Már 53 658 887 km-t sportoltatok

Atlétika - az eliten spórolnak az Athén Maraton szervezői

Bozót | 2015-08-06 | 2 hozzászólás

A legklasszikusabbnak számító Athén Maraton szervezői kedden bejelentették, hogy az ország nehéz pénzügyi helyzete miatt az idei versenyre nem hívnak elit mezőnyt valamint nem osztanak pénzdíjat.

Atlétika - kenyai győzelem Athénban, Zahorán sikere Zeilben

Bozót | 2014-11-10 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál és a nőknél is csak kenyaiak álltak dobogóra a vasárnapi Athén Marathonon, míg a németországi Zeilben rendezett hegyi maratoni futóversenyt Zahorán Ádám nyerte meg.

Első maratonista nyerte az Athens Classic Maratont

Bozót | 2013-11-12 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap került sor az igazi klasszikusnak számító Athens Classic Maratonra amely a görögországi Marathon városából rajtol és a görög fővárosban, az olimpiai stadionban ér véget. A meglehetősen nehéz, hullámzó pályán a kenyai Hillary Yego győzedelmeskedett 2:13:59-cel.

Csúcsdöntés a klasszikus táv klasszikus útvonalán

Bozót | 2012-11-12 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén 30.alkalommal megrendezett Athens Classic Marathon célszalagját Raymond Bett szakíthatta át elsőként,  2:11:35 eredménnyel. A versenyen elsöprő kenyai eredmény született, az első hatba nem is sikerült más nemzetiségű futónak bekerülnie.

Hétvégi maratonok Frankfurtban és Athénban

pen | 2010-11-01 | Nincs hozzászólás!

A tizedik helyen végzett Kálovics Anikó a Frankfurt Marathonon, melyen a férfiak között a kenyai Wilson Kipsang, a nők mezőnyében pedig honfitársa, Caroline Kilel győzött. Kipsang 2:04:57-es ideje az idei harmadik legjobb maratoni idő. Athénban több mint tizenkétezer futó vágott neki a maratonfutás 2500 éves jubileumát ünneplő versenynek.

Futás: Erős mezőny a jubileumi Athén Maratonon

pen | 2010-10-07 | 2 hozzászólás

Az Athén Maraton szervezői a maraton futás 2500. évfordulóját ünneplik idén, melyet a marathóni csata időpontjától (i.e. 490 szeptember) számítanak. A maraton futással az ifjú görög harcos emléke előtt tisztelegnek, aki a legenda szerint 2500 éve, futva vitte el honfitársainak a perzsák felett aratott győzelem hírét, majd holtan rogyott össze. Maga a maratoni versenyfutás egyébként sokkal fiatalabb, csak 1896-tól szerepel az olimpiai programban.

Jürgen Mennel: Heilbronn-Athén 2200 km

7241gabi | 2010-08-05 | Nincs hozzászólás!

Jürgen Mennel, az 50 esztendős heilbronni szociális munkás lábában már sok-sok kilométer van, élete során eddig nagyjából hétszer futotta körbe a Földet az Egyenlítő mentén, és még mindig úgy gondolja, van futnivalója.

Pekingi Olimpia: Atlétika: A maratoni címvédő indulása még kérdéses

pen | 2008-08-10 | Nincs hozzászólás!

Athén maratoni olimpiai bajnoka, Mizuki Noguchi sérüléssel küzd, és orvosai csak a következő pár napban döntenek majd arról, rajthoz állhat-e a futónő Pekingben.

Futás: Sipos István és Bérces Edit sikerei Athénban

pen | 2008-03-30 | Nincs hozzászólás!

Sipos István 840 kilométeres eredménnyel negyedik helyen végzett az athéni 7 napos versenyen. Sipi a verseny során megdöntötte a 6 napos magyar csúcsot de nem állt meg, az utolsó napot is végig futotta. A 7 napos verseny mellett rendezett 24 órás versenyen Bérces Edit 170,778 kilométerrel első helyen végzett a nők közt, 29 kilométerrel a 2. helyezett előtt.

Futás: Sipos István országos csúcsot javított

pen | 2008-03-27 | 4 hozzászólás

Sipos István, az UNIX TSE versenyzője március 27-én új országos csúcsot ért el az Athénban rendezett nemzetközi ultramaratoni fesztiválon.

Dáni Nándor - Egy elfeledett atléta

sepi | 2006-07-16 | 2 hozzászólás

Dáni Nándor (1871-1949) az első Athéni Olimpián részt vett 7 fős magyar csapat egyetlen olyan tagja, aki ezüstérmet nyert. Hajós Alfréd árnyékában nem sokan emlékeznek a kitűnő középtávfutóra, cikkünk segítségével ezen szeretnénk változtatni.