zoles73

Magyar Maraton siker Las Vegasban!

zoles73 | 2011-12-05 10:23:01 | 2 hozzászólás

Erdélyi Zsófia nyerte a Las Vegas Maratont

Az Egyesült Államokban tanuló Erdélyi Zsófia nyerte a nők versenyét a vasárnapi Las Vegas Marathonon. A terepsport.hu szerint a 23 éves futó 2:48:59 órás eredménnyel győzött a nagyon nehéz útvonalon, ráadásul este rendezett versenyen, melynek első magyar győztese lett.

44 ezer futó állt rajthoz, Erdélyi elsősorban a hazai Melanie Pietersszel vívott nagy csatát, ám végül több mint fél perccel előzte meg. Az Egyesült Államokban elsősorban terep- és mezeifutó versenyeken szereplő Erdélyi októberben a Long Beach-i félmaratonon lett első.