Már 53 865 177 km-t sportoltatok

Hegyifutás - magyar sikerek a világkupa második fordulójában

Bozót | 2015-06-17 | Nincs hozzászólás!

Franciaországban jártak legjobbjaink. Merényi Timea első, Szabó Sándor harmadik két forduló után a Hegyifutó Világkupa pontversenyében.

Terepfutás - dobogós helyezések a hegyifutó VK első eseményén

Bozót | 2015-06-09 | 1 hozzászólás

A WMRA Hegyifutó Világkupa első állomásán, rendkívül erős mezőnyben, szép magyar sikerek születtek. A dobogóesélyesként számon tartott Merényi Tímea a 2. helyen végzett, a férfiak versenyében Szabó Sándor az értékes 4. helyet szerezte meg. Sági József a Masters 40 korosztályban a 3. legjobb volt.

Terepfutás - hegyifutó bajnokságok a küszöbön

Bozót | 2015-05-07 | 5 hozzászólás

Az elkövetkező hétvégéken két hegyifutó magyar bajnokságra is sor kerül, előbb a Hosszútávú Hegyifutó Magyar Bajnokság versenye kerül megrendezésre Felsőtárkányban, majd Ózdon szurkolhatunk a Hegyi Félmaraton OB résztvevőinek. Mindkét esemény a multiNavigátor hegyifutó kupasorozat része.

Atlétika - a Hegyi. és Terepfutó Bizottság hírei

Bozót | 2015-02-13 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Atlétikai Szövetség Hegyi- és Terepfutó Bizottsága meghatározta a válogatási elveket a szakág alábbi négy világversenyére:

Youth Cup (16-17 évesek VB) / Hegyifutó Európa-bajnokság
Hosszútávú hegyifutó Világbajnokság / Hegyifutó Világbajnokság

Megválasztották az év hegyifutóit

Bozót | 2014-12-01 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Atlétikai Szövetség Hegyi –és Terepfutó bizottsága megválasztotta a szakág idei legjobbjait, Merényi Tímea és Harsányi Tamás személyében.

Hegyifutás - lezárult az Inov-8 hegyifutó kupasorozat

Bozót | 2014-09-24 | Nincs hozzászólás!

Szeptember 20-án, szombaton zárult a 2014-es Hegyifutó Kupasorozatunk, Dobogókőn. A BBU Hegyi Fesztivál terepfutó versenye volt az utolsó kupafutam, ahol 18km-en 740m szintkülönbséget kellett legyőzni a versenyzőknek.

Tavaszváró futóverseny nagy nevekkel

Bozót | 2014-03-11 | Nincs hozzászólás!

Március 8-án rendezte meg a Magyar Hegyifutó Szövetség az Everling Tavazsváró futóversenyt a 16. kerületi Naplás tónál. Az eseményen több korosztályos és nyílt fuitam mellett sor került a Sport21 regionális  váltóversenyre is az U11 és U13 korosztályban.

MAHFUSZ kupasorozat

Bozót | 2014-01-28 | Nincs hozzászólás!

Idén a Mahfusz ismét Hegyifutó Kupasorozatot indít az Inov-8 támogatásával. Az állomások száma idén 10-re bővült, a nyitó futam a Tavaszváró terepfutóverseny lesz. A versenysorozat kategóriáinak győztesi elnyerik a MAHFUSZ Hegyifutó Kupát illetve szponzori ajándékcsomagot.

MOB Sport 21 mezei váltó és nyílt futóverseny

Bozót | 2013-10-29 | Nincs hozzászólás!

Nyári meleg fogadta a Merkapt Sporttelepre érkező futópalántákat és az Őket kísérő szülőket, edzőket a MOB Sport 21 mezei őszi fordulója. Nagy népszerűségnek örvend ez a szakág is, hiszen a gyermekek mezei körülmények között tehetik próbára képességeiket és csapatban futhatnak egymásért.

Interjú a címvédővel - Józsa Gábor a maratonról

Bozót | 2013-10-11 | 2 hozzászólás

A tavalyi maratoni országos bajnokság győztesével, Józsa Gáborral a MAHFUSZ készített rövid interjút az idei verseny kapcsán. Megtudhatjuk, hogyan készül Gábor és mit vár az idei Spar Budapest Maratontól.

MAHFUSZ kupafutam, Piliscsaba - beszámoló, eredmények

Bozót | 2013-09-19 | Nincs hozzászólás!

Az elmúlt napokhoz képest szokatlan meleg fogadta szeptember 15-én a Piliscsabára érkezőket a MAHFUSZ (Magyar Hegyi –És Terepfutó Szövetség ) kupafutamra, melyet a Piliscsabai Terepfesztivál keretében rendeztek meg.

Két táv közül választhattak a hegyifutás kedvelői: 7 km és 28 km.

Vasárnap hegyifutó VB Lengyelországban

Bozót | 2013-09-05 | Nincs hozzászólás!

Szeptember 8-án kerül sor Lengyelországban a 29. WMRA Hegyifutó Világbajnokságra. 5 kontinens 40 országából 365 futó érkezik Krynica-Zdrój-ba, hogy a felnőtt és junior címekért megmérkőzzön. Természetesen magyar indulók is lesznek.

Szép magyar szereplés a masters hegyifutó VB-n

Bozót | 2013-09-02 | Nincs hozzászólás!

13. alkalommal került megrendezésre a Masters/Veterán Hegyifutó Világbajnokság. Helyszín ezúttal Csehország volt, ahol szép magyar eredménynek örülhettünk.

Masters/veterán hegyifutó VB magyar résztvevőkkel

Bozót | 2013-08-26 | 2 hozzászólás

Augusztus 31-én kerül megrendezésre immáron 13. alkalommal a Masters/Veterán Hegyifutó Világbajnokság, melyet Csehországban rendeznek meg. 2010-ben Gerlei Tamás révén M40es korosztályban volt már Világbajnokunk is, ezúttal is bízunk benne, hogy lesznek Tamásnak követői, sajnos ő ezúttal nem tud indulni.

Terep félmaraton bajnokság - Ózdi Hegyi futóverseny

Bozót | 2013-05-28 | Nincs hozzászólás!

Eső áztatta pályán kellett futniuk a Bíben-völgyben a XVIII. OTP Ózdi Hegyi Futóversenyre benevezett atlétáknak. Az idei viadal a MAHFUSZ által meghirdetett terep-félmaratoni országos bajnokságnak is a része lett, így az érdeklődők a hazai élmezőnyhöz tartozó versenyzőket is láthatták a pályán. A kategóriák legjobbjai mellett a szervezők az „örökös bajnokokat" is megjutalmazták az eredményhirdetéskor.

MAHFUSZ pályázati kiírás az OB rendezési jogára

Bozót | 2012-12-07 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Hegyi- és Terepfutó Szövetség (MAHFUSZ) pályázatot hirdet a 2013 évi országos bajnokságok lebonyolítására. A pályázati adatlap letölthető a szövetség honlapjáról.

Az idei év hegyifutói: Merényi Tímea és Kovács Ádám

pen | 2012-11-05 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Hegyi- és Terepfutó Szövetség (MAHFUSZ) döntése alapján az idei évben a hölgyeknél Merényi Tímea, míg az uraknál a tavalyi évhez hasonlóan Kovács Ádám nyerte el a megtisztelő címet.

Kovács Ádám és Merényi Tímea lett a legjobb magyar a Hegyifutó VB-n

pen | 2012-09-06 | Nincs hozzászólás!

Szeptember 2-án rendezték meg Olaszországban Ponte de Legnoban a 28. Hegyifutó Világbajnokságot. Idén un. „UPHILL" pálya volt, ami azt jelenti, hogy majdhogynem csak felfelé futás várt a futókra.

Vasárnap hegyifutó VB Olaszországban

pen | 2012-08-29 | Nincs hozzászólás!

Immáron rmadik alkalommal utazik teljes csapattal magyar válogatott a Hegyifutó Világbajnokságra – tájékoztatta a masz.hu-t Berendi Antal, a szakszövetség elnökségének tagja.

Hegyifutó OB, Eger - beszámoló

pen | 2012-07-30 | 1 hozzászólás

A IV. Hegyifutó Országos bajnokságon kitűnően előkészített, igazi hegyifutó "UPHILL" pályát jelöltek ki a szervezők, a felnőtt férfiaknak 12.1 km volt a táv 760m szinttel, míg a hölgyeknek 9.1km, 660m szinttel.

Atlétika: Új tagszövetséggel bővült a MASZ

pen | 2010-06-03 | 2 hozzászólás

A Magyar Hegyi – és Terepfutó Szövetséget a MASZ 2010. májusi küldöttgyűlése többségi szavazattal felvette hivatalos tagjai közé. A szövetség minden évben Hegyifutó bajnokságot rendez, és egy többállomásos kupasorozatot is lebonyolít.