Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 589 791 km-t sportoltatok

A futással kapcsolatos leghülyébb kérdések, avagy amit nem mertél még megkérdezni, nehogy " nyeretlen kétévesnek " nézzenek, pedig hát az vagy :)

Létrehozta: arion  |  2007-10-02 11:48:16-kor

A cím önmagáért beszél.

SirBrian 2013-05-28 21:00:40 | 1616
SirBrian képe

A hét végén szeretném egy félmaratonra kipróbálni a Margit sziget  körét. Van a futósáv közelében vízvételi lehetőség?

 
torolt_9844 2013-05-24 09:48:12 | 1615
torolt_9844 képe

Hát ez simán lehet..... A keddi 8k és a tegnapi 5k alatt, nem jött vissza, pedig tegnap estére az egész napos üléstől alapból dagadt volt a lábam.... De tény, hogy a szaladás alatt ez jócskán csökkent, meg nem is volt olyan sok ideig a lábam a cipőben :D

 

Köszönöm!



Előzmény: Carbonara (1614)  
Carbonara 2013-05-23 16:15:46 | 1614
Carbonara képe

Esetleg nem az volt a baj, hogy hirtelen melegebb lett az idő, jobban megdagadt a lábad és ezért jobban feszült rajta a zokni, ami irritáltaa bőrt? Én legalábbis a legtöbbször így szoktam járni.



Előzmény: torolt_9844 (1613)  
torolt_9844 2013-05-22 16:35:31 | 1613
torolt_9844 képe

Sziasztok!

Márciusban vettem egy Asics Gel Nimbus 14-et, előtte a 13 volt/van. Azóta 213 km-t futottam a 14-ben és egészen múlt hét szombatig nem volt benne semmi bajom. De a szombati szaladás közben nőtt az egyik ujjamra egy vízhólyag ott, ahol eddig még csak kezdemény sem volt soha. Szerencsére eddig még csak a tavalyi spar 30-on újítottam be hólyagokat egy kiadós és véletlen cipőbe vízlocsolás kapcsán... azóta azok sem jöttek vissza.

 

Szóval nem egészen értem, hogy miért akar társamul szegődni ez a hólyag (term. kiszúrtam és kezelem)?

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit tegyek, hogy a későbbiekben ne zaklasson A Hólyag, azon kívül, hogy esetleg vegyek másik cipőt (a zoknik is bevált és bejáratott darabok, szóval lábfronton nem történt változtatás részemről)? Határozatlan

Köszönöm előre is! Zavarban van

 
futor 2013-05-22 08:42:09 | 1612
futor képe

Ha elég hosszu a táv akkor ez inkább kiszáradás. 

Inkább azt nem mondanám el mit eszek mert nem követendő példa nagyjábol mindent.



Előzmény: andi-ka1 (1611)  
andi-ka1 2013-05-17 14:13:53 | 1611
andi-ka1 képe

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Pár éve futok már, hosszútávokat, de az utobbi pár verseny után küzködök a hányingerrel és beérkezés utáni hányással.Ti konkrétan mit esztek verseny előtti nap és aznap. A vércukrom hamar leesik, verseny előtt is kell egyek valamit.  Köszi előre is.

 

 
gfm29 2013-05-15 08:13:53 | 1610
gfm29 képe

Szóval csak az élvezet dupla. Hurrá!

Légmentesen záródó cucc nem pálya, mert minden testnyílásomon kapkodtam volna az éltető oxigént. :))) Ez a technika még kidolgozásra vár az ilyen helyzetekre.

 
Carbonara 2013-05-13 18:43:59 | 1609
Carbonara képe

Azon múlik, hogy közben mennyi vizet vettél fel a környezetedből.... :)

Esetleg elfogadhatunk egy olyan változatot, ha kifejezetten légzáró (nem lélegző) esőkabátban és esőnadrágban teljesítetted.... :), mondjuk ilyen szerelésben nem kell ragaszkodnod az esős napokhoz sem.... :)



Előzmény: gfm29 (1603)  
Briel 2013-05-13 16:42:17 | 1608
Briel képe

Dupla élvezet! Futásnak viszont csak egy! Nevetés



Előzmény: gfm29 (1607)  
gfm29 2013-05-13 15:48:47 | 1607
gfm29 képe

Most akkor igen vagy nem! Fontos lenne tudnom. A miheztartáson túl az edzésnaplómban is dupláznék!  :))))

 
pátyalso 2013-05-10 18:22:47 | 1606
pátyalso képe

Szubkontra ! Vigyor



Előzmény: RemAti (1605)  
RemAti 2013-05-10 16:32:37 | 1605
RemAti képe
Czeglédi Ferenc 2013-05-10 16:07:27 | 1604
Czeglédi Ferenc képe
gfm29 2013-05-10 08:40:16 | 1603
gfm29 képe

Kedves Futótársak! A kérdésem a következő: közvetlenül eső után, 90%-os páratartalomban futni duplának számít?

mert nekem annak tünt! :)

 
monique 2013-04-27 00:38:30 | 1602
monique képe

csak melegben van értelme vizezni, akkor meg nem fogsz megfázni, fel fog száradni :)



Előzmény: SchAnnamari (1598)  
Edina71 2013-04-26 10:51:44 | 1601
Edina71 képe

Sziasztok!Kulcscsonttörés után mennyi idővel kezdhetek újra futni?Én már mennék,2 hete történt az esésem bringával.Úgy gondolom,2-3 hetet még várok!

 
torolt_12 2013-04-24 23:43:22 | 1600
torolt_12 képe

A kipirulásnak kevesebb köze van a meleghez, mint inkább alkati és edzettségi sajátosság. Hajszálerezettség, keringés... Az edzettség javulásával változni fog.

 
Czeglédi Ferenc 2013-04-24 23:39:34 | 1599
Czeglédi Ferenc képe

Esetleg nem menne kora reggel, mert akkor van a leghüvösebb?



Előzmény: SchAnnamari (1598)  
SchAnnamari 2013-04-24 22:06:47 | 1598
SchAnnamari képe

Köszönöm Nektek a tippeket.

Mindig este megye, vagy késő délután. Vizezéstől tartok, nehogy megfázzak... Lehet hogy végül az lesz, amit TG irt, és erőnlét béli a hiba. Most elkezdtem én is a kezdő edzéstervet, meglátjuk, ez mennyire javit a kondimon. 

 
Czeglédi Ferenc 2013-04-24 19:14:49 | 1597
Czeglédi Ferenc képe

Mikor mész futni? Nem a meleg az oka? Próbáld meg, hogy bevizezted amit csak lehet, meg futósapka, esetleg kora reggel futás stb...



Előzmény: SchAnnamari (1595)  
TG 2013-04-24 15:02:10 | 1596
TG képe

Bár nem vagyok profi, józan megfontolásból, és amiket leírtál azok alapján szerintem alkati, és edzettségi kérdés.

Valószínűleg az edzettséged növekedésével mérséklődni fog a dolog. A tornában azért nem pirulsz ki mert az általában kevéssé intenzív testmozgás.

Ha a dologgal nem jár kellemetlen szívdobogás, vagy megerőltetés érzés, akkor szerintem nem lehet nagy gond.

Nekem az oldal szúrás jelentkezett az elején, de egy bő fél év után és pár száz kilométer lefutása után ez megszűnt.



Előzmény: SchAnnamari (1595)  
SchAnnamari 2013-04-24 14:12:58 | 1595
SchAnnamari képe

Sziasztok,

Segítsetek légyszi.

Miért van az, hogy futás közben, illetve nyilván fokozatosan a végére olyan vörös leszek mint a pulyka? De mindíg. Pedig elvileg szabályosan kocogok, nem lihegek, csak néha, de olyankor lassítok, figyelek a tempó tartására, jó felszerelésben(futónaci, nike running,baseball sapi, trikó) Valamit rosszul csinálok?

Eddig kondiba jártam, és is nyilván futógépen, taposógépen is edzettem, ott is volt ilyen tünet. Most otthon tornázom még heti 3*,(ott nincs ilyen gond)  és emellett eljárok futni 3 és 5 km közt bírom egyenlőre, kinn a szabadban.

Köszi

 
ORBEA ORCA 2013-04-20 06:03:32 | 1594
ORBEA ORCA képe

Szia!

Heti 3 edzés teremben stimmel,elosztva 1-2 nap pihenőkkel,klasszikus h-sz-p,de ha heti 2 nap kezdésnek az is elég.

A divatos marhaság mindennap más izomcsoport működik,ha anyagozol,egyébként zsákutca,Magyarázhatnám,de inkább nem mennék bele az optimális edzésterhelési regnerációs ciklusba.

Tehát heti 2-3 edzés teljes test a legcélszerűbb.Esetleg megoldás lehet még ha ketté bontva Láb-kar,és mell hát váll edzés van más naponvagy más szimpatikus bontás.

Célszerű kezdésnek 3-4 sorozatot kényelmesen 10-12 ismétléssel végezni szabályosan.

Aztán kicsit fokozatosan emelgetni a súlyokon,vagy ha jobban szeretnél formálni akkor az ismétléseken 12-15-re rövidebb pihenőkkel.

Alap edzésterv:

Lábnyújtás

Guggolás,vagy lábtológép

Lábhajlítás

Vádli állva

Egykezes nyomás 35 fokos padon mell

Tárogatás,vagy tárogató gép

Lehúzás nyak mögé csigán szélesen Hát

Evezés ülve szúken alsó csigás hátgépen

Egykezes nyomás váll

Bicepsz egykezes

Tricepsz letolás csigán

Has igény szerint

Ez a program kezdőnek rendszeresen végezve alkalmanként kb 1ó-1ó 15 percben jó út,6-8 hónapig szépen lehet vele fejlődni aztán célszerű heti 4 napban bontva edzeni már.

Sok sikert

Tibor



Előzmény: india (1588)  
teadrop 2013-04-19 20:21:43 | 1593
teadrop képe

Arkánum sport balzsam + flector/Diclofenac krém együtt + gyulladáscsökkentő gyógyszer (Cataflam)

De ha olyan a fájdalom, ami terhelésre erősödik/terjed =rosszabb lesz, akkor hagyd a fenébe, egy verseny sem ér meg egy hosszabb távú /súlyosabb lesérülést!  Ez sajnos tapasztalat :-(



Előzmény: tomikaga (1590)  
tomikaga 2013-04-19 13:04:29 | 1592
tomikaga képe

Az ötlet nem rossz, hol lehet fogvédőt kapni? :)

Azt tudom, hogy hol fáj, és hétfőtől már pihenhet, de vasárnap még teljesítenie kellene... :)

 



Előzmény: Bozót (1591)  
Bozót 2013-04-19 13:01:26 | 1591
Bozót képe

Rapid kezelésre összeszorított fog :)

 

Tudni kéne, mitől van, hol fáj és hagyni rendbejönni. Mellé persze kenegetheted hájjal :)



Előzmény: tomikaga (1590)  
tomikaga 2013-04-19 12:57:15 | 1590
tomikaga képe

No, akkor egy hülye kérdés:

Ízületi fájdalom rapid kezelésére mit tudtok ajántani? Célterület a térd, táv 21 km :)

Ha kenőcs, akkor ki, mire szavaz? Perskindol, Nicoflex, BenGay? :)

Ha más, akkor mi? És mennyi? És mikor? :)

Thx!

 
Carbonara 2013-04-12 07:01:36 | 1589
Carbonara képe

Sziasztok,

leírtam a sportorvosi topicban is, de beszúrom ide is, mert inkább tapasztalati, mint orvosi eset és hátha tud valaki valamilyen okos megoldást.

