai Ironmant

Bozót | 2014-11-18 | 1 hozzászólás

A kanadai Brent McMahon különleges hétvégi eredménnyel ajándékozta meg az Ironman világot - az Ironman Arizona versenyen, élete első Ironmanján 8 órán belüli pályacsúccsal ért célba.

Ivan Cudin és Máténé Varju Edit az Ultrabalaton bajnokai

Bozót | 2014-06-02 | 4 hozzászólás

A hétvégén került sor a 8. Ultrabalaton futóversenyre és kerékpártúrára, ahol új bajnokokat avattak. A férfiaknál új pályacsúcsi született, Ivan Cudin javította meg a korábbi rekordot (bár azóta kissé módosult pályán) aki fantasztikus eredménnyel, 18 óra 30 perc alatt futotta körbe legnagyobb tavunkat. A nőknél Máténé Varju Edit győzedelmeskedett.

Egy hétvégén három pályacsúcs Ottawában

Bozót | 2014-05-26 | Nincs hozzászólás!

A nőknél és a férfikanál is új pályacsúcsot ünnepelhettek a vasárnap megrendezett Scotiabank Ottawa Maratonon. Az IAAF ezüst minősítésű versenyén az etióp Yemane Tsegay és Tigist Tufa szakította át elsőként a célszalagot. Az ugyanekkor zajló 10 kilométeres versenyen Mary Keitany győzedelmeskedett.

Ultrafutás - EMU 6 napos futóverseny végeredmény

Bozót | 2014-05-14 | 1 hozzászólás

Tegnap délben végéhez érkezett az EMU-Unix-Kaeser 6 napos ultrafutó verseny Balatonfüreden. Fantasztikus eredmények születtek, megdőlt a pályacsúcs és számos országos rekordot döntöttek a versenyzők. A hivatalosan közölt pontos végeredményt még várjuk, de a sorrend és a rekordok egyértelműek.

Ismeretlen futó győzött a japán Taniqawa Mari félmaratonon

Bozót | 2014-01-14 | Nincs hozzászólás!

Igazi meglepetésgyőzelmet aratott a gyakorlatilag ismeretlen egyetemista Hideyuki Ikegami a vasárnap megrendezett 15. Taniqawa Mari félmaratonon. Az ifjú tehetség két és fél perce egyéni csúcsot futva, megelőzte a címvédő Yuki Kawauchit és az előző év bajnokát is.

Jól fizető másodpercek - női pályacsúcs a Xiamen Maratonon

Bozót | 2014-01-09 | Nincs hozzászólás!

Sajnálatos módon kimaradt innen Mare Dibaba igen szép évkezdő eredménye, amivel a Xiamen Maraton első helyét megszerezte. A 2:21:36 ezen a versenyen pályacsúcs, amely szép summát is jelentett a versenyzőnek.

Terepultra - Németh Csaba pályacsúccsal első a Mozart 100-on

Bozót | 2013-06-24 | Nincs hozzászólás!

Nyugati szomszédainknál rendezték meg a hétvégén a Mozart 100 elnevezésű terepfutó viadalt, ahol 100km távon több mint kétezer méteres szintemelkedést kellett legyőzniük a futóknak. Németh Csabának ez olyannyira nem okozott nehézséget, hogy a korábbi pályacsúcsot megdöntve ért elsőként célba.

Pályacsúcsok a Hannover Maratonon

Bozót | 2013-05-07 | 3 hozzászólás

A meleg idő ellenére mindkét nem versenyében megdőlt a pályacsúcs a vasárnap megrendezett Hannover Maratonon.  A dél-afrikai  Lusapho April 2:08:32-gyel lett abszolút első, míg az ukrán Olena Burkovska  2:27:07-tel a hölgyek közt szerezte meg a győzelmet.

Xiamen Maraton- Terfa pályacsúcsa, etióp győzelmek, - Józsa Gábor a legjobb európai!

Bozót | 2013-01-07 | 2 hozzászólás

Pénteki hírünkben esélylatolgatást olvashattatok ami most kevéssé jött be, ugyanis Negari Terfa lett az első, pályacsúccsal. Ez utóbbi bejött :-) A hölgyeknél Fatuma Sado nyert.

Pályacsúcs a hölgyeknél Torinoban és Yokohamában is

Bozót | 2012-11-19 | Nincs hozzászólás!

A vasárnap megrendezett Turin Marathon női mezőnyében a kenyai Sharon Cherop, míg az ugyanazon napon tartott Yokohama női maraton versenyében honfitársa, Lydia Cheromei győzedelmeskedett pályacsúccsal.

Csúcsdöntés a klasszikus táv klasszikus útvonalán

Bozót | 2012-11-12 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén 30.alkalommal megrendezett Athens Classic Marathon célszalagját Raymond Bett szakíthatta át elsőként,  2:11:35 eredménnyel. A versenyen elsöprő kenyai eredmény született, az első hatba nem is sikerült más nemzetiségű futónak bekerülnie.

Új férfi pályacsúcs a Chicago Marathonon

pen | 2012-10-07 | Nincs hozzászólás!

Kettős etióp győzelem született a hétvégi Bank of America Chicago Marathonon. A férfiaknál Tsegaye Kebede 2:04:38-as új pályacsúccsal győzött, míg a nőknél igen szoros sprint befutó végén Atsede Baysa nyert.

Új pályacsúcsok a dupla Grand Canyon futáson

pen | 2011-11-15 | 2 hozzászólás

A Grand Canyon gyönyörű ösvényein halad végig az a turistaútvonal, melynek oda-vissza teljesítése egyre népszerűbb kihívás USA-ban az ultrafutók számára. A 42 mérföld hosszú, 3200 méter szinttel megtűzdelt útvonalon nemrég mind a női mind a férfi rekord megdőlt.

Futás: Kettős kenyai győzelem és pályacsúcs Salzburgban

pen | 2010-05-19 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén hideg, esős időben rendezték meg a 7. Salzburg Maratont. A versenyen dupláztak a kenyaiak, Thomas Ngelel a férfi, Viola Bor Chepting a női mezőnyt utasította maga mögé. Kovács Réka negyedik helyen ért célba.

Ultrafutás: Pályacsúcs a Sárvári 24 órás futáson

pen | 2009-04-26 | 11 hozzászólás

Hétvégén rendezték Sárváron a 12/24 órás egyéni futást és a 12 órás váltóversenyt. Az átlagosnál melegebb, napsütéses időben rajtoltak el szombaton reggel 10-kor a futók a vár körüli 1030,7 méteres körön. A 24 órás bajnokságot a férfiaknál Kónya Ákos nyerte új pályacsúccsal, 235 körrel. A nőknél Bérces Edit győzött, 169 körrel.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás