Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 792 270 km-t sportoltatok

futópad?

Létrehozta: eszna  |  2008-01-06 17:12:56-kor

Kérlek hozzáértők, valami hasznosat írjatok róla. Helyettesíthető-e a futás így, vagy sem, stb...

Köszi:Eszna

eszna 2008-01-09 17:20:33 | 4
eszna képe

Köszönöm, hogy ilyen komolysággal fgolalkoztatok a témával és tényleg nagy segítség volt nekem. Megnyugtatott, hogy nem csak én vagyok a futók közül, aki erre kényszerül a szabadban való futás helyett. Nekem az időm, illetve a kisgyermekem az, aki miatt nincs elég szabadidőm, és így könnyebben szakítok, ha közben itthon vagyok. Tényleg nem vettünk túl drága gépet itthonra, de valamire  biztosan jó lesz. TAvasszal meg várom az izomlázatSmile.

Ha valami még eszetekbe jutna, akkor megköszönöm, ha megosztjátok velem...

Jó futkározást: Eszna

Az edzés-javaslatot meg áttanulmányozom.

 
Limonade Joe 2008-01-07 08:08:51 | 3
Limonade Joe képe

Nos én a futópad pártiak táborát erősítem. Szerintem, ami fontos, hogy futásra alkalmatlan időben elég jó pótszerkezet. Ami tényleg fontos, az a minőség. Otthonra tényleg megfizethetetlen, ezért érdemes keresni egy fitness termet, ahol jók a gépek. A jó gép ismérvei: Nagy futófelület (elég széles, és hosszú!, intenzív csillapítás, relatív erős (gyors) motor, és legalább 15%-ra állítható emelkedés. Az ilyenek általában széles skálán előre programozhatók és többnyire polar kompatibilis veteték nélküli HR-t regisztrálnak.

Én legjobban azt szeretem, hogy be lehet állítani a pulzus tartományt és automatikusan csökkenti/növeli a sebességet, hogy a megadott tartományon belül legyen a pulzus.

A másik nagyon hasznos tulajdonság a programozható szintemelkedés. Talán ez az, ami leginkább EDZÉS jelleget kölcsönözhet a gépen futásnak. Az is tény, hogy  síkfutás nem helyettesíti a szabadban futást. Én tavaly februárban gyakorlatilag csak gépen futottam (relatív sokat, kb 100 kili/hó), és márciusban, amikor kimentem a szabadba, olyan izomlázam lett, mintha kihagytam volna az egész hónapot.

 
sepi 2008-01-06 18:14:27 | 2
sepi képe
Van némi egész jó kis anyagunk a témában:
Futópados edzés 1. rész
Futópados edzés 2. rész  
Amatőr 2008-01-06 18:05:06 | 1
Amatőr képe

Szia Eszna!

Egyszerú és bonyolult a kérdésed. A futás "mint olyan" NEM helyettesíthető a futópaddal, mert messze nem azonos feltételek között zajlik a mozgássorozat. Nincs légellenállás, másfajta mozgáskoordinációra van szükséged, más -illetve kötöttebb- a ritmusváltás lehetősége stb. stb.
Más ingerek érnek, illetve nem érnek a futópadnál mind testileg, mind lelkileg. A "más" itt ingerszegényebbet jelent vizuálisan, lelkileg egyaránt.
Sokan a fitnesziparág dübörgését látják a futógépek térnyerésében, a fogyasztói társadalom újabb -ezúttal sportos- szegmense bukik rá a technika eme vívmányára: profitrealizálás a multiknak. Wink
Talán túlzás így szemlélni, de az biztos, hogy a természetes futást csak akkor érdemes futópadra cserélni, ha végképp nincs más megoldás. Szóba kerül ilyenkor az időgazdálkodás: -Csak kiugrom ebédidőben a fitneszterembe, futok egyet, majd újból a munka. Van, aki a télre fogja: -Túl hideg van a kinti futáshoz, így nem fázom meg, és mégis futok. 
A futópadok propagálói bevetik az egészségmegőrzés aduját: ez nem beton, jobban óvja az ízületeket (pedig nagyot üt a szalag, példa erre a rezgéscsillapítás felé menő fejlesztések sora...). 
Ha valaki otthonra vásárol ilyet, az szerintem a legrosszabb megoldás, mert valószínűleg nem tudja megfizetni azt a profi felső kategóriát, amire minimum szükség lenne. Ha meg elmegy az edzőterembe, akkor valószínűleg elmehetne a szabadba is futni.
A kérdés tehát: mit akarok a futástól? Mit tud adni a futógép? Mit a "hagyományos" forma?