Már 53 865 437 km-t sportoltatok

Atlétika - az év legjobbjával tért vissza Meseret Defar

Bozót | 2016-02-17 | Nincs hozzászólás!

A két és fél évet kihagyó Meseret Defar megnyerte a női 3000 métert a vasárnapi bostoni fedett pályás atlétikai versenyen, és a győzelmen túl az időeredményének is nagyon örült.

Pályacsúcsok a New Orleans Félmaratonon

Bozót | 2013-02-25 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén került sor a nagy népszerűségnek örvendő New Orleans Félmaratonra, ahol a hosszútávfutás csillagai közül is többen rajthoz álltak. A várakozásoknak megfelelően, a pályacsúcsokat átadták a múltnak.

Atlétika: Defar, Flanagan, Goucher, Farah a New Orleans félmaratonon

Bozót | 2013-02-15 | 4 hozzászólás

A szervezők bejelntése szerint az olimpiai bajnok Meseret Defar és Mo Farah mellett az amerikai sztár-edzőtárspár Shalane Flanagan és Kara Goucher is részt vesz a következő hétvégén megrendezésre kerülő Rock 'n' Roll New Orleans félmaratonon.

Baji a középdöntőben, Nguyen az előfutamban búcsúzott a fedettpályás vb-n

pen | 2012-03-12 | Nincs hozzászólás!

A legjobb magyar eredményt Baji Balázs érte el az Isztambulban rendezett fedettpályás atlétikai világbajnokságon, miután 60 méter gáton a középdöntőig jutott. Az utolsó versenynapon női rúdugrásban Iszinbajeva nyert, férfi 60 gáton Liu viszont kikapott. Mo Farah 3000 méteren majdnem bronzérmes lett, de végül mégsem.

Liu Xiang, Clarke és Defar remekelt Birminghamben

pen | 2012-02-20 | Nincs hozzászólás!

Liu Xiang megnyerte a 60 méteres gátfutást, Lerone Clarke a 60 méteres síkfutást, Meseret Defar pedig a 3000 métert a hétvégén az Aviva Grand Prix-n Birminghamben. Mo Farah, bár új Európa-csúcsot futott, mégis kikapott két mérföldön.

Defar 1:07:44-es idővel debütált a Philadelphia félmaratonon

pen | 2010-09-22 | 2 hozzászólás

Az etióp Meseret Defar és a kenyai Matthew Kisorio nyerte a Philadelphia félmaratont. A vasárnap megrendezett versenyen a két győztes idő 1:07:44 és 1:00:15 volt.

Atlétika: Kiss Dani második, Defar alig maradt el a világcsúcstól

pen | 2010-02-11 | Nincs hozzászólás!

60 méter gáton Kiss Dániel kiváló teljesítménnyel az olimpia bajnok kubai Dayron Robles mögött a második helyen végzett a stockholmi fedettpályás versenyen. Meseret Defar igen közel került az 5000 méteres világcsúcshoz.

Atlétika: Defar új csúcsot futott 2 mérföldön

pen | 2009-02-27 | Nincs hozzászólás!

Az etióp Meseret Defar a világ eddigi legjobb eredményét, 9:06.26-ot futott Prágában, a ritkán megrendezett kétmérföldes versenyszámban - ahol egyébként az IAAF nem tart számon hivatalos világcsúcsot. Defar saját korábbi 9:10.50-es eredményét javította meg a csehországi nemzetközi fedettpályás atlétikai versenyen.

Atlétika: Defar ott lesz Prágában és csúcsra tör

pen | 2009-02-11 | Nincs hozzászólás!

Az etióp Meseret Defar megerősítette, hogy ott lesz a február 26-i nemzetközi fedettpályás atlétikai versenyen Prágában, és megpróbálkozik majd egy világcsúcs megdöntésével is. Azt még nem árulta el, hogy melyik rekordról van szó. Prágában igazi sztárparádé lesz, hiszen már bejelentette részvételét Yelena Isinbayeva, Blanka Vlasic, Pamela Jelimo és Dayron Robles is.

Atlétika: Defar mindent meg akar nyerni

pen | 2008-08-07 | Nincs hozzászólás!

Az etióp olimpiai és világbajnok Meseret Defar először teljesítményével üzent a benne kételkedőknek, amikor egyéni csúcsot futott Stockholmban 5000 méteren, alig több mint egy másodperccel maradva el a világcsúcstól. Mostani nyilatkozatában már szavakkal is üzeni: mindent meg akar nyerni.

Atlétika: Powell legyőzte Boltot, Defar a világcsúcs közelében

pen | 2008-07-23 | Nincs hozzászólás!

A Stockholmban megrendezett IAAF World Athletics Tour-on Asafa Powell remek rajtjának köszönhetően nyert Usain Bolt előtt. Meseret Defar kemény tempót futott 5000 méteren, és alig maradt el a világcsúcstól. Dayron Robles ismét 13 mp alatt.

Atlétika: Bekele és Defar rekord nélkül nyert

pen | 2008-06-09 | 3 hozzászólás

Nem sikerült világcsúcsot futnia hétvégén sem Kenenisa Bekelének 10.000 méteren, sem honfitársának, Meseret Defarnak 5.000 méteren a Prefontaine Classic atlétikai versenyen Eugene-ben. Liu Xiang rajthoz állt 110 gáton, de kizárták.

Atlétika: Új világcsúcs női 5000 méteren

pen | 2008-06-07 | 4 hozzászólás

Fantasztikus új világcsúccsal nyerte a női 5000 méteres síkfutást (nem GL-szám) az etióp Tirunesh Dibaba az oslói atlétikai Golden League-sorozat második állomásán, Oslóban. Dibaba 14:11.15 perces idejével több mint öt másodpercet javított honfitársa, Meseret Defar rekordján (14:16.63).