Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 570 135 km-t sportoltatok

A futással kapcsolatos leghülyébb kérdések, avagy amit nem mertél még megkérdezni, nehogy " nyeretlen kétévesnek " nézzenek, pedig hát az vagy :)

Létrehozta: arion  |  2007-10-02 11:48:16-kor

A cím önmagáért beszél.

TG 2013-06-21 09:53:03 | 1666
TG képe

Köszönöm a hozzászólásokat! :)

Hát átszoktatni én sem fogom magam a reggeli futásra az tuti. :)

De azt hiszem ez a szuper laza pár kilométer megfontolandó.

Végül is távtól nem félek, csak nem szeretnék szenvedni, jó lenne élvezettel végig futni az első "hivatalos" félmaratonomat. :)

 

 
monique 2013-06-21 01:08:17 | 1665
monique képe

nekem mindegy, mikor van a futás. a reggeli versenyekre így nem szoktam felkészülni külön... sajna keveset alszom verseny előtt, mert nem szoktam előtte korábban lefeküdni :) azért ez lehet befolyásol picit negatívan, nemtom. de alapból felkelés után olyan félóra bőven elég h normálisnak érezzek mindent.

 

tipp: talán próbáld pár km-rel hosszabbra venni a bemelegítést ilyenkor, jó laza lassú tempóban, ne foglalkozz azzal h húdelassú, csak menj úgy ami nagyonkényelmesen jól esik a lábaknak, mintha csak lazán sétálnál :)

 

nekem verseny előtt is ez a fajta bemelegítés jön be legjobban, legalábbis eddigi kísérleteim alapján. (most ezzel a technikával volt először a kékes csúcsfutáson, hogy nem volt bemelegedési problémám az első km-eken, pedig már negyedszer jártam ott)



Előzmény: TG (1660)  
monique 2013-06-21 01:05:08 | 1664
monique képe

adok neked ajándékba pár kilót :))) (én is 163cm, de most vmiért picit több, mint a szokásos 53..)

na de komolyan, hajrá!



Előzmény: csiguci (1658)  
oszanna 2013-06-20 17:24:08 | 1663
oszanna képe

Nekem is jobban fekszik a délutáni/kora esti időpont. Ahhoz túl lusta vagyok, hogy átszoktassam magam koránkelésre, így kb. nem érdekel, hogy reggel van a verseny, úgy alakul, ahogy(a fene fog 5-kor felkelni). :P Aztán vagy felébredek a versenyláztól, vagy nem. Persze volt már párszor, hogy hajnalban/reggel futottam, de csak akkor, ha tudtam, délután nem lesz rá idő és nem akarnám kihagyni. Van annak is előnye: utána jó érzés, hogy már futottam aznap, jobban indul a nap, nem mellesleg legalább szellemileg felébredek. ;)



Előzmény: TG (1660)  
TG 2013-06-20 13:47:40 | 1662
TG képe

Alapvetően későn fekvő vagyok 11 előtt nem igen szoktam lefeküdni.

A verseny helyszínre nem kell sokat utaznom, csak egy kis BKV.

Persze azt feltételezem, hogy a verseny előestéjén korábban fogok feküdni. :)

Én csak azt látom, hogy van aki felkel, reggel munka előtt el megy futni, vagy úszni, és megy dolgozni.

Hát én ilyet kétszer próbáltam, de azt hittem meghalok, nem ment a dolog. Persze biztosan benne van a dologban, hogy kipihentnek kell lenni. De azt gondolom, hogy ez alkati kérdés is.

Végül is ha hétköznap későn fekszem és alszom kb 7 órát, és utána dolgozok, telik a nap, akkor mégis délután 4-8 között jól tud esni a futás. Pedig logika szerint reggel kipihentebbnek kellene lennem mint az egész napos jövés menés után.

 



Előzmény: Czeglédi Ferenc (1661)  
Czeglédi Ferenc 2013-06-20 13:23:40 | 1661
Czeglédi Ferenc képe

Mikor feküdtél le előző nap, mikor szoktál lefeküdni/felkelni, inkább így értelmes értelmezni a kérdést!

