Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 414 371 km-t sportoltatok

Triatlon

Létrehozta: Odemas  |  2006-11-16 22:37:19-kor

Tavasszal indulni szeretnék egy sprint távú triatlon versenyen, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá az edzésekhez. Bármilyen segítséget szívesen veszek (edzéstervek, felszerelés, stb.).

Tánczi 2009-04-27 21:39:10 | 459
Tánczi képe

Évadnyitó Margitszigeti Triatlon - Edzesonline indulók listája :

1. Nyílt futam : Lallo , nyaff , rutharti , ruti , Csupi , joccccPierreSipi

Jó felkészülést ,és versenyzést mindenkinek ! 

 
4kézláb 2009-03-14 23:08:44 | 458
4kézláb képe
nem oldódott meg. maradok a slick guminál. még kivárok egy csöppet. elmegyek a kerékpárkiállításra is, bár ott nem lesz értékesítés vagy akció féle. viszont lehet tanácsokat kérni, konzultálgatni.

Előzmény: rebe (457)  
rebe 2009-03-14 21:34:14 | 457
rebe képe

Más fórumokon már érdklődtem, azért itt is szeretnék segítséget kérni.
Középtávú triatlonon indulnék. Túragépem van és egyelőre nincs keretem egy országútiba beruházni.
Tud valaki olyan helyet, ahol versenyképes kerékpárt lehet kölcsönözni (Bp, vagy a zánkai verseny környéke) ?
Előre is köszi.
4kézláb, neked megoldódott a kerékpár gondod?

 
4kézláb 2009-03-11 13:56:02 | 456
4kézláb képe

Sipi, a szövetség naptárát ismerem. ott nem találtam a váci sprint kiírást. ha azt nem találtam, akkor nem vagyok biztos, h a következő "rejtett" kiírást megtalálhatom.

ha mégis valaki tudja mi lesz a következő sprint futam helye és ideje azt nagyon megköszönöm!



Előzmény: Sipi (455)  
Sipi 2009-03-11 12:41:46 | 455
Sipi képe

http://www.triatlon.hu/index.php?op=events ( itt megtalálod a Magyar Triatlon Szöv. versenynaptárát)

Különben Vácon van másik számként aquatlon is ! !  ( 5 , 0,75 ) 

 

 



Előzmény: 4kézláb (454)  
4kézláb 2009-03-11 10:29:30 | 454
4kézláb képe

Triatlonosok!

mennyire természetes, h a versenyeket gondosan eltitkolják a neten? Ha nem megyek bele a hétvégi Zöldpont programjaiba, nem tudok a vasárnapi sprinttávú szakaszos versenyről.

Nem találtam a Triatlon szövetségnél, Hunrun.com-on, itt sem. éppen ezért kérdezem most Tőletek:

 Ki tudja mikor lesz legközelebb sprinttáv? mert erről már lekéstem. Nincs még biciklimCryCryCry

köszi a választ

 
Sipi 2009-03-11 08:44:24 | 453
Sipi képe
Na jó, közkivánatra  ha már lemegyek végzek valami mozgásformát, ott a Balaton partján....:))WinkSmile

Előzmény: zolle (452)  
zolle 2009-03-11 08:20:56 | 452
zolle képe

Sipi!

Ha tervezted a Szigeti Triatlon, akkor a Zánkait, miért csak megnézed? :-)) Tessék tervezni és indulni. ;-))



Előzmény: Sipi (449)  
azazello 2009-03-10 18:12:41 | 451
azazello képe
Amennyire sajnálom a Szigeti Középtávot, annyira örülök a zánkai híreknek. Találkozunk a Balaton partján!  
4kézláb 2009-03-10 10:22:21 | 450
4kézláb képe

van aki a spin távra készül közülletek? Szeretnék eszmét cserélni, hogy ne érezzem magam egyedül.

köszi

 
Sipi 2009-03-09 20:29:06 | 449
Sipi képe

Ha a zánkai középtáv lesz az OB. , akkor már biztos elmarad a Sziget Triatlon az idén ! ?  Kár érte , terveztem megint..... , legfeljebb megnézem a zánkait ha tudom

 , tavaly úgyis kimaradt ! 

 
zolle 2009-03-09 13:29:04 | 448
zolle képe

A 2008-as évben Zánkán először rendeztek középtávú triatlon versenyt.

Az első alkalom sok triatlonosnak nagyon tetszett, a tapasztalatok alapján szükség van ilyen eseményekre, így idén újra lesz középtávú triatlon verseny a Balatonnál. A szervezők az idei szezonra sok újdonságot terveznek, a triatlon verseny egy 3 napos multisport hétvége része lesz. Az úszópályát egy pénteki versenyen tesztelhetik majd a résztvevők, a szombati triatlont pedig vasárnap egy evezős maraton követi. Aki mindkét hosszú távú megpróbáltatáson célba ér automatikusan megkapja a MultiMan címet. A családosoknak is érdemes a gyermekeket magukkal vinni a Balatonra, hiszen a triatlon után egy aquatlon futamon indulhatnak az amatőrök és a gyermekek is.


A Triatlon Balaton középtávú országos bajnokság lesz, így várhatóan még nagyobb lesz az érdeklődés a tavalyinál. A pálya kialakítása sokban eltér az egy évvel ezelőttitől, de a Balaton és a Káli-medence szépsége változatlan élvezetet nyújt majd a júliusi hétvégén. A Zánkai Gyermek- és Ifjúsági Centrum kíváló helyszín, hiszen a versenyközpont 3 kilométeres környezetében különböző szálláslehetőségek várják az érdeklődőket, a váltózóna és a rajt-cél terület is egyedülálló lesz, a zánkai kikötőben a szokásosnál jobban lehet majd követni a középtávú triatlon eseményeit.


Nevezni már lehet a www.multisportfest.hu honlapon, a kedvezményes előnevezési díj beküldésének határideje 2009. április 30.

 

 
kola 2009-03-06 07:31:47 | 447
kola képe

Talán Tiszafüred, az közelebb van nekem, de nem ismerem, egyedül Faddra jártam nézőnek szurkolónak .:)))

Még Hatvan ?? Baja???

Kola 

(rövid o ):)))

 
4kézláb 2009-03-05 20:51:46 | 446
4kézláb képe
szia kóla, melyikre tervezed a menetelt?

Előzmény: kola (445)  
kola 2009-03-05 17:56:02 | 445
kola képe
Én úgy tervezem, az első triatlonon 18-20 percet úszok, sajna mell. Kerékpározok 40 percet, a futást 35 perc latt szeretném  letudni, közötte egy kis box időtöltés, 1ó 40-en belül akarok végezni, nem nagy idő, de nekem ez a cél, nagyon amatőr, nagyon veterán:))))) /persze ez sprint táv/  
gergő 2009-03-03 20:39:18 | 444
gergő képe
na jó, ha a veterán akkor rendben van :))) amúgy tegnap úsztam egy 800at időre 15:13 lett, de mondjuk nem volt laza úszás, mindenesetre boldog voltam.. 4kézlábnak meg gratula, ha vashiányosan :) edzés nélkül ennyi megy elsőre 750en.. én egy éve fárasztom magam ezért.. na hajrá

Előzmény: zolle (443)  
zolle 2009-03-03 15:55:21 | 443
zolle képe

egy eredménylistát böngésztem, hogy valami adatokhoz jussunk. Volt persze, úgy emlékszem, 18-21 perc is, de az a veterán. ;-) Gondoltam 4kézlábnak jobb lesz a 15 perc távpontnak. ;-))

Egyébként nekem se menne jobban. Akárhogy gyötröm magam a 20 perces kilcsi alá nem tudok menni. Így jár aki saját maga tanul meg úszni. A technikám valami gyalázat lehet, még jó, hogy nem látom magam kívülről. ;-))) 



Előzmény: gergő (441)  
4kézláb 2009-03-02 22:13:50 | 442
4kézláb képe

próbaképpen úsztam  a hétvégén egy 750 m-t, 15:11 alatt sikerült, de tényleg nem érzem magam jól (vashiány, hányinger stb.) és most tanultam meg a bukófordulót (bár engem a fuldokló fordulóra emlékeztetett időnként) is. 

1500 métert úszni nem ugyan az mint a felét. tehát egészen biztos, hogy közelebb lennél a 10 perchez mint a 15-höz.



