Már 53 658 896 km-t sportoltatok

Kajakos aranyak, elődöntőben a kézilabdázók

pen | 2012-08-09 | Nincs hozzászólás!

A londoni olimpia eddigi legsikeresebb délelőttje volt a szerdai magyar szempontból: két aranyérmet nyertek a kajakosok a sportág első döntős napján, a férfi kézilabda-válogatott pedig kétszeri hosszabbítás után legyőzte az izlandi csapatot, ezzel elődöntőbe jutott.

Vizes vb: Az elmúlt napok fontosabb magyar eredményei

pen | 2011-07-27 | 1 hozzászólás

25 kilométeren Gercsák Csaba bronzérmet szerzett a sanghaji vizes világbajnokságon. 100 mellen hatodik lett Gyurta Dániel. Szintén hatodik lett Hosszú Katinka 200 vegyesen. Bejutott az elődöntőbe a magyar férfi vízilabda-válogatott, míg a nők a 9. helyen zártak.

LEN: Már csak a 2014-es vízilabda EB-re van esélyünk

pen | 2011-03-28 | Nincs hozzászólás!

A LEN végrehajtó bizottsága Luxemurgban tartott ülésén Berlinnek itélte a 2014-es Úszó, Műúszó, Műúgró és Hosszútávúszó EB rendezési jogát, a 2013-as Masters Európa-bajnokságnak pedig Eindhoven lesz a házigazdája.

Masters úszó Eb és vízilabda Eb - melyiket rendezhetjük?

pen | 2011-03-24 | Nincs hozzászólás!

Hétvégi ülésén dönt az Európai Úszó Szövetség (LEN) elnöksége arról, hogy Magyarország, Törökország és Szlovénia közül hol rendezhetik 2013-ban a Masters Európa-bajnokságot, a szenior úszók, műugrók, szinkronúszók és hosszútávúszók viadalát. Alig másfél hónap múlva, május közepén pedig arról dönt majd a LEN vezérkara, hogy a 2014. évi felnőtt férfi és női vízilabda Európa-bajnokságot hol rendezzék. Erre Magyarország mellett ugyancsak Törökország, valamint Szerbia jelentkezett.

Úszás: Holnap kezdődik a vizes vb Rómában

pen | 2009-07-16 | Nincs hozzászólás!

Holnap startol a 13. vizes vb, és augusztus másodikáig tart majd. Rómában először a műugrás és a szinkronúszás versenyeit rendezik, majd pár nap múlva indul a vízilabda is. Az úszás versenyprogramja a nyíltvizi számokkal kezdődik 19-én, vasárnap. A medencés versenyek a vb utolsó hetében, 26-ától zajlanak majd.

Úszás: 33 méteres fedett uszoda nyílt Szentendrén

pen | 2009-05-05 | 3 hozzászólás

A két,és fél milliárd forintos beruházással felépült V8 Uszoda és Szabadidőközpont, röviden a Vizes Nyolcas a hétvégén nyitotta meg kapuit. A Vizes Nyolcas első eseménye az iskolák közötti vízilabda torna döntője volt, amelynek játékvezetői tisztét Kemény Dénes, a háromszoros olimpiai bajnok magyar válogatott kapitánya látta el.

Pekingi Olimpia: Augusztus 18-i események

sepi | 2008-08-18 | Nincs hozzászólás!

A magyar férfi vizilabdaválogatott bejutott a torna elődöntőjébe, miután 12:3-ra verte a kanadai együttest. Megkezdődtek a várva várt kajak és kenu versenyek selejtezői is.

Pekingi Olimpia: feltöltötték az új uszodát

pen | 2008-01-11 | Nincs hozzászólás!

Utolsó fázisához érkezett Pekingben az úszó, szinkronúszó, műugró és vizilabda versenyeknek helyet adó sportkomplexum építése. A belső dekoráción még dolgoznak, de az uszodát már feltöltötték vízzel.