Nem értelmezhető a kérdésed, mivel ha egy verseny délelőtt 9-kor kezdődik, de pl. 200 km-ről kell odautazni, vagy pont 3 km-re lakik tőle az illető totál más időpont jőn ki felkelésnek...



Előzmény: TG (1660)  
TG 2013-06-20 11:47:20 | 1660
TG képe

Mivel elkezdek készülődni a  szeptemberi félmaratonra, felmerült bennem egy kérdés. :)

Azt hiszem volt már téma az, hogy ki melyik napszakban tud és szeret futni. Én azok közé tartozok, akik inkább a nap vége felé érzik jobb formában magukat. Egyszer kétszer futottam már reggel délelőtt, de meglehetősen nehezebben, ment mint délután vagy este. Azt éreztem, hogy az izmaim nincsenek felébredve, és összességében is sokkal gyengébbnek éreztem magam.

A verseny meg ugye 9 kor kezdődik. Ti hogy szoktatok felkészülni?

Felkeltek 5 kor, hogy a szervezetetek felébredjen? Alapos torna, bemelegítés, futás?

Ja és valaki tud ajánlani egy jó kis aszfaltos cipőt? Alapvetően terepen futok (95%), egy asics gel trail sensor terep cipőben, ezért nem szeretnék egy vagyonért venni egy aszfaltos cipőt. De talán egy nem túl drága cipőre beruháznék. Egyébként a maradék 5%-ban szoktam benne aszfalton is futni, amikor az erdőben nagyon nagy a sár, de nem vettem észre, hogy nagyon gáz lenne aszfalton a fenti cipő.

Azt már hallottam eladótól, hogy aszfaltos cipőben nem túl vészes terepen is lehet futni. Feltételezem, hogy ez fordítva is működhet...!?

 
F. Enikő 2013-06-18 12:48:19 | 1659
F. Enikő képe

Szia! Erre nem is figyeltem/ gondoltam! Köszönöm! :o)



Előzmény: alouette (1657)  
csiguci 2013-06-18 10:05:13 | 1658
csiguci képe

Köszönöm a választ, Neked és Annának is!

Mindig is vékony voltam, nekem az 54 kg az ideális súly, ebben jól is érezném magam. Most megint -2, már csak 47-et mutat a mérleg. Testi betegség nincs, lelki annál több... De bízom benne, majdcsak túlleszek rajta és megindulok felfelé. :)



Előzmény: (Gábor) (1653)  
alouette 2013-06-18 09:01:03 | 1657
alouette képe

Amiket Anna ír azok mind igazak, még annyit tenné hozzá, hogy szúró oldal lehet a nem alapos kilégzéstől is, tehát figyelj arra, hogy futás közben ne csak a belégzés legyen mély hanem a kilégzés is, ne felületes, kapkodó, hanem mélyről, hasból jövő...ha ez az ok ezen segít ha pár másodpercig előre hajolsz...



Előzmény: F. Enikő (1654)  
F. Enikő 2013-06-18 08:34:15 | 1656
F. Enikő képe

Köszönöm szépen a tippeket Oszanna! :)



Előzmény: oszanna (1655)  
oszanna 2013-06-17 18:30:33 | 1655
oszanna képe

Remélem, nem írok nagy hülyeséget, de ha igen, a többiek kijavítanak. :) Szúró oldal lehet: rossz tartás/mozgás, túl gyors tempó, túl késői étkezés miatt. Elsőre megoldás lehet kinyújtózni pár másodpercre(ha nem javul, ugyanígy sétálni); illetve "rossz" technika esetén, ha a szükségesnél jobban forgatod felsőtested, figyelni arra, hogy ez ne így legyen(ez aztán értelmes mondat lett, tudom :P ). Másodiknál: lassabb, kondíciónak, időjárásnak, pillanatnyi állapotnak megfelelő futás, ezt a tartományt ki hogy lövi be - pulzusméréssel vagy csak érzésre. Harmadik tapasztalat kérdése; kinek mennyi, milyen étel és mikor jó futás előtt.Remélem, tudtam valamennyit segíteni, sok sikert! ;)



Előzmény: F. Enikő (1654)  
F. Enikő 2013-06-17 14:28:41 | 1654
F. Enikő képe

Sziasztok!

