Már 53 657 735 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Atlétika - kettős kenyai győzelem a Párizs Maratonon

Bozót | 2016-04-06 | Nincs hozzászólás!

43 317 nevezőt számlált a vasárnapi Párizs Maraton (40. Schneider Electric Marathon de Paris), ami új rekordnak számít. A kenyai Cyprian Kotut győzött 2:07:11-gyel.

Atlétika - jövőre lépcsőfutó verseny az Eiffel toronyban is

Bozót | 2014-12-03 | Nincs hozzászólás!

Jövőre rendeznek először lépcsőfutó-versenyt a párizsi Eiffel-toronyban. A Franciaország leglátogatottabb, 279 méteres turistalátványosságának 1665. lépcsőfokára várhatóan tíz percen belül fog felfutni 2015. március 20-án az első rekorder a szigorú kritériumok szerint kiválasztott hatvan versenyző közül.

Atlétika - Gyémánt Liga - Blanka Vlasicot még ne írjuk le

Bozót | 2014-07-07 | Nincs hozzászólás!

Blanka Vlasic nyerte meg a párizsi Gyémánt Liga-viadalt. Férfi nyolcszáz méteren a kenyai Asbel Kiprop, női ezerötszázon a holland Sifan Hassan futotta a világ idei legjobbját, akárcsak női 100 gáton az amerikai Dawn Harper-Nelson.

Bekele pályacsúccsal nyerte a Párizs Maratont

Bozót | 2014-04-07 | 1 hozzászólás

Kenenisa Bekele ha világcsúcsot nem is, de pályacsúcsot ért el a vasárnapi Párizs Maratonon. A klasszikus távon most debütáló atléta 2:05:03 időeredménnyel nyerte a versenyt.

Párizs maraton - női pályacsúcs

Bozót | 2013-04-08 | 2 hozzászólás

Egy másik Tadese készült csúcsdöntésre a hétvégén, ám a Párizs Maratonon Boru Feyse Tadese-nek sikerült női pályacsúcsot futnia, amely ezidáig az év legjobb női maratoni ideje is, 2:21:06

Parkosítanák a rakpartot Párizsban - nem mindenkinek tetszik az ötlet

Bozót | 2013-01-28 | Nincs hozzászólás!

Ötven év után vasárnap végleg megszűnt az autóforgalom és a tömegközlekedés a párizsi Szajna-part baloldali alsó rakpartján az Alma híd és a Musée d'Orsay (Orsay Múzeum) között húzódó 2,3 kilométeres szakaszon. Hamarosan megkezdődik a terület parkosítása.

A "Tour Óriásai" jövőre Párizsban

Bozót | 2012-12-21 | 2 hozzászólás

A Tour de France 100. évfordulójára a szervező ASO úgy döntött, meghívja a Tour összes teljesítőjét a 2013-as céljába.

Úszás: Hétvégi érmek Szilágyi Liliánától és Cseh Lászlótól

pen | 2012-07-08 | Nincs hozzászólás!

A 200 méter aranya után 100 méter pillangón ezüstérmes lett Szilágyi Liliána az úszók belgiumi ifjúsági Európa-bajnokságán szombaton. A 16 éves tehetség 59.91 másodperc alatt teljesítette a távot, és ért célba másodikként orosz riválisa mögött.

2:04:47-es etióp győzelem Rotterdamban, 2:05:12 Párizsban

pen | 2012-04-16 | Nincs hozzászólás!

Rotterdamban világcsúcs ugyan nem, de remek 2:05-ön belüli idő született a férfiaknál, míg a nőknél minden idők hetedik leggyorsabb maratonjának tapsolhattak a nézők. Párizsban mindkét pályacsúcs megdőlt.

Futás: Hétvégi maratoni eredmények: Rotterdam, Párizs

pen | 2011-04-11 | 2 hozzászólás

Vasárnap a Rotterdam Marathonon a világ idei legjobb eredményével nyert a kenyai Wilson Chebet (2:05:27). Párizsban Benjamin Kiptoo nyert, itt négy kenyai és kép etióp futó állhatott fel a dobogóra.

Atlétika:100 métert fut Bolt a holnapi Golden League versenyen

pen | 2009-07-16 | 3 hozzászólás

Új célt fogalmazott meg saját maga számára Usain Bolt, a jamaicaiak klasszis sprintere, a pekingi olimpia háromszoros bajnoka: hamarosan 9.50 másodperc alatt szeretné lefutni a 100 métert. Holnap pont ezen a távon áll majd rajthoz Párizsban, a versenyt a TV is közvetíti.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás