Már 53 660 301 km-t sportoltatok

Erdélyi a hónap európai atlétája

Bozót | 2013-12-19 | Nincs hozzászólás!

A nőknél Erdélyi Zsófia lett november hónap európai atlétája a kontinentális szövetség értékelése és a közönségszavazatok alapján.  Az őszi idény a futók, terepfutók, mezei futók ideje, nem véletlen, hogy Zsófi is futóatlétaként került a legjobbak közé, ahogyan a férfi választott, az ukrán Oleksandr Sitkovski is.

A hétvégén kiderül, idén kik Európa legjobb atlétái

Bozót | 2013-10-09 | Nincs hozzászólás!

Csütörtöktől vasárnapig Tallinban találkoznak Európa atléta vezetői, hogy a hagyományos szezon végi Convention keretében egyeztessék a 2014-es versenyprogramot, és eszmecserét folytassanak a sportág helyzetéről, a továbblépés irányairól.

Atlétika: Budapestre érkezik Idowu és Dominguez

pen | 2009-10-06 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a brit hármasugró, Philips Idowu, a nőknél pedig a spanyol hosszútávfutó, Marta Dominguez nyerte el az idei év legjobb versenyzőjének járó díjat az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) szavazásán. Az elismeréseket Budapesten adják át október 17-én.

Atlétika: Két második hely Luzernben

pen | 2009-07-16 | Nincs hozzászólás!

Az Európai Atlétikai Szövetség Premium kategóriájába tartozó Luzern-i verseny diszkoszvető számában Kővágó Zoltán 65,27 méteres dobással a győztes Gerd Kanter (67,42) mögött a második helyen végzett. Kazi Tamás kiváló helyezkedéssel ismét jól futott 800 méteren. A győztes brazil Pecanha Fabiano (1:46,01) mögött 1:46,17 perces idővel szintén a dobogó második fokára állhatott fel. A 110 gát "A" futámában Kiss Dániel 13,71-el a hatodik helyen futott be.

Atlétika: Hétvégi magyar eredmények

pen | 2009-07-05 | Nincs hozzászólás!

Bene Barnabás 1500 m-en 3:40.25 perccel a 12. helyen ért célba kedden a Lille-ben rendezett atlétikai versenyen, így csak egy másodperccel maradt el az augusztusi berlini világbajnokság indulási szintjétől. Az Európai Atlétikai Szövetség sorozatába tartozó szlovéniai versenyen három magyar győzelem is született.