Több, mint egy éve kezdtem ismét intenzíven futni,( sajnos az utóbbi időben nem tapasztalok túl nagy fejlődést :( ). A problémám, amivel most már jó néhány alkalom óta küzdök, az, hogy "beszúr" vagy "beszorul a levegő" az első 10-15 percben. Persze ilyenkor próbálok más ritmust felvenni, mind a lépésekben, mind a levegővételnél,  sokszor újabb 10 percre javul az állapotom, de utána megint kezdődik minden előről. Valamit biztosan nem csinálok jól - habár megjegyzem, régen nem voltak ilyen problémáim...

Tudtok valami jó módszert? Vagy gyakorlatot?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Enikő

 
(Gábor) 2013-06-15 17:12:18 | 1653
(Gábor) képe

Csak arra ügyelj, nehogy zsírban szedj fel pár kilót, hanem izomban. Már, ha egyáltalán szükséges. Gond akkor van, ha valamilyen testi vagy lelki betegség miatt fogytál le és vagy étvágytalan, ha világéletedben ilyen könnyűsúlyú voltál, akkor szerintem nem kell megijedni. Nekem a versenysúlyom 55 kg volt (170 centihez), de volt, hogy lement 53-ra is, ha többet készültem valamire. Persze annyiban más a helyzet, hogy nekem étvágyam is volt hozzá.



Előzmény: csiguci (1648)  
Bedecs 2013-06-15 15:50:33 | 1652
Bedecs képe

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor van be- illetve kikapcsolva a Nike+ érzékelő? Nemrég vettem és most próbálom kariblálgatni a telefonommal, de az sajnos nem akarja érzékelni. 

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm. 

Üdvözlettel, Bedecs Ádám

 

 
oszanna 2013-06-12 17:50:51 | 1651
oszanna képe

Miután komolyabban elkezdtem futni, az étvágyam is nagyon megnőtt. De tényleg, reggelit is simán ettem, utána tízóraira is megéheztem, szóval bőven rendesen eszek azóta... ;) Bár lehet, esetemben a növekedés is hozzájárult a sok kajához, de azért nagyrészt a futás miatt eszek ennyit(legalábbis ezzel nyugtatom magam). Persze, ez valamilyen szinten egyénfüggő is, de szerintem majd csak fogsz többet kívánni, ha futsz. ;) Sok sikert a hízáshoz(kicsit fura ilyet leírni)! :)



Előzmény: csiguci (1650)  
csiguci 2013-06-12 17:14:33 | 1650
csiguci képe

Tényleg Te nyertél. ;) Jól látod, sajna nem tudok hízni (enni sem nagyon, nincs étvágyam). És felmerült bennem a kérdés, hogy akkor most honnan fogok fogyni, kalóriát égetni? Mindenhol csak azt olvasom, hogy ennyi kalóriaégetés meg annyi kiló fogyás. Én nem akarok fogyni, de futni igen!!! Szóval kicsit parázok ettől, de nem adom fel. :)



Előzmény: HarcsaBarna (1649)  
HarcsaBarna 2013-06-12 17:05:34 | 1649
HarcsaBarna képe

nekem 28, én nyertem :) gondolom, hízni nem tudsz, akkor csak keress egy szép 5-10 km-es edzéstervet, azd formáld át a szád íze szerint és kezdd el a rendszeres edzést, hátha az étvágyad is megjön, ha meg csak így megerősödsz, az is jó :)

 
csiguci 2013-06-12 16:57:03 | 1648
csiguci képe

Sziasztok!

Kezdő futó vagyok, pár hónapja futok, eleinte csak össze-vissza mentem, most már kicsit tervezettebben. A nagy problémám az, hogy fizikálisan minden eddigit alulmúltam. A BMI értékem épp hogy megvan 18, 163 centi magas és mindössze 48 kg vagyok. Nagyon parázok attól, hogy egyszerűen hiába van meg az akarat bennem, fizikálisan nem fogom bírni. (A cél egyelőre a 2014-es Brutálfutás, tudom, röhejesen hangzik...) Mit tegyek???

