Már 53 999 247 km-t sportoltatok
Szégyen a futás, de hasznos...

Futónap Kuvaitban

Molnartomasz | 2010-11-29 20:10:12 | 4 hozzászólás

A futas nem all tavol a Kuvaitban elo magyaroktol. Sokan futunk rendszeresen. Van pl egy 10km-es futopalya az egyik keruletben, amit nehanyak majdnem mindennap lefutnak. Ki kell hasznalni a joidot a futasra, mert majustol szeptember vegeig 40-50 fokos az ido idekint, meg sotetedes utan es ejszaka is 38 fok van. Kuvaitban mostanaban kifejezetten kellemes, napsuteses, enyhen szeles, idealis futoido van. Orom volt ilyen idoben csaladi futonapot szervezni. Ugy gondoltuk csinalunk egy emlekezetes delelottot magunknak, tervunk vagyon jol sikerult!

A futónap megszervezésével hagyományt is kívántunk teremteni.

A verseny előtti héten szervező barátaimmal összeegyeztettünk mindent, es ügyelve minden részletre, felkészültünk a versenyre.

Sok barátunk ajánlotta fel a segítségét, es nagyon jó volt, hogy velünk voltak.

Nem volt szándékunk a profi versenyek teljes imitálása, de az fontos volt nekünk, hogy megteremtsünk minden körülményt, hogy a felkészült futó-társaink jó körülmények között teljesíthessék a távijaikat.

Erre gondolva volt megfelelő mennyiségű frissítő ital (víz, izo, narancsszörp), étel (banán, alma, nápolyi, csoki).

Készítettünk rajtszámot is, és a táv teljesítése után mindenki személyre szóló oklevelet kapott. A mottónk az volt: Mindenki, aki teljesíti az általa kitűzött távot, győztes.

Magyar honfitársaink mellett amerikai es kanadai kollegáink is csatlakoztak hozzánk. Több táv közül is lehetett választani. Egy 5 km-es pályán kellett a köröket teljesíteni (21, 10, 5 km). De aki nem kívánt hosszabb távokon indulni, az gyerekeivel elindulhatott a Családi-Spurin, amin mi is futók mind elindultunk szintén gyerekeinkkel, miután teljesítettük a távjainkat.