Tyúkszem nőtt (kezd nőni) a talpamon, a lábújjak előtti (utáni) talppárnán. Ez pár napos dolog, szerintem a múlt hétvégi futáson kipróbált új zokni okozhatta (marha voltam, zoknit nem 16 km-en kellett volna tesztelni). Viszont kellemetlenül szúr járás közben is, ez tegnap jelentkezett, tehát még nem próbáltam vele futni, gondolom, akkor se jobb. Tudom, hogy a kissebészeti megoldástól az ilyen-olyan tapaszokig viszonylag sok módon lehet kezelni, de jövő hét végén szeretnék futni a Vivicittá félmaratonon.

Erre van valakinek valami gyors módszere? Lehet (szabad) félmaratont futni tyúkszemtapasszal (nem fokozza a bajt, ha a tapasz - ha begyűrődik - még jobban megkínozza a talpam)? Vagy tapasz nélkül, ha addig ott már felpuhítom a bőrt, futhatok ekkorát?

 
india 2013-04-06 20:20:21 | 1588
india képe

helló!!! hosszú kihagyás után újra futok és igényem lett rá, hogy ne csak fussak hanem erősítéssel is kiegészítsem. Le is mentem a konditerembe, de aztán a futópadon kötöttem ki. :D  Rákerestem neten, de kb. szakszótár kéne, hogy lefordítsam a konditerem nyelvet. Addig jutottam el, hogy egy héten 3szor és minden alkalommal más testrészt erősíteni... van valakinek jól bevált gyakorlat sorozata??? Amit én is megértek... :D Köszi a segítséget. :)

 
schnippchen 2013-03-03 12:34:25 | 1587
schnippchen képe

Kedves Nyeretlen Kétévesek!

Ajánlok egy hasznos futóblogot, ami sok fontos kérdéssel foglalkozik és egy helyen összegzi a tapasztalt futók jótanácsait, tapasztalatait:

lefutomamaratont.blogspot.hu

Jó olvasgatást és futást Mindenkinek!

(Ui: Én is indulok a mai hosszútávra, 25 vagy 30 km-t kéne nyomni ma. :)

 
Bozót 2013-02-01 00:01:41 | 1586
Bozót képe

Párás, "nyomott" időben felénk is probléma, pláne, hogy a költségcsökkentés végett sokan mindenféle szeméttel fűtenek (no meg égetnek is különféle anyagokat, különféle célból...khm...). Nekem szerencsére itt az erdő, szántó ahova menekülhetek. Reggel általában nincs ilyen gond, a vizes fával, szénnel, szeméttel tüzelők nem kezdik még el :-)



Előzmény: -Dave- (1585)  
-Dave- 2013-01-31 16:14:22 | 1585
-Dave- képe

Köszönöm a hozzászolásokat.

Sajnos a probléma a fűtésből adódó füst. Bp. szélén lakom, s gyakorlatilag egy patak mellett szoktam futni. Egy olyan 100-200m (balra-jobbra) távol vannak a házak ám így is gyakran van, hogy pont befújja a szál az útvonalra. Egyéb probléma mint szmog vagy hasonló nem igen zavar, habár 2 út között futok (oda vissza), ez főleg azért lehet mert valamelyest ahhoz már hozzászoktam, de hogy ilyen tömény füstöt szagoljak... hát nem igazán. Igazából mint említettétek lehetne ilyen maszk mint pl. a bringások használnak vagy hasonló, persze ezzel annyi baj lenne csak, hogy mivel igen intenzíven megy a légzés, hamar párás és meleg lenne az egész. Sebaj a lényeg, hogy csak egyszer-egyszer fordul elő ilyen (utoljára tegnap...) így vagy megszokom, vagy kiagyalok valamit.

Mégegyszer köszönöm válaszaitokat ;-)

 
TG 2013-01-30 19:08:37 | 1584
TG képe

Hát biztos, hogy nem a legjobb dolog ilyenben futni.

És én nem is használtam még, csak bringásokon láttam ilyet.



