Már 53 660 209 km-t sportoltatok

Atlétika - Pars nyerte a dobó Európa Kupát

Bozót | 2016-03-14 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai bajnok Pars Krisztián győzött kalapácsvetésben szombaton az aradi dobó Európa-kupán.

Ultrafutás - Muhari Gábor nyerte az ultra Európa-kupát

Bozót | 2015-10-30 | 2 hozzászólás

Egy magyar futó, Muhari Gábor nyerte meg az ultramaratonok Európa-kupája versenysorozatot. Mindhárom versenyén a dobogóra állhatott, pályacsúcsot is futott.

Parasport - Európa Kupa negyedik a Butu-Ivanics tandem páros

Bozót | 2014-10-01 | Nincs hozzászólás!

Az elmúlt hétvégén az idei év utolsó Európa Kupa versenyén állt rajthoz a Butu – Ivanics tandem páros a parakerékpárosok prágai futamán. A mezőnyversenyen egy nagyon kemény körpályán a hatodik helyet szerezték meg. A versenyzés nem ment olyan jól sajnos, mint a múlt héten Szerbiában. Másnap viszont az időfutamon, amely nem a srácok erősebb száma, az előkelő 4. helyen végeztek.

Úszás - Papp Márk nyíltvízi Európa Kupa összetett ezüstérmes

Bozót | 2014-09-15 | 1 hozzászólás

Második helyen végzett a LEN nyíltvízi úszó Európa Kupa-sorozat összetett versenyében Papp Márk: a castellabatei döntő második napján az 5 km-es időfutamban az 5. helyen zárt, és végül az összesített eredmények alapján a fináléban is 2. lett az olasz Andrea Bianchi mögött, aki végül elvitte összetettben a pálmát. Igaz, abnormális körülmények között született meg a rangsor: Bianchi egy bójakihagyás miatt 100 méterrel kevesebbet úszott, de a bírók hibájára hivatkozva végül jóváhagyták az eredményét. Az olasz az eredményhirdetésnél elnézést kért Márktól.

Triatlon - részvételi csúcs várható Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-07-31 | Nincs hozzászólás!

Rekordszámú nevezés érkezett az augusztus 9-én és 10-én Tiszaújvárosban - idén 18. alkalommal - sorra kerülő TVK ITU triatlon világkupára és ETU junior Európa-kupára.

Triatlon - Bicsák Bence az Európa Kupa dobogó harmadik fokán

Bozót | 2014-07-22 | Nincs hozzászólás!

Bicsák Bence a 3. helyen ért célba a genfi triatlon junior Európa Kupa férfi futamában. A Mogyi SE válogatott versenyzője 1 óra 1 perc alatt teljesítette a július 19-én rendezett verseny távját.

Triatlon - Vanek Ákos Európa Kupa bronzérmes

Bozót | 2014-06-30 | 3 hozzászólás

Június 28-án Triathlon Európa Kupaversenyt rendeztek Kijevben, ahol a magyar Vanek Ákos nagy csatában bronzérmet szerzett. A 1,5 km úszásból, 40 km kerékpárból és végl 10 km futásból álló versenyről beszámolót is olvashatunk Ákostól.

Parakerékpár - negyedik hely az Európa Kupán

Bozót | 2014-06-18 | Nincs hozzászólás!

Butu Arnold Csaba (Hungarofondo) a világranglista 26. helyéről várta a soron következő hétvégi Európa-Kupát, amelyet Németországban rendeztek. A parakerékpárosok tandem versenyszámában Ivanics Gergely vezetésével indult.

Nyíltvízi Európa Kupa - Risztov győzelme

Bozót | 2013-05-27 | Nincs hozzászólás!

Risztov Éva győzött az úszók idei nyíltvízi Európa Kupa-sorozatának izraeli nyitóversenyén - tájékoztatta Kiss László szövetségi kapitány az MTI-t. A magyar férfiak nem szerepeltek ilyen jól.

Risztov és Gyurta is indul a Nyíltvízi Európa Kupán

Bozót | 2013-05-24 | Nincs hozzászólás!

Pénteken rajtol el az úszók idei nyíltvízi Európa Kupa-sorozata az izraeli Bat Yamban, ahol indul a londoni olimpia magyar bajnoka, Risztov Éva is.

