Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 650 638 km-t sportoltatok

A Sportorvos válaszol...

Létrehozta: futor  |  2008-07-29 08:06:23-kor

Üdv barátaim! Bizonyára mindenki élt át olyan időszakot, amikor aktuális problémáját, betegségét nem tudta megfelelően kezelni esetleg felismerni.Orvosaink nem értenek a sportorvosláshoz -tisztelet a kivételnek-  sportorvoshoz menni pedig nem mindig van idő. Ekkor jött egy régi futótárs aki felvilágosított bennünket, hogy ez milyen bagatel probléma és ilyen meg ilyen egyszerű megoldás van rá.Ez a topic arra szolgáljon, hogy segítsünk egymáson, legyünkegymás "sportorvosai".

Természetesen ez csak segítség legyen, ne helyettesítse az orvosi sportorvosi kontrollt.

Szia!

Igaz késői tanács,de legközelebb hasznát veheted.

Ha sérülést érzel a legkisebbet is probléma mentes futásokat követően akkor nem szabad úgy tenni,mintha mi sem történt volna.

Kicsit fájogat,de azért elindulok,majdcsak elmúlik....Nem múlik el km-eken keresztül,de kicsit csökkent a fájdalom,jó lesz ez...

Nem,csak rásérülsz,mert bemelegedve kevésbé érzel fájdalmat.

VAlószínű,hogy ha rögtön kihagytál volna pár napot,egy hetet akkor a kezdeti kis sérülés regenerálódott volna,így viszont

van egy idült gyulladásod,ami akár hónapokig gyógyulhat,és a sérülés helyén sokáig még érzékenyebbek,merevebbek

lehetnek az izmok,kötőszövetek,utána is naygon kell még vigyázni.

Amit ne tegyél sosem szabad ilyenkor nyújtani,mert a sérült terület merev,gyakorlatilag csak azt terheled túl a nyújtással

a környéki egészséges rugalmas szövetek helyett.

Amit tehetsz az keresztedzés,pld szobakerékpár most,edzőterem normál testépítés olyan gyakorlatokkal amik kímélik

a fájdalmas területet,véletlenül se menj aerobic,vagy egyéb edzésre pld ketlebell,fegyencedzés egyéb.

A Mydetont én nem hiszem hogy akkora dózisban kellene szedni bár nem tudom milyen dózisú én ha gondom van

pár napig napi 1db 150-eset szoktam szedni Diclac 50mg-osból pedig 2-3.

A glükozamin sem csodaszer,főleg magában nem,de egyébként ha izületi fájdalom elváltozás áll a probléma

mögött akkor 3-4 hét mire a hatás érzékelhető a lassú izületi anyagcsere miatt.

Ajánlok valami komplexebb,modernebb formulát pld az Arthroxon-t,én ezt használom megelőzésre évi 2 kúrában.

Elképzelhető ha eddig nem volt gondod hogy a cipőd adta meg magát,elveszítette a csillapító képességét,vegyél

újat ha régi.Ha van deréktájban is gondod,akkor ortopédust még egyszer meg kellene keresni,hogy mérje ki

a lábhosszaidat,mert szinte senki sem szimmetrikus,az eltérésből adódhatnak ilyen panaszok,talpbetéttel korrigálni lehet.