Címketalálatok
Szívritmus-elemző iPhone alkalmazásával talán édesanyja életét mentette meg egy diák
Egy amerikai diák kardiológus nagyapja tudományos munkáit felhasználva olyan iPhone alkalmazást talált ki, amellyel nagy valószínűséggel saját édesanyja életét is megmentette. A program a szívdobogást veti össze korábban felvett mintákkal és így kiszűrheti az eltéréseket.
Pulzusmérés 7: Újrakezdő és 12 hetes edzésterv versenyzőknek
Cikksorozatunk hat korábbi részében a max pulzusról, a nyugalmi pulzusoról és a pulzustartományok meghatározásáról írtunk, valamint bemutattuk egy-egy 30 napos újrakezdő programot és 12 hetes edzéstervet kezdő, középhaladó és haladó szintű futók részére. Cikksorozatunk utolsó részében a versenyzők számára javasolt edzésprogramokat mutatjuk be.
Pulzusmérés 6: Újrakezdő és 12 hetes edzésterv haladóknak
Ha már elolvastad pulzusméréssel foglalkozó cikksorozatunk öt korábbi részét, akkor már tudod, hogyan kell megmérned max pulzusodat, nyugalmi pulzusodat, és hogyan kell ezek segítségével kiszámolnod a max pulzusod adott százalékaihoz tartozó pulzuszámokat, sőt láttad már a 30 napos újrakezdő programunkat és a 12 hetes edzéstervet is, melyeket kezdő és középhaladó szintű futóknak ajánlottunk. Most a haladók számára javasolt edzésprogramokat mutatjuk be.
Pulzusmérés 5: Újrakezdő és 12 hetes edzésterv középhaladóknak
Ha már elolvastad pulzusméréssel foglalkozó cikksorozatunk négy korábbi részét, akkor már tudod, hogyan kell megmérned max pulzusodat, nyugalmi pulzusodat, és hogyan kell ezek segítségével kiszámolnod a max pulzusod adott százalékaihoz tartozó pulzuszámokat, sőt láttad már a 30 napos újrakezdő programunkat és a 12 hetes edzéstervet is, melyeket kezdő szintű futóknak ajánlottunk. Most a középhaladók számára javasolt edzésprogramokat mutatjuk be.
Pulzusmérés 4: Újrakezdő és 12 hetes edzésterv kezdőknek
Ha már elolvastad pulzusméréssel foglalkozó cikksorozatunk három korábbi részét, akkor már tudod, hogyan kell megmérned max pulzusodat, nyugalmi pulzusodat, és hogyan kell ezek segítségével kiszámolnod a max pulzusod adott százalékaihoz tartozó pulzuszámokat. Talán már el is készítetted a saját pulzustáblázatodat, és alig várod, hogy belefoghass a pulzusmérős edzésekbe.
Pulzusmérés 3: a pulzustáblázat kitöltése
A pulzusmérésről szóló cikksorozatunk ezen fejezetében a pulzusmérős edzésekhez szükséges személyre szabott pulzustáblázat elkészítéséhez nyújtunk segítséget. Belőjük az ideális pulzusodat a különbőző versenytávokra, és adunk néhány fontos tanácsot a hatékony pulzusmérős edzésekhez.
Pulzusmérés 2: a nyugalmi pulzus meghatározása
Míg pulzusméréssel foglalkozó cikksorozatunk első részében egy "keményebb" témával, a maximális pulzus meghatározásával foglalkoztunk, úgy a második részben egy sokkal kevesebb erőfeszítést igénylő feladat a nyugalmi pulzus megállapítása kerül terítékre. Erre az értékre az aerob és az anaerob edzésmunkához használható pulzustartományok meghatározásához lesz szükségünk.
Pulzusmérés 1: a maximális pulzus meghatározása
A pulzusszám az egyik legérzékenyebb mutatója a szervezetünk fizikai terhelésének. Terhelés közben mért pulzusunk fontos információval szolgál az adott terhelés intenzitásáról, testünk pillanatnyi állapotáról, sőt hosszabb távon vizsgálva az adatokat az edzésmunkával elért fejlődésnek is jó mutatójává válik. A pulzusmérésről szóló cikksoroztunk első darabjában a maximális pulzus meghatározásával foglalkozunk.
Még több címke