Előzmény: gergő (441)  
gergő 2009-03-02 21:12:55 | 441
gergő képe
húú 15 perc a vége felé? akkor én nagyon béna vagyok, kiesnék már az elején.. :)) szerintem ez kicsit erős. úsztam 1500at füreden 31 perc alatt, de az el volt mérve, neoprén volt, viszont volt még mögöttem a mezőny harmada-negyede :)

Előzmény: zolle (437)  
4kézláb 2009-03-02 17:15:00 | 440
4kézláb képe
az alja, de SF1 vagyok különösebb sportmúlt nélkül és decemberi térdműtét után lábadozok. ami van az a marhanagy elszántság és mellény;))))két hónap múlva kérdezz meg;)))))

Előzmény: zolle (439)  
zolle 2009-03-02 13:35:22 | 439
zolle képe

Na, hová esik? :-))) Középmezőny?



Előzmény: 4kézláb (438)  
4kézláb 2009-03-02 13:13:52 | 438
4kézláb képe

tökéletes, pont ezeket az adatokat kerestem!

köszi!

4kézláb



Előzmény: zolle (437)  
zolle 2009-03-02 12:08:44 | 437
zolle képe

Hivatalos szintidő? Fogalmam sincs. :-))))

Én ezt gondolom, a távokon (750m - 20km - 5km) a

            jobbak        végefelé 

úszás    9-10           15            perc

bringa   30             38-45        perc

futás     17-18        21-28        perc

- ennyit mennek.



Előzmény: 4kézláb (436)  
4kézláb 2009-02-27 17:38:16 | 436
4kézláb képe

nos, akkor tudod a szintidőket? jó lenne tudni mik azok a teljesítmények, amiket minimum kéne elérni egy kezdő elindulásához a legközelebbi sprintávú versenyen

 

köszi előre is!



Előzmény: zolle (435)  
zolle 2009-02-27 14:52:53 | 435
zolle képe

Nagyon jókat írsz a "bicikli" fórumba - nem kell ide klubb, mindent tudsz. :-)))

Klubbot sajna nem tudok (bár biztos találni a neten), de beszélhetünk a részletekről ha gondolod, bár Én is amatőr vagyok. :-))



Előzmény: 4kézláb (433)  
4kézláb 2009-02-26 12:16:45 | 434
4kézláb képe

A sprint távú triatlonnál melyek a szintidők?

Ha még nem csináltam egyben, akkor hogy számoljak külön-külön?

 

Köszi

 
4kézláb 2009-02-24 19:30:49 | 433
4kézláb képe

köszi a linkeket én is ezeket találtam. gondoltam azért rákérdezek ...

a klubot azért gondoltam, mert nem ismerek egyetlen emberfiát a környezetemben, akivel az edzésekről, versenyekről, részeletkről konzultálhatnék



Előzmény: zolle (432)  
4kézláb 2009-02-24 13:23:45 | 431
4kézláb képe
nem vagyok mai gyerek, de érdekel a Triatlon és szeretnék eindulni sprinttávú versenyeken. mikor lesz a legelső? hol lehet ennek utánanézni? stb.  pesten tudtok ajánlani olyan klubot, aki hajlandó szóbaállni egy lelkes kezdő seniorral? nem a helyezés hanem a teljesítés a cél.  
zolle 2009-02-13 11:37:11 | 430
zolle képe

Szia! Nem kell semmi. A nevezésen aláírod, hogy saját felelősségedre indulsz (ez mindig rajta van ;-)) ). ;-)

Persze jó ha tudod előtte, hogy van e valami bajod. ;-)



Előzmény: kipage (429)  
kipage 2009-02-13 10:30:16 | 429
kipage képe
Lehet amatőr lesz a kérdésem, de ahhoz, hogy a jövőben elindulhassak triatlon versenyeken amatőr szinten, inkább a teljesítés a cél a helyezés másodlagos, nem is vagyok szuperatléta. Szóval ilyen szinten kell-e nekem valami sportorvosi papír, vagy az csak az igazolt versenyzőknek kell? Pl lesz idén a féltáv Zánkán. Odaállítok, hogy indulni szeretnék, erre ők az fogják válaszolni hogy OK, x pénz a nevezés jó versenyzést?  
zolle 2008-10-25 00:44:40 | 428
zolle képe