Előzmény: ballakornel (1583)  
ballakornel 2013-01-30 13:45:06 | 1583
ballakornel képe

Sajnos több probléma is van ezekkel a maszkokkal (nekem konkrétan respro van), kicsit tényleg nehezítik a légzést, de nem vészes. Nem is szűrnek igazán jól, vagyis amit tényleg kéne, azt nem szűrik, vannak munkavédelmi maszkok, amik harmadannyiból sokkal jobbak. De nem is ez a legnagyobb gond, hanem hogy a pára miatt hamar átázik és onnantól kezdve használhatatlan. 



Előzmény: TG (1580)  
Bozót 2013-01-30 13:15:06 | 1582
Bozót képe

A belvárosban futás sajna nem túl egészséges...a maszkok szerintem nagyon nehezítik a légzést, nem hiszem, hogy lehet velük  futni. Próbálhatsz korán reggel vagy késő este menni amikor kevesebb az autó, vagy utazni picit valami parkhoz, kevésbé forgalmas helyre.

 

Ha vidéken a fűtés miatti füstre gondolsz, azzal ugyanez a megoldás, akkor kell menni amikor kevesebben fűtenek, pl kora reggel....

 



Előzmény: -Dave- (1579)  
DSLgirl 2013-01-30 12:25:21 | 1581
DSLgirl képe

egyetertek, szivembol szolsz. miota nem a hegyen lakom, hanem a varosban, rajottem, hogy ez oriasi problema, es a nagy futomarkak meg mindig nem kezdenek ezzel semmit, pedig milyen sok penzt aldoznek arra, hogy minel kevesbe karositsam a tudomet futas kozben, hiszen az egeszsegemert teszem mindezt. :)



Előzmény: -Dave- (1579)  
TG 2013-01-30 09:59:11 | 1580
TG képe

A füst alatt a szmogot érted?

Szerintem amit a bringások használnak maszkot az biztosan jó futáshoz is. Bár azt sem tartom kizártnak hogy van direkt futóknak készített maszk is.

Bár én ha lehet, próbálnék keresni valami másik útvonalat, ami kevésbé forgalmas....

 
-Dave- 2013-01-26 19:38:30 | 1579
-Dave- képe

Üdvözletem.

Annyi lenne a kérdésem, hogy tudtok e valami jó tippet füst ellen? Tudom elég furán hangzik de már az agyam eldurran néha, hogy a táv 3/4 részén csak a füstöt szagolom. A legjobb lenne valami olyan megoldás mely nem túlzottan akadájoz a légzésben.

Előre is köszönöm a segítséget.

 
Bozót 2013-01-20 16:12:26 | 1578
Bozót képe

Mi sem áll távolabb a valóságtól :P   (nem jártam oviba, kb 10éves koromig rövid volt a hajam, és nyafogós, félős kiskölyök voltam :-)



Előzmény: ORBEA ORCA (1577)  
ORBEA ORCA 2013-01-20 07:10:52 | 1577
ORBEA ORCA képe

Én meg azt hittem,hogy te akkor is már ultrákat futottál....arra tippeltem volna még,hogy a copfoddal pofoztad a rossz fiúkat az oviban,ahogy azt  a keleti harcművész filmekben látni....:-)



Előzmény: Bozót (1576)  
Bozót 2013-01-19 21:42:13 | 1576
Bozót képe

A 80-as években  én gőzerővel homokoztam, tricikliztem, fogócskáztam :P :P :D 



Előzmény: ORBEA ORCA (1575)  
ORBEA ORCA 2013-01-19 18:21:14 | 1575
ORBEA ORCA képe

Na ja,a 80-as években én épp gözerővel testépítettem,nem sok közöm volt a bringához 98-ig :-)

Fontosabb neveket persze tudok párat,Pais ,Takács,olvastam a népsportban:-)

Hát,akkor szerencséd volt,mert minden balesetnél az a legfontosabb...Lehet egy aránylag kis perecből is súlyos sérülés,és lehet egy látványos bukás nagy sebességgel is szinte csak "elegáns leszállás a bringáról" :-)

Sajó Peti nekem osztálytársam volt,egyébként egy nagyon rendes,szerény srác volt,de hát ő sem hideg vízzel ment....