 
Carbonara 2013-06-11 21:25:46 | 1647
Carbonara képe

@Czeglédi Ferenc: Köszönöm!



Előzmény: Czeglédi Ferenc (1645)  
Carbonara 2013-06-11 21:08:27 | 1646
Carbonara képe

@zilaci: Köszönöm!



Előzmény: zilaci (1644)  
Czeglédi Ferenc 2013-06-11 20:30:34 | 1645
Czeglédi Ferenc képe

Egy elfutottot edzés/verseny nem okozhat problémát, esetleg nem árt utána 1-2-3 napot pihenni, ha egy hét múlva még fáj akkor az gyanus!



Előzmény: Carbonara (1643)  
zilaci 2013-06-11 17:52:06 | 1644
zilaci képe

Bár egy elfutott verseny tényleg nagyot tud ütni, de azért szervi problémákat biztosan nem okoz :) - ha egyébként egészséges vagy. Semmi különöset nem kell csinálni, kicsit több pihenő, lazább, átmozgató edzés, masszázs. Az edzéseket sem kell szüneteltetni, legfeljebb ilyenkor érdemes lehet egy-két napig kicsit másfajta edzéseket csinálni, könnyedebb futóiskola, rövid koordináló futások, nyújtó gimnasztika, ilyesmi...
Majd hozzáerősödsz. :)

(Most, míg leírtam, egész kedvet kaptam egy edzés megtartásához. :))



Előzmény: Carbonara (1643)  
Carbonara 2013-06-11 14:18:22 | 1643
Carbonara képe

@zilaci: Köszönöm! Ez korrekt érdemi válasz volt, bevallom, most világosodott meg előttem, mire lehet jó az intervall és a fartlek. Azt hiszem, fogok ilyeneket is gyakorolni.

A "tudomásul veszi, hogy fájni fog" az arra vonatkozott, amit az utolsó kilométereken éreztem, vagy arra, amit még ma is.. ? Mennyire ver oda egy ilyen elrontott, erőltetett félmaraton a szervezetnek, a keringésnek? Eddig legalábbis nem volt szervi panaszom, menjek el megnézetni magam dokival, mielőtt újra futok, vagy most egy darabig ne fussak? Drágább futócipőre már ne is ruházzak be? (az utolsó kérdés már poén volt)



Előzmény: zilaci (1640)  
Carbonara 2013-06-11 14:10:44 | 1642
Carbonara képe

Köszi! :) Én is úgy terveztem, hogy hagyok a végére energiát :) Csak nem ilyen keveset, mint sikerült :)



Előzmény: TG (1641)  
TG 2013-06-10 23:12:25 | 1641
TG képe

Én az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy nekem inkább az jó, ha a végére hagyok még energiát.

Ha lassan kezdek, és fokozatosan a vége felé erősítek sokkal jobb időket produkálok (persze magamhoz képest :)) mint ha az elején megnyomom és már fél távon elfogy az energiám.

Van, hogy egész lassan kezdek egy 10-15 km edzést, és közép távon azt gondolom, hogy na ma is eléggé gyenge lesz az eredményem, aztán az utolsó 1/3-ban elkezdek hajrázni, és lám jobb lesz az eredmény mint gondoltam. :)

De hát ez sok-sok rosszul sikerült edzés után derült ki. :)

És még így is van hogy az elején elkap  a hév.

Erre is jó a futás, hogy egyre jobban megismeri az ember magát. :)

Remélem a héten m ár tudok futni, azt hiszem a térdem kezd helyre jönni, holnap tesztelem egy kisebb futással, ha nem esik az eső. :)