Nem tom milyen, mennyi anyag kell, de a kezdetekről itt van pár szó (ja, bocs, hazai viszonylatban :-)) ):

http://www.ironman.hu/node/17



Előzmény: fcbarcelonazsombi (427)  
fcbarcelonazsombi 2008-10-21 20:16:42 | 427
fcbarcelonazsombi képe

Valaki tudna segíteni nekem. „Triatlon története” címmel kell, írjak pár oldalas dolgozatot az egyetemen. Már sok minden meg van belőle, de kialakulása eredete elég hiányos. Esetleg ha valaki tud segíteni azt megköszönném.

 
Tutu 2008-08-31 14:25:30 | 426
Tutu képe
Nagy hajrá LittleYunak, aki most csinálja a szegedi triatlonos versenyt! You can do it :DDD  
Ms.Kate 2008-08-28 20:03:47 | 425
Ms.Kate képe
ne hagyd, hogy ez a kapitalista, imperialista, trappista rendszer kizsákmányoljon és dolgoztasson Wink

Előzmény: zolle (424)  
zolle 2008-08-28 17:02:54 | 424
zolle képe

Agyon dolgoztatnak a munkahelymen!

Igérem írok. Hogy hová teszem nem tudom, de Neked elküldöm az bizti. Wink



Előzmény: Ms.Kate (423)  
Ms.Kate 2008-08-28 15:17:22 | 423
Ms.Kate képe

egyenlőre te sem karcoltál több oldalas élménybeszámolótTongue out



Előzmény: zolle (420)  
zolle 2008-08-27 20:25:46 | 422
zolle képe

És azt nem tudja valaki, hogy hol vannak letölthető képek a versenyről.

(Már üzlet az egész világ!).

Nagyatádi oldalon nem, rendezvényfotón nem ...

 
gergő 2008-08-27 18:37:15 | 421
gergő képe

kummantós felkészülés :)) mint otthon.. lemegyek a közértbe sörért... khmmm nem volt nyitva elmentem a másikba.. de az is zárva volt, ki kellett mennem a tecsóba, onna meg már akkor visszafutottam :))))

Nagy Gratula mindenkinek!!

 
zolle 2008-08-27 17:22:20 | 420
zolle képe

Olyan "halott" már ez a fórum és Én csak most látom, hogy mennyien indultatok Nagyatádon!

Mindenki nagy csendben készült, mi?? Wink

 

GARTULA MINDENKINEK!

 
kipage 2008-08-09 13:20:50 | 419
kipage képe
Még biztos megpróbálom, de óra nélkül jobban megy. Kicsit más téma: nemzetközi versenyeken indulhatnak amatőrök? Ma néztem a poznani versenyről egy összefoglalót a Sport1en, jó lenne a környező országok versenyein is elindulni, persze csak a táv teljesítése végett, meg jó kis hétvégéket lehetne ezekhez a versenyekhez igazítani a családdal is.  
azazello 2008-08-06 23:22:51 | 418
azazello képe

Hozzá kell szokni, persze. Mint bármi más új elemhez, amit beépítesz az edzésedbe. Biztos emlékszel rá, hogy amikor először szereltettél km-órát a bringádra, csak azt sasoltad eleinte, nemigaz?

Hozzá fogsz szokni. A pántot úgy kell beállítani, hogy kicsit szorítson felvételkor, mert az izzadság hatására tágul. A max értéked is lehet, hogy pontatlanul van beállítva (vagy nem melegítettél be rendesen, és nekiálltál zúzni, de ennek kisebb az esélye). 

Adj neki még pár esélyt, megéri. Bár az is igaz, hogy szerintem a pulzusmérős edzés a tanulási folyamat egy szakasza, nagyon sok profit látni enélkül versenyezni. Ők már ismerik magukat annyira, hogy nincs szükségük az órára - de mi ettől messze vagyunk. 