Volt nekem is pár húzós esetem a forgalomban,de szerencsére mindig szerenncsém volt...remélem nem hagy el erre a pár évre... :-)



Előzmény: miki (1574)  
miki 2013-01-19 17:58:10 | 1574
miki képe

Az első kettő országútis volt az egykori MÁV DAC-ban, ahol én is tekertem a 80-as évek elején (Norbi Csöre volt, nem Csőre, rosszul írtam). Mindketten edzésen haltak meg balesetben. Ujj Zoli nem volt versenyző, csak montizott az erdőben. Én is éppencsak megmaradtam, megrepedt léppel hazajöttem 20 km-ről, meg másnap reggel az orvoshoz bicajjal. Ez az a sérülés, amiben általában elvéreznek, mire kiér a mentő. Veszélyes sport, na. Most is van országútim, de nem érzem jól magam az autók között.

Sajó Péter akkoriban nagyon menő ifi volt, aztán elszakadtam a balesetem miatt a sporttól, csak sokkal később csodálkoztam, hogy van Sajó Péter emlékverseny. Volt Klena emlékverseny is valamikor, van is onnét egy ezüstérmem.



Előzmény: ORBEA ORCA (1573)  
ORBEA ORCA 2013-01-19 15:42:34 | 1573
ORBEA ORCA képe

Mire gondolsz Miki?Nem ismertem Csőre Norbit,ő is balesetet szenvedett,és Klena Attila is,vagy Ujj Zoli is?

Általában eléggé specializálódva vagyunk,így én leginkáb az outi szakágban történt balesetekről tudok.

A másik irány az egészségkárosodásból adódó hirtelen halálesetekből is van pár,elég ha csak a Szekszárdi "aranycsapatból"Pálinkást,vagy Sajót említem....Igen,még a magyar élmezőnyben is sokan csak úgy tudnak eredményt elérni,hogy keményen xereznek,ez pedig egyéntől függően több kevesebb évet szerintem mindenképp elvesz.

Volt egy magyar világbajnokunk testépítésben.

1992-ben rendeztem egy Testépító-Erőemelő Gálát itt Szekszárdon sokezres nézőközönséggel.Meghívtam 2 akkori félprofi él bodyst vendég fellépőnek.Egyikük később világbajnok lett,a másikuk,aki nem volt olyan szerencsés,a szervezete nem bírta a folyamatos anyagozást,és eltűnt a süllyesztőben a többi nevesincs xeres bodys mellé.

Beszélgettünk fellépés előtt,ez is már nagy szónak számított,mert ha nem én vagyok a rendező,akkor nemigen lett volna rá mód.

Egyetlen kérdésem ami érdekes lehet...

Tudtam,hogy a cél már akkor is a világbajnokság volt.

Azt kérdeztem,megéri mindent,az egészségedet kockáztatni alig 20 évesen,nem gondolva arra mi lesz 40-50 évesen a következmény,hogy akkor milyen lesz az egészségi állapotod?

Azt felelték persze,a jelen a fontos....

Hát Tibikének abból sem sok jutott,1-2 év,de a VB-re sem jutott....

....megynyerte az amatőr VB-t de a profik közt igazán nagy eredményt nem tudott elérni....

Most kíváncsi lennék,ha újra leülnénk mit mondanának immár 40 felett,vajon újra ugyanazon az úton járnának-e.



Előzmény: miki (1572)  
miki 2013-01-19 07:31:24 | 1572
miki képe

Nem lenne jó statisztikát látni arról, hány évvel csökkenti az életkilátásokat, mikor valaki sportszerűen biciklizni kezd. Ki emlékszik már az én időmből Csőre Norbira, aki a legjobb barátom és edzéstársam volt, vagy kicsit korábbról Klena Attilára csak itt Győr környékén. Mindketten edzésen haltak meg. Vagy éppen a közelmúltban Ujj Zoli.



