Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 655 215 km-t sportoltatok

Pulzus túl magas

Létrehozta: hubidubi  |  2015-10-01 22:17:07-kor

Nemrég kezdtem el újra futni, sajnos a futás közbeni pulzusom túl magas és nem tudok tenni ellene. 36 éves vagyok -> kb 184 lehet a max pulzus. Némi túlsúly van (98kg). Ha nagyon visszafogom a tempómat, akkor kb 148-152 (~80%) körül van a pulzusom, ami szerintem túl magas. Egyszerűen ennél lassabban nem tudok futni, hogy a pulzust lejjebb nyomjam. Jó lenne, ha a pulzust 130 (~70%) környékén lent tudnám tartani egy laza futásnál. Ha dombon megyek fel, akkor a pulzus nagyon könnyen elszáll.

Nincs különösebb edzés tervem, a km-ek számát folyamatosan érzésre növelem, a tempó mindig egyforma, alap. Segíthet az a pulzus leszoításában, ha fartlek vagy résztávos edzéseket is beleviszek az edzésbe vagy több domb futással erősítek rövid távon?

nyusz i 2016-02-09 10:22:19 | 2
nyusz i képe

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy nem jelezhet-e valami egészségügyi problémát, hogy a pulzusom már hónapok óta 15-20-szal magasabb, mint régebben? Kicsit kevesebbet tudok futni, mint eddig, de nem vagyok edzetlenebb lényegesen, 47 évesen a vérnyomásom normális ( 110-120/60-70 ). Hegyre felfelé 160-170 körüli, lefelé 140-150 közti a pulzusszám normál tempónál. Egy Garmin FR15-öt használok, kb. 1 éve, azelőtt sosem volt órám, pulzusmérőm. Akár ez is csalhat ennyi idő után? Előre is köszi!

 
Bozót 2015-10-15 08:11:02 | 1
Bozót képe

Szia!

 

Milyen eszközzel méred a pulzust? (nem minden óra egyformán megbízható, öveket vizezni, elemet ellenőrizni érdemes)

Mennyi a pulzusod nyugalomban? Vérnyomás rendben-e?

Ha a mérés biztos, még akkor is lehet, hogy ez a pulzus nálad normális. Legjobb egy orvosi vizsgálat lenne...

Hogy (újra)kezdőként emelkedőn elszáll az teljesen normális, türelem, tornaterem :)