Már 53 860 660 km-t sportoltatok

Gebrselassie üzent az olimpiáról lemaradó Kawauchinak

pen | 2012-03-01 | 2 hozzászólás

Egy nappal a Tokyo Marathon után – mely idén japán olimpiai válogatóverseny is volt – a két favorit, Arata Fujiwara és Yuki Kawauchi megjelent a hivatalos sajtókonferencián. Míg Fujiwara boldogan ünnepelte a versenyen elért második helyét, a 14. helyen célba érő, így az olimpiáról valószínűleg lemaradó Kawauchi kopaszra borotvált fejjel jelent meg az újságírók előtt.

Gebrselassie csak negyedik lett Tokióban

pen | 2012-02-27 | Nincs hozzászólás!

Michael Kipyego nyerte meg a férfiak versenyét a hétvégi Tokyo Marathonon. Haile Gebrselassie, aki szeretett volna 2:04-2:05 körüli időt futni az olimpiai csapatba kerüléshez, végül 2:08:17-tel csak negyedik lett.

Gebre az olimpiai részvételért fut Japánban

pen | 2012-02-24 | 8 hozzászólás

Haile Gebrselassie a hétvégén a Tokyo Marathonon próbál meg olyan időeredményt futni, amivel bekerülhet hazája olimpiai csapatába. A 39 éves Gebrével együtt küzdenek majd vasárnap az olimpiai kvalifikációért az elit japán férfi futók is.

Hailu Mekonnen és Tatyana Arysova nyerte a Tokió Maratont

pen | 2011-02-28 | Nincs hozzászólás!

A 30 éves etióp Hailu Mekonnen a 33. kilométert követően lépett el Paul Biwottól, és szerezte meg a győzelmet az 5. Tokyo Marathonon a hétvégén. Mekonnen ideje 2:07:35 volt, ez az idei harmadik leggyorsabb maratoni idő és egyben új egyéni csúcs is az etióp futónak. Mekonnen a pályacsúcstól mindössze 12 másodperccel maradt el.

Maratoni hírek: Gebre megsérült, Berlin betelt

pen | 2011-02-24 | 2 hozzászólás

A Tokyo Marathon szervezői bejelentették, hogy vasárnapi versenyükön mégsem áll rajthoz Haile Gebrselassie. Gebre megsérült és hetekig nem versenyezhet.