Vigyázz, kész, rajt!

Amatőr | 2012-03-14 19:03:15 | 3 hozzászólás

Verseny!

No, nem a BSI balatoni szuperversenye, hanem egy másik világ: 8 km. :)

Tavaly voltam először az Imre-Lőrinc versenyen, tetszett, idén is beterveztem-beneveztem.

A 8 km csalóka táv, mert a szigetkörnél hosszabb, így nem lehet sajna brahiból végignyomni, lesz, ami lesz alapon... De a félmaratonos taktikához, erőbeosztáshoz meg túl rövid. Az sem egyszerűsíti a helyzetet, hogy nem lesz nálam óra, így a tempót és a pulzust igazi belső intuícióra állíthatom be. :)
Alabárdos kollégának nagyon drukkolok (ő is jön erre a versenyre), szerintem 36 perccel fog kezdődni az ideje. Így viszont nem utazhatom vele végig a távot, pedig milyen prímán mérné a tempót és az időt. :)

Alabárdos célideje helyett a saját tavalyi eredményemhez méricskélem az időtervem: akkor évi 27 futás után 5:28-as tempó, 42:41 sikeredett erősen tolva, most 28 futás előzi meg a versenyt, legfeljebb kicsit több km jött össze. Tehát...

Folyt. köv. holnap.

A balatonistáknak meg egy óriási HAJRÁ! :)

Frissítés:

nos, frissítés is volt a versenyen, épp féltávnál, 4 km-nél. De amíg eljutottunk odáig, történt egysmás. A sok futam és a bringaverseny miatt eleve lett vagy fél óra csúszás, de amikor végre szólítottak a rajthoz minket, akkor mindenki megkönnyebbült. Majd ezután álltunk erős 30, tán 40 percet. Rosszall
A rendőrség útvonalbiztosítását várták a szervezők. Előtte sikerült találkozni Alabárdossal, nagyon meggyőző a sportos alkata, irigylem is keményen. A mínusz 5 kiló projekt elindítását most már nem halogathatom... Király

A versenyen az első felében okosan (avagy komótosan) toltam, túlságosan megéreztem a felfeléket. A 4-5. km-nél viszont beköszönt egy hosszabb lejtő, ott megindultam. És kb. ez kitartott a célig, kivéve egy combosabb hosszú emelkedőt 6-7. km tájékán.

Pontos óra hiányában csak saccra és sporttársakat kérdezve tudom az eredményt, de majd valamelyik honlapon fent lesznek az idők, végül is chipes mérés volt, még ha bruttó is.

Két extanítvány, egy exkolléga színesítette a társaságot, meg látásra volt 1-2 edzésonline-os kolléga/nő, majd rákeresek a mai 8 km-es versenybejegyzésekre. Vigyor

Alabárdos szépen hozta a minimumelvárást, kellő km-jelzésekkel (ami nem volt sehol) még jobban be lehetett volna osztanunk az erőinket.

A végén végigálltam az összes tombolát, persze semmit nem nyertem. Viszont szép idő, kellemes társaság, fokozatosan gyorsuló versenytempó: mi kellhet még?!