Már 53 658 245 km-t sportoltatok

Öttusa bronzéremmel zártuk a Londoni Olimpiát

pen | 2012-08-13 | 1 hozzászólás

A magyar csapat nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárta a Londoni Olimpiát. A két utolsó érmünket a kajakos Douchev-Janics Natasa és az öttusázó Marosi Ádám szerezte.

Már 156 magyar sportoló nevezhető a Londoni Olimpiára

pen | 2012-06-11 | 8 hozzászólás

Gercsák Csaba hosszútávúszó vasárnapi kvótaszerzésével már 156 magyar sportoló nevezhető a londoni versenyekre. A hosszútávúszók setubali selejtezőjén Gercsák mellett Risztov Éva is kivívta a londoni szereplés lehetőségét 10 km-en, ám ő nem növeli az utazócsapat létszámát, mivel medencében már korábban részvételi jogot szerzett.

Erős mezőny a nyíltvizi úszók utolsó kvótaszerző versenyén

pen | 2012-06-08 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén rendezik meg a nyíltvízi úszók utolsó olimpiai kvótaszerző versenyét Setubalban. Az ötkarikás programban szereplő egyetlen hosszú távú szám a 10 kilométer, amelynek egyelőre nincs magyar résztvevője, ám a portugáliai viadalon ketten is megkaparinthatják a lehetőséget, ha - a világszövetség, a FINA honlapjának híre szerint - az első kilencben végeznek.

Vizes vb: Az elmúlt napok fontosabb magyar eredményei

pen | 2011-07-27 | 1 hozzászólás

25 kilométeren Gercsák Csaba bronzérmet szerzett a sanghaji vizes világbajnokságon. 100 mellen hatodik lett Gyurta Dániel. Szintén hatodik lett Hosszú Katinka 200 vegyesen. Bejutott az elődöntőbe a magyar férfi vízilabda-válogatott, míg a nők a 9. helyen zártak.

Hosszútávúszás: Gercsák Csaba tizedik lett 5 km-en

pen | 2011-07-22 | 1 hozzászólás

Gercsák Csaba a kiváló tizedik helyen végzett a nyíltvízi úszók 5 km-es számában a sanghaji vizes világbajnokság pénteki versenynapján.

Hosszútávúszás: 20 olimpiai résztvevő már örülhet

pen | 2011-07-21 | 3 hozzászólás

A sanghaji vizes világbajnokság nyíltvízi versenyeinek nyitányán, az olimpiai programban is szereplő 10 kilométeres számban a legjobb 10 férfi és női versenyző megszerezte a jogot az olimpiai indulásra. Az 5km-es versenyt holnap, a 25 km-es versenyt holnapután rendezik.

Úszás: lesz magyar hosszútávúszó Pekingben

pen | 2008-06-01 | 2 hozzászólás

Óriási bravúrt hajtott végre Gercsák Csaba, a Jövő SC versenyzője: a pekingi előolimpián 10 km-es úszásban második helyen végzett, és ezzel megszerezte az olimpiai kvalifikációt.

Úszás: Gercsák Csaba feladta 25 kilométeren

pen | 2008-05-09 | Nincs hozzászólás!

A hosszútávúszók sevillai világbajnokságán Gercsák Csaba a 10 kilométeres olimpiai szám, majd az 5 km után a zárónapi 25 kilométeren is elindult, de nem ért célba. A versenyt a holland Maarten Van Der Weijden nyerte.