Előzmény: ORBEA ORCA (1569)  
omsz1973 2013-01-18 19:21:48 | 1571
omsz1973 képe

Szia.A ruházatról annyit,hogy én legtöbbszőr használtat veszek,neten vagy turkálóban,ki lehet fogni jo cuccokat,szinte újakat na és elég olcsón,New Balance bringás alsó felsőt 1300ft-ért szereztem be.



Előzmény: Mamic (1426)  
TG 2013-01-06 18:54:37 | 1570
TG képe

De itt semmi autós nem volt, "sajnos ő hibázott".... :(

Én is ismerem milyen az autó kontra bringa találkozása. Bár minket, csak egy kocsi ajtó állított meg.

Jó pár éve (kb. 10) egy barátommal bringáztunk a körúton, és egy figyelmetlen sofőr az útszélén parkoló autójának kivágta az ajtaját. Akkor még a bukó sisak sem volt annyira elterjed bringás körökben, főleg nem hobbi bringások között.

Én hátul mentem így esélyem sem volt az észlelésre, csak akkor eszméltem fel, amikor az aszfalton voltam. Szerencsére ünnepnap volt, és kora délután, így nem volt forgalom, és nem lapítottak ki. Bár egy orr törés és egy homlok seb máig emlékezetessé teszi az affért.



Előzmény: ORBEA ORCA (1569)  
ORBEA ORCA 2013-01-06 17:27:57 | 1569
ORBEA ORCA képe

Nem tudok valami okból linket beilleszteni,ez véletlenül sikerült...

Mondjuk engem ez érintett leginkább,mert emlékszem még arra a VB-re amikor Ballan elmenéssel nyert.....

Az utóbbi időben szintén Spanyol országban,majd Dél Afrikában volt nemzetközi szinten ismert mountis versenyző baleset,mind a két kerékpáros meghalt....Mind a 2 esetben az autósok voltak a hibásak,Ballannál is,de ő szerencsére még fel fog épülni....

Itthon amiről tudok versenyzőknél 2 halálos balaeset volt az utóbbi években,Erb Zoltán,és egy fiatal Ifista Pécsi srác halt meg az úton,edzésen,mindkétszer az autós hibájából...

Nem tudom,hogy milyen arányban hibásak a mezei túristás,vagy épp italboltból közlekedő kerékpárosok  a kerékpáros balesetekben.Nyílván nem ez az arány,de mindig azt szokták mondani,az erősebbnek kell vigyázni a gyengébbre....

Egy kamionnak jobban kell figyelni egy személyautóra,hisz ő egy kis ütközést simán megúszik,míg a másik oldalon belehalhatnak akár....Érdekes mód akik letülkölik,leszorítják,kicentizik,elsőbbséget semmibe veszik a kerékpárosokkal szemben nagyon tisztelettudóak egy kamionnal,azt nem centizgetik....

Kerékpáron jóval 300Ekm felett vagyok,autóval talán 150E....Nem volt közúti balesetem egyikkel sem,B10-ben vagyok a jogsim megszerzése óta,bár bevallom szeretek lendületesen autózni,amit sokszor épp az olyan balfékek akadályoznak,akiknek az a legnagyobb gondjuk,hogy nem csak egyedül vannak az úton.....



Előzmény: TG (1568)  
TG 2013-01-06 15:56:31 | 1568
TG képe

Hát ez nagyon rosszul hangzik... :(



Előzmény: ORBEA ORCA (1566)  
TG 2013-01-06 15:54:23 | 1567
TG képe

Ma is tegnap is futkároztam kicsit, és sok-sok kutyával és gazdival összefutottam az erdőben, ma kb 20-ig számoltam a kutyákat. :)

Meg kell mondanom minden rendben volt, bár pórázt csak két kutyán láttam, minden gazdi és eb rendesen viselkedett. Persze én is igyekeztem rendesen futni. :) Csak így tovább a békés új évben. :)