Előzmény: kipage (417)  
kipage 2008-08-06 20:29:47 | 417
kipage képe

 

 

Sok edzőtársnál olvastam, hogy szoktatok pulzusmérőt használni. Én is vettem egyet magamnak, de őszintén szólva nem tudtam függetleníteni magam tőle szellemileg. Azt értem ezalatt, hogy állandóan az órát bámultam, amikor még félgőzzel futottam (éreztem, hogy sokkal jobb köridőkre is képes lennék visszatartott az óra)  nagyon lassú km-eket mutatott az óra kb 6perc/km-t 90%os pulzusnál. Akkor utána elkezdtem ezen idegeskedni, hogy mi lesz még itt 10km múlva, ha már most 90%on dolgozik a szivem, ettől elfáradtam, elkezdett szorítani a mellkaspánt egyszóval egy kínszenvedéssé vált az edzés. Utána még próbáltam egyszer, de hasonlóan dugába dőlt az egész próbálkozás. 

 

Ti hogy szoktatok hozzá a pulzusméréshez? Ha kellett egyáltalán hozzászokni. Rajtam kívül találkozott már valaki hasonló problémával? 

 
casper 2008-08-05 12:28:26 | 416
casper képe

Szaisztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, igazán kedves tőletek.

Azt szeretném még kérdezni, hogy mit javasoltok, érdemes-e elmenni esetleg egy klubhoz, vagy inkább magánúton folytassam az edzéseket? nem elsődleges szempont a versenyzés, szerintem csak jövő nyáron próbálkozom meg vele. Attól tartok, hogy kezdőként, nem biztos, hogy be tudnék illeszkedni egy edzett csapatba, hátráltatnám csak őket.

Egyébként nagyon jó érzés tapasztalni, ahogy szép lassan, egyre többet és gyorsabban tudok menni. Megvolt az első 10 km es futásom, a régóta vágyott dombokon, és tényleg jó volt érezni, hogy elértem.

Köszönöm a tanácsokat az úszással kapcsolatban, ott egyelőre csak az a célom, hogy minél több hossz gyorsat tudjak úszni, egy-egy hossz mell megszakítással. a sprinttáv úszása azt hiszem 750 méter, ezt jó lenne gyorsúszásban teljesíteni.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, további jó edzést és kitartást kívánok, casper



Előzmény: obor (414)  
macmelon 2008-07-30 01:17:57 | 415
macmelon képe

(A lentieket két indexes topikba is beírtam, ezért elnézést kérek, ha valaki harmadszor olvassa!) 

A Vasi Vasemberre keresek szombatra útitársat. Jelen állás szerint egyedül ülök az autómban, amelybe 2 ember és 2 bringa simán belefér. Ha valaki jönne, akkor szívesen vinnék utast (Bp-ről megyek). Pénteken szeretnék menni, olcsón megszállni, szombaton visszajönni.

A fordított lehetőség is érdekel, azaz szívesen beszállnék valahova.

Az "itteni nicknevem" + @freemail.hu címen tudtok elérni!

Mindenkinek igen jó versenyzést! (Nekem ez lesz az első ekkora távon.) 

 
obor 2008-07-29 12:19:04 | 414
obor képe

Csaó!

Ahogy Odemas is írta, Üdv a (megszállott?) csapatban:-))))  Ha van bringán tapasztalatod, akkor tudod,h nem szabad kapkodni az elején. Ez most azt takarná,h ne próbálj egyszerre túl sokat csinálni!!!! Gondolatban próbáld felépíteni a triatlon karrieredet. Milyen távokon indulnál? Természetesen mindenképp a sprint távot javaslom.

S itt azért leszögezném. A sprint táv nem ugródeszka a többi felé, mert az ugyanolyan kemény verseny, mint mondjuk egy féltáv!!!! Senki sem rosszabb egy másik amatőr sportolónál azért mert rövidebb távokra van igénye!!!!

Tapasztalat szerzésnek jó. Gyors verseny, ezért nehéz is. Én már biztos meghalnék:-))))

Miután meghatároztad,h milyen versenyen indulsz, ennek megfelelően edzel. Úszás heti 2-3 alkalom az átlag 2000m elég. De a legtechnikásabb sportág,ha van lehetőséged, mindenképp hozzáértő lásson. Főleg a rövidebb távokon. Pl én már hosszú távokra készülök, nincs a közelembe hozzáértő, ezért saját magam néztem utána a technikának, próbálom alkalmazni, de fogalmam sincs,h jót csinálok e, vagy sem. Viszonylag hosszúakat úszom, az úszás tervemet is ennek megfelelően határoztam meg.

