Már 53 863 901 km-t sportoltatok

Kerékpár: Contador győzött a Giro d Italián

pen | 2011-05-31 | 2 hozzászólás

Alberto Contador (Saxo Bank-SunGard) vasárnap harmadik helyen ért célba a milánói időfutamon, ezzel bebiztosítva összetett győzelmét az idei Giro d'Italia körversenyen. Az időfutamot David Millar (Garmin-Cervélo) nyerte Alex Rasmussen (HTC-Highroad) és Contador előtt.

Kerékpár: Mark Cavendish nyerte a Giro 10. szakaszát

pen | 2011-05-18 | Nincs hozzászólás!

Mark Cavendish nyerte a Giro 10. szakaszát, visszavágva ezzel Petacchi-nak a második etapon elszenvedett vereségért. Cavendish az enyhén emelkedő célegyenesben ezúttal esélyt sem hagyott riválisainak, és több, mint egy kerékpárhosszal győzött Ventoso és Petacchi előtt.

Kerékpár: Pieter Weening nyerte a murvás etapot a Giro-n

pen | 2011-05-12 | Nincs hozzászólás!

Pieter Weening sikerét hozta a Giro d'Italia 5. szakasza. A „fehér poros” murvás részekkel nehezített szakaszon látványos küzdelem alakult ki.

Kerékpár: A megemlékezés jegyében tekert a Giro d Italia mezőnye

pen | 2011-05-11 | Nincs hozzászólás!

A hétfői szakaszon balesetben elhunyt belga Wouter Weylandt emlékének szentelték a Giro d,Italia országúti kerékpáros körverseny résztvevői a keddi, negyedik etapot, így az nem számított bele az összetett eredménybe.

Kerékpár: Az UCI kitiltja a tűket a Giróról

pen | 2011-05-05 | Nincs hozzászólás!

Az UCI legújabb szabálymódosítását a "Tilos a tű" szabályt még időben elfogadták ahhoz, hogy már a Giro d’Italia körversenyre is érvényes legyen. A módosítás értelmében semmilyen készítményt nem szabad a versenyzőknek injekciós tűk segítségével beadni, és a szabálysértés már azzal is megvalósul, ha valakinél tűt találnak.

Ingyenes Giro d Italia ajándékcsomagokat sorsolnak

pen | 2011-04-19 | Nincs hozzászólás!

Holnapig még bárki jelentkezhet arra az internetes sorsolásra, amit az egyik vezető kerékpáros portálon hirdetnek. A sorsoláson öt Giro d’Italia ajándékcsomag talál majd gazdára.

Kerékpár: Kreuziger vezeti majd az Astana csapatot a Girón

pen | 2011-02-14 | Nincs hozzászólás!

A Giro d'Italia idei útvonala érinteni fogja majd az Etnát. Erre készülvén tartott az Astana csapat hatórás edzést az Etnára vezető emelkedőn és környékén.

Kerékpár: Lequatre reméli, hogy indulhat a Tour-on

pen | 2010-12-09 | Nincs hozzászólás!

Geoffroy Lequatre (RadioShack) remél, hogy mindhárom nagy körversenyen rajthoz állhat majd 2011-ben. „Könnyebb úgy jól befejezni egy szezont ha egy nagy körversenyen ott voltál, különösen a Tour de France-on. Egy ilyen versennyel a lábadban a jó forma a szezon hátralévő részére is megőrizhető.” – nyilatkozta.

Kerékpár: Cadel Evans jövőre kihagyja a Giro-t, cél a Tour de France

pen | 2010-11-11 | Nincs hozzászólás!

Cadel Evans (BMC) bejelentette, hogy 2011-ben kihagyja a Giro d’Italia körversenyt, hogy energiáit a Tour de France-ra összpontosíthassa. Az ausztrál Tour Down Under versenyen sem áll majd rajthoz.

Kerékpár: Petacchi hiányolja a sík szakaszokat a Giroból

pen | 2010-10-27 | Nincs hozzászólás!

Míg az összetett címért versenyzők és a hegyek kedvelői pozitívan nyilatkoztak a 2011-es Giro útvonaláról, a sprinterek nem örülnek a sok emelkedővel tűzdelt szakasznak.

Kerékpár: Bemutatták a 2011-es Giro d Italiát

pen | 2010-10-25 | 1 hozzászólás

Torinóban bemutatták a 2011-es Giro d'Italia útvonalát. A viadal az ország 20 régiójából 17-be ellátogat majd. A 3498 kilométeres távon 5 sík szakaszt, 6 közepesen hegyes etapot, 7 hegyi befutót, 1 csapatidőfutamot és 2 egyenkénti időfutamot láthatunk majd.