Előzmény: Carbonara (1639)  
zilaci 2013-06-10 19:39:07 | 1640
zilaci képe

Fejlődő élversenyzők felkészítésének egyik különleges eszköze, hogy időnként egy-egy verseny meghatározott szakaszáig az élbollyal igyekezzen tartani az iramot. Elsősorban mentális hatása és előnye van...
Hogy mi a követendő technika, ha valaki így elfutja az elejét? :)
Ez attól függ, edzésen mit gyakorol az illető. Aki mondjuk rendszeresen végez intervall vagy fartlek edzéseket, az nyilván lényegesen könnyebben alkalmazkodik az ilyen terheléshez, ott elég lehet egy rövidebb, nagyon könnyű tempójú szakasz beiktatása, majd az eredetileg tervezett versenytempóra visszaállni.
Aki nem alkalmaz iramváltásos edzéseket, annak futás közben nyilván nehezebb lehet rendezni az elszállt pulzust. Ilyenkor vagy megáll gyalogolni egy percet, tudatosan rendezi a légzését, és utána folytatja a számára megfelelő tempón...
Vagy összeszorítja a fogát, és tudomásul veszi, hogy ez a futás most fájni fog. :)
És tanul belőle. :)



Előzmény: Carbonara (1639)  
Carbonara 2013-06-10 15:55:47 | 1639
Carbonara képe

Mi a helyesebb taktika, ha mégis elfutottam a verseny elejét? Lassítani a tempón és azt egyenletesen fenntartva vánszorogni tovább, vagy belesétálásokkal megszakítva nagyobb tempókat futni, azaz végigrésztávozni az egészet?

(Előzmény: K&H félmaraton. 00:34:20, 00:36:03, 00:37:45, 00:37:35 maxpulzus 87-93% közötti tartományban. Nem akartam ilyen lassú tempót, pláne ilyen magas pulzuson futni, ez azért még nem az én szintem (már a tartósan magas pulzus), csak hát akartam a Félmaraton Mánia plecsnit és pont az utolsó fm-t nem akartam feladni...végül beértem, de ennyire még soha nem voltam leharcolva. Lényeg: benéztem az elejét (meleg és a váltók vitték a mezőnyt, már a 3. kilométernél elértem a 88%-os pulzust, utána azzal küzdöttem végig az egészet, hogy valami fenntartható tempót találjak)

 
SirBrian 2013-06-02 18:32:28 | 1638
SirBrian képe

Erre való a felkészülés. Ha már többször lefutottad a félmaratont vagy ennél is többet, akkor meglesz a tapasztalat, hogyan viselkedik a tested. Nekem pl. nem valószínű hogy ilyen problémám legyen, annyira nagy a folyadék veszteségem (izzadás) Ma a szigeten minden körnél kortyoltam 2-3-at de a fél liter italom bőven elég volt a 4 körre és nem kellet bokrokat keresnem.

Amúgy vegyesek a tapasztalataim a szigettel kapcsolatban:

- Először az volt az érzésem, hogy puha-csúszós tehéntrágyán futok.... gyorsabb volt a futás amikor a keményebb kavicson futottam (előzések) Érdekes, hogy ennek ellenére még is "éreztem" a térdemet a 4. kör után. Ugyanúgy mint a szokásos aszfalt vagy murvás utakon

- Vittem egy 1,5l-es vizes flakonban narncsszínű ISO italt bekeverve a futás utánra. A Margit hídtól indultam ahol a kerékpártárolók vannak. Az első kör után láttam néhány homeless-t. A második körre eltűnt a fára magasan felakasztott zacskó. Magyarország így szeretlek ! Nyelvöltés

- A legnagyobb élményem (a látványosságokon kívül) a problémás kutyák teljes hiánya volt. nem kellet görcsölnöm, hogy a következő kanyar után milyen kutyacsapat vár rám.. mint itthon

Végül (óvatos kezdés után) 1:57:50 lett a négy kör. Már csak ezt kellene duplázni és 4 órán belül lenne októberi SPAR. Ezen azonban még dolgoznom kell...

 



Előzmény: sziszia (1635)  
Czeglédi Ferenc 2013-06-01 15:46:30 | 1637
Czeglédi Ferenc képe

Ez egyén, ill időjárásfüggő! Ha pl. lesz 25-27 fok akkor nem sok problémád lesz a leeresztéssel, hanem simán izzadsággal távozni fog a felesleg, de általában a maratonokon megoldják az ilyen jellegű problémát toi-toi-val.....