Triatlon - Banyoles Európa Kupa beszámoló

Bozót | 2013-05-09 | Nincs hozzászólás!

Az idény első komolyabb versenyét teljesítette Kovács Zsófi,Vanek Margit és Vanek Ákos Banyolesben az EK futamon.Barcelonától kb. 100 km-re, nagyon szép környezetben,egy kisebb tó partján rendezték a versenyt.

Fuchs Reni ismét Junior Európa Kupát nyert

pen | 2012-09-11 | Nincs hozzászólás!

Spanyolországi győzelme után Fuchs Renáta ismét Junior Európa Kupát nyert, ezúttal nem kellett olyan messze utaznia érte, ugyanis múlt hétvégén a szomszédos Szlovéniában rendezték a versenyt. Bledben idén 14 versenyző képviselte hazánkat, 8 lány és 6 fiú volt a rajtlistán.

Pap Eszter és Pap Dávid aranyérmes a Junior Európa Kupán

pen | 2012-06-20 | Nincs hozzászólás!

A testvérpár dupla aranyával zárult a szombati Junior Európa Kupa Bécsben. Eszternek sikerült megismételnie tavalyi eredményét, s ismét felállhatott a dobogó tetejére, így elsőként mondhatja el magáról, hogy megvédte tavalyi címét, ez ugyanis még egy juniornak sem sikerült Bécsen.

Atlétika: Farah és Monteiro győzött 10.000 méteren Marseilles-ben

pen | 2010-06-08 | Nincs hozzászólás!

A brit Mo Farah és a portugál Ines Monteiro volt a leggyorsabb a szombati Európa Kupa versenyen Franciaországban. Mindketten új egyéni csúccsal nyertek 10.000 méteren.

Úszás: Risztov Éva nyíltvizen lett ötödik

pen | 2010-05-09 | Nincs hozzászólás!

Az ötödik helyet szerezte meg Risztov Éva élete első nyíltvízi versenyén, a 10 kilométeres olimpiai távon az izraeli Eilatban rendezett Európa Kupán - tudatta Vajda Tamás, az úszónő edzője.

Triatlon: Európa Kupa ezüstérem Szalay Szandrának

pen | 2010-04-22 | Nincs hozzászólás!

Hét magyar versenyző képviselte hazánkat az Antalyában megrendezett hétvégi Európa Kupán, ahol Szalay Szandra 02:06:10-es idejével felállhatott a dobogó második fokára. A férfi mezőnyben is jól szerepeltünk, hiszen 4 magyar nevet is olvashatunk az első 15 helyezett között.

Atlétika: A nők győztek, a férfiak másodikok lettel az Európa Kupán

pen | 2009-06-30 | Nincs hozzászólás!

Kiválóan helyt állt mindkét csapatunk Mariborban, a többpróba Európa Kupa II. osztályának versenyében. Az első nap vezetést szerző lány csapat ott folytatta ahol szombaton abbahagyta, és több számban is sikerült az előnyünket tovább növelni, hogy végül megnyerjük a versenyt. A férfiaknál hatalmas verseny folyt az utolsó futószámban a második helyért, amit végül sikerült a magyar atlétáknak megszereznie.

Atlétika: Bent maradtak a magyarok az első ligában

pen | 2008-06-30 | Nincs hozzászólás!

A magyar férfi és női csapat is a bennmaradást jelentő utolsó előtti, hetedik helyen végzett a Finnországban rendezett összetett atlétikai Európa Kupában az első ligában.

Atlétikai: Negyedik és hatodik helyen végeztünk az EK-n

pen | 2008-06-24 | Nincs hozzászólás!

A magyar férfi csapat a negyedik, a női pedig a hatodik helyen végzett az atlétikai Európa Kupa B-csoportjának isztambuli versenyén.

Atlétika: Irány az EK!

pen | 2008-06-20 | Nincs hozzászólás!

Csütörtökön délután elrepült Törökországba a férfi és női magyar Európa Kupa válogatott. Az idei viadalt, csakúgy mint 2004-ben, Isztambulban rendezik és sokak számára egy kiváló lehetőséget biztosít a pekingi olimpiai kvalifikáció megszerzésére.