Bringán most a nyárom inkább a gyorsaságot kellene fejlesztened, nagyobb hangsúly a gyorsasági technikákra(lábtartás,húzás gyakorlás, alsó kormányszár fogás stb.) De időnként hosszúakat is kell menni, lassabban. Mondjuk 50-100 kilit 23-25-ös átlaggal. Túra jelleggel.

Futást viszont mindenképp lassan, fokozatosan kezd. Ez annyit takar,h valamennyi futás, séta, futás, séta. Ahogy érzed. Vigyázz, a keringési rendszernek meg kell erősödni, csak utána szabad hosszút, gyorsan. Pulzusodon tudod figyelni az erősödésed menetét.

Miután elkezdted az egészet, érezni fogod,h hol, kell erősödnöd. Ezt megteheted a teremben, bár én inkább kinnt, a szabad levegőt választanám mert nyár van. Majd télen termezünk, úgy ahogy Odemas írja.



Előzmény: casper (411)  
rob 2008-07-29 08:30:41 | 413
rob képe
Aug 2., Szombathelyen indul valaki? Péntek esti szállás érdekelne!  
Odemas 2008-07-28 20:56:13 | 412
Odemas képe

Szia!

Szerintem, ha valóban szeretnél triatlonnal foglalkozni, akkor elsősorban az állóképességeden kell javítani, amit a hosszú futásokkal és hosszú bringákkal tudsz megalapozni, ezért inkább a lassabb tempójú, de hosszabb edzésket ajánlanám. Érdemes néha azt is kipróbálni, hogy milyen érzés egy hosszú bringa után azonnal futócipőt húzni. Meglepő dolgokat fogsz tapasztalni. :)

Konditerembe is érdemes néha eljárni, de ott elsősorban a nagy sorozatszámokat kell előnyben részesíteni egész kis súlyokkal. Ez azért is jó, mert itt olyan izomcsoportokat tusdz szelektíven erősíteni, amelyeket ezzel a 3 sporttal nem. Szerintem heti 2 konditerem bőven elég, utána sok nyújtással, mert a súlyzózás lemerevít.

A verseny inkább nagyon is motivál, mert ott végre olyan emberekkel találkozhatsz, akiknek hasonló az érdeklődési körük, és akiknek  90%-a -főleg közép- és hosszútávon- amatőr sportoló. 

Sok szerencsét

Üdv a csapatban 



Előzmény: casper (411)  
casper 2008-07-28 12:09:12 | 411
casper képe

Sziasztok!

Bringázásban van némi tapasztalatom, de futásban és úszásban szinte abszolút kezdő vagyok. Viszont ez a két sportág is megtetszett, és most nyáron van is időm napi kétszer edzeni. Szerintetek nem túl sok ez, így az elején? Nem érzem fáradtnak magam, sőt, nagyon szeretem, hogy váltogathatom a sportágakat. Ilyenkor kb 4-5 km-ert futok, 2 km-ert úszom, terepen kb 30 km-ert bringázok, aszfalton kicsit többet.

A sport iránti motivációm legfőképp az, hogy megerősödjek egy kicsit, és a szervezetem is megedződjön. Azt szeretném kérdezni, hogy e három alapvető sport mellé szerintetek érdemes-e konditermi edzéseket beiktatni, és ha igen, milyet, milyen gyakran? Be tudnám illeszteni, egy.egy hosszú edzéssel egy napra. Úszásnál érzem, hogy több izomra lenne szükségem, de tényleg tanácstalan vagyok, hogy álljak neki.

Versenyzésre nem nagyon gondoltam még igazából, egyelőre a távok teljesítése a cél. De mit gondoltok erről, érdemes-e célként szem előtt tartani, nem szegi-e az ember kedvét egy ilyen triatlonverseny?

Nagyon köszönöm az esetleges vállaszokat, üdv Peti.

 
szentedani 2008-07-20 12:06:32 | 410
szentedani képe
X2S versenyeken indul valaki?
Aug 2. - Eger,Ostoros tereptriatlon
Aug 9. - Kőszeg tereptriatlon