Esetleg ha nagyon félsz, hogy nem csak folyékony problémád lesz vegyél be indulás előtt fél, vagy negyed szem hasfogót, aminek a hatása a kis mennyiségből eredendően csak pár óráig fog tartani!



Előzmény: sziszia (1635)  
(Gábor) 2013-06-01 13:34:02 | 1636
(Gábor) képe

Szerintem maratonig még nem jelenthet gondot a p...s, hacsak nincsen valami hólyaggal kapcsolatos problémád. Sokkal kellemetlenebb, ha k...s inger jön, azzal nehéz mit kezdeni. Amikor még jártam versenyekre, direkt kerültem a szaftos kajákat és a hüvelyeseket verseny előtti napon.

 
sziszia 2013-05-31 22:00:33 | 1635
sziszia képe

Ha nem gond, feltehetnék én is egy hasonló kérdést?

én az első maratonomra készülök és eszembe jutott, hogy mi van, ha meg kell állni? ugye itt már folyamatosan inni fogok és a legoptimistább számolás szerint is legalább 4 órát futok. ki lehet ezt bírni p...s nélkül (kiizzadom a folyadékot) vagy számoljak azzal, hogy útközben ezt meg kell oldani?

Köszi mindenkinek előre is!



Előzmény: Bozót (1630)  
sziszia 2013-05-31 21:51:16 | 1634
sziszia képe

Mondjuk most hétvégén valószínűleg nem lesznek sokan, az időjárrás velünk van (már ha valaki szereti a hideget)

Egyébként én vasárnap fogok félmaratont futni a szigeten, valószínűleg délután. Hajrá!



Előzmény: SirBrian (1620)  
alouette 2013-05-31 11:12:40 | 1633
alouette képe

van egy ilyen segédeszköz is

http://www.shewee.com/

csak akkor még ezt is magaddal kell hurcolásznod...de nagy ötlet :)



Előzmény: DSLgirl (1631)  
Jozsef 2013-05-31 09:25:28 | 1632
Jozsef képe
DSLgirl 2013-05-31 08:50:23 | 1631
DSLgirl képe

fuuuu, lehet ez az igazi beavatas az ultra vilagaba :D



Előzmény: Bozót (1630)  
Bozót 2013-05-31 08:17:45 | 1630
Bozót képe

Akár itt is :) A legszerencsésebb, ha elég erősek az izmaid és nem állnak be attól ha leguggolsz :)  Egyébként két megoldás van, vagy jó mélyre kell guggolni, vagy kinézni egy szimpi fát és nekidőlni háttal vagy belekapaszkodni kézzel. Több profi is így csinálja. A nagyon profik csak puccsítanak az út szélén ...... :)



Előzmény: DSLgirl (1629)  
DSLgirl 2013-05-31 06:51:28 | 1629
DSLgirl képe

pl? most erre kivancsi vagyok :D megirod akar priviben?



Előzmény: Bozót (1628)  
Bozót 2013-05-30 14:04:07 | 1628
Bozót képe

Vannak praktikák :) Nem, nem a Libero :)

 



Előzmény: DSLgirl (1625)  
Carbonara 2013-05-30 13:16:02 | 1627
Carbonara képe

Sima cipőt vigyél, a terepcipővel feltéped a maradék futófelületet is.... :)



Előzmény: SirBrian (1619)  
mjoci 2013-05-30 09:52:35 | 1626
mjoci képe

Vigyél liberót, azt akár menet közben is tudod cserélni. Nyelvöltés



Előzmény: DSLgirl (1625)  
DSLgirl 2013-05-30 09:06:46 | 1625
DSLgirl képe

igen, pont ezert kerdezem, es sztem nem egy ilyennek kellene megnehezitenie a futast ... nemtudom h merjek e 60 kili utan legoggolni, mivan ha visszafele mar nem tudom, es ugymaradok? :D



Előzmény: Bozót (1623)  
pecsenye 2013-05-30 09:04:13 | 1624
pecsenye képe

óóóó.. rengeteg bokor lesz:) ahogy Bozót írta:)



Előzmény: DSLgirl (1622)  
Bozót 2013-05-30 08:23:27 | 1623
Bozót képe

Elvileg a volt róla szó, hogy  a váltóhelyekre kerülnek mobil wc-k és vannak vendéglátóipari létesítmények is az útvonalon. Azért óvatosan császkálj a közvetlen kerékpárút melletti bokrosban :P

 

(ez egyébként sztem komoly és megoldatlan kérdése az ilyen pontból pontba hosszú versenyeknek! )



Előzmény: DSLgirl (1622)  
DSLgirl 2013-05-30 08:14:52 | 1622
DSLgirl képe

gyerekek, ezt nem merem fbookon bekerdezni, de az UBn hogy vagyis milyen gyakran lesznek WC-k? lesznek egyaltalan ut kozben? :D

 
TG 2013-05-29 17:23:30 | 1621
TG képe

Hát maga a pálya néhol olyan mint a habszivacs...

Sok helyen meg is van roggyanva.

Egyébként nem tudom hogy ilyen e valódi pálya? Én csak a felét futottam a pályán a többit mellette. (gyöngykavics föld aszfalt).

Én is kb egy évig terveztem, hogy kimegyek futni a szigetre, de összességében nekem csalódás volt. :)

Nekem továbbra is az erdei futás ami a favorit.

Hát hogy milyen cipó a praktikus!? Hát ebben nem tudok túl sok tanácsot adni....:(

Remélem neked jó tapasztalataid lesznek, várom a beszámolót! :)

 



Előzmény: SirBrian (1619)  
SirBrian 2013-05-29 17:01:43 | 1620
SirBrian képe

Köszi a tanácsot de szerintem csak csúcsforgalom idején tudok menni . 8-ra viszem a gyermekemet a stadionhoz és utána megyek futni. Már egy éve szerettem volna emiatt eljutni a szigetre, ez már nem tart vissza.



Előzmény: sziszia (1617)  
SirBrian 2013-05-29 16:56:42 | 1619
SirBrian képe

Hét közben 2x 11km aszfalton futok, A hétvégén 1x15km terep(kemény föld + murva)

Melyik cipővel nejek aszfalt vagy a terep? Én úgy gondoltam a terep cipő jobb lenne mert nem szeretném a túl puha érzést. Nem vagyok hozzászokva...Vigyor



Előzmény: TG (1618)  
TG 2013-05-29 10:18:22 | 1618
TG képe

Én háromszor futottam eddig a szigeten, két 20-ast, és egy 30-ast.

30-nál, a flakonomat beraktam a MAC hátsó (rajt felöli) kijáratán a lépcsőre.

Így nem kellett cipelni. :)

Az igaz hogy sokan szoktak flangálni a futópályán és körülötte, de szerintem kellő türelemmel, és ha nem rekordot akarsz futni akkor elviselhető. :)

Ami viszont szerintem fontos, hogy ha nem futottál még ilyen puha pályán akkor szerintem váltogasd a dolgot mert engem szerintem ez viselt meg legjobban. A lábam változatos erdei terephez van szokva, és ez kicsit más.



Előzmény: SirBrian (1616)  
sziszia 2013-05-28 21:16:20 | 1617
sziszia képe

Van, több is. én konkrétan legalább hármat tudok. A Buda felé eső oldalon a MAC mögötti rajtnál van egy kút, a pesti oldalon kb. a kis állatkertnél, majd az Árpád híd előtt valamivel. Mindenhol meg kell állnod, mert érzékelős vagy gombnyomós kutak, nem folyik folyamatosan. Ha nem is mered a szigetet, még egy jótanács. Én jó szívvel a kora reggeli vagy a késő esti órákat ajánlom, különösen hétvégén. Egyébként tele van emberrel, túristával, szerelmespárral, öreggel, fiatallal, szóval baromi sokan vannak. Ráadásul boldog-boldogtalan a futókörön flangál, még a kerékpárosok is imádják. komolyan mondom, én már ha lehet, elkerülöm, bár hosszút futni tényleg jó(lenne) ott.

Jó futást!



Előzmény: SirBrian (1616)