Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 413 818 km-t sportoltatok

Triatlon

Létrehozta: Odemas  |  2006-11-16 22:37:19-kor

Tavasszal indulni szeretnék egy sprint távú triatlon versenyen, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá az edzésekhez. Bármilyen segítséget szívesen veszek (edzéstervek, felszerelés, stb.).

Kiszke 2009-08-06 17:56:08 | 509
Kiszke képe

Hát,... hogyne mennénkSmile csapatostól, hisze egyedül még sok lenne, így is lógni fog a nyelvünkTongue out

Csütörtökön indulunk és csak hétfőn jövünk haza 

 

üdv.: Kiszke 

 



Előzmény: zolle (508)  
zolle 2009-08-06 16:50:54 | 508
zolle képe
Hát, .... akkor jön még valaki jövő hétvégén (Nagy)Atádra? :-))  
Csupi 2009-07-18 09:37:53 | 507
Csupi képe

Sziasztok!

Van még kép a www.triatlon.hu oldalon a galéria fülecskében! Nekem is nagyon tetszett a verseny,és remélem vagy szeretném ha minden évben hagyománnyá válna ez a verseny,mert szép a környezet ,kemény és technikás a bringa pálya,szóval elég extreme...:))) Most olvastam,és ha jól láttam akkor lesz jövőre Orfűn is féltáv... na ha olyan pálya lesz mint az extreme duatlonon,akkor az egy szép kihívás lesz!

 
jocccc 2009-07-17 13:43:07 | 506
jocccc képe
tényleg jók, de én a célfotókat szívesen elnézegetném... ha lennének:( ettől függetlenül jó verseny volt, nagyon élveztem a hétvégét, de sok aprósággal szinte tökéletessé is tehették volna a rendezvényt!

Előzmény: Sipi (505)  
Sipi 2009-07-17 09:08:31 | 505
Sipi képe

Sporttársak !

Fenn vannak a fotók a Triatlon- Magazin honlapján ! http://foto.triatlonmagazin.hu/090711/

Egész profik ,valszeg akik készíteték azok is...! ?

 
sgerry 2009-07-16 09:53:16 | 504
sgerry képe
Nem akartam senkitsem kioktatni, mivel ugyan olyan gyarló vagyok mint bárki más. Távol álljon tőlem. Én csak elmondtam a véleményem ami, egy a sok közül, és lehet, hogy nem is a legjobb:).

Előzmény: Odemas (503)  
Odemas 2009-07-15 23:16:06 | 503
Odemas képe

Szia!

Valahogy úgy érzem, hogy nekem is szólt egy kicsit ez a kioktatás, viszont én tavaly is voltam ezen a versenyen, és azóta is többször tekertem ezen a pályán. Hát nem is az ugaron tévedtem el, amikor ahol rendező állt ott balra kellett fordulni (egy kivétellel), hanem a tábor bejáratánál, ahol ezer ember állt, meg a rendezők, és elfelejtettekszólni, hogy most már fordulni kelene. Egyébként a dzsemboriban iagzad van, én egy gramm semmit sem vettem fel a bringapályán, mert felkészültem előre mindennel, egyszerűen csak nem foglalkoztak vele, hogy lehet, hogy valaki versenyezni megy oda, és kirakták az út közepére a frissítőállomást. Persze biztos a Benőcs mega Gyugyó kicsit nagyobb sebességgel ment bele abba a kanyarba, de nekik egy kicsit nagyobb a versenytapasztalatuk is.

Amúgy meg nem mindegy, hogy mennyit kell tekerni? Aki középtávra megy, annak 25-30 perc plusz nem jelenthet akkora terhet, hogy abban lássa a rossz szereplés okát.

Mivel én a Balaton déli partján lakok, számomra nem nagy élvezet verseny előtti este eltúrisztikázni Zánkára, viszont ha lekésem 2 perccel a kompot, akkor már nem akarják átadni a rajtszámot. Ez teljesen normális nem?

Üdv



Előzmény: sgerry (502)  
sgerry 2009-07-15 21:43:08 | 502
sgerry képe

Hello!

 Nekem is lenne hozzáfűznivalóm a zánkai versenyhez. Azzal teljesen egyetértek, hogy 15-ért legyen izo és punktum. 102-103 km a bringapálya egy OB-n? Nem az a gáz, hogy ennyi, hanem, hogy ezt előre nem tudtuk. Az aszfaltozott utak adottak, a kedvünkért nyilván nem fognak lebetonozni egy hurkot, de akkor is lehet előre tájékoztatni. Csöndbe azért megjegyzem, hogy szerintem a legtöbbünk ismeri a gmaps-t. Ha verseny előtt ütöm be az útvonalat akkor nem ért volna meglepetés:). Én 6:16-ot mentem. A futópályán nálam a következő frissítők voltak végig a depónál: szőlőcukor, keksz, banán és dinnye. A feleségem Köveskálon szurkolt nekem a lányommal. Ő mesélte, hogy több versenyző kiabált a polgárőrökkel hogy merre is kell mennie. Szerintem, ha valaki ennyi energiát belefeccöl egy versenybe akkor nézze meg az útvonalat, kb két kanyart kellett volna megjegyezni. Szerintem egy kicsit népbetegség mindig másban keresni a hibát. Nekem ez volt az első ilyen hosszú versenyem. Olvastam a tavaji beszámolókat és tanultam belőle, nem esett nehezmre izót vinni magammal, sőt még a depóban is hagytam egy 0,5-öst, hogy bringa után is tudjak esetleg inni, a bringát meg nem is úgy terveztem, hogy leszállok picknikezni a frissítőállomáson. Még egy szösszenet. Tavasszal futottam félmaratont Bécsbe. A verseny napján nem is lehetett átvenni a rajtszámot a város másik végénben lévő versenyközpontba. Szerintem ők úgy gondolják, ha valaki felkészül egy versenyre ne utolsó pillanatba essenbe, mert abból csak kapkodás van (és turisztikailag is jó:)). Remélem nem bántottam meg senkit a véleményemmel.

 

Üdv

Gerry

 
myke69 2009-07-14 10:44:30 | 501
myke69 képe

Sziasztok!

 

Képek hol vannak, nem tudja valaki?

 

 

 
zolle 2009-07-13 11:20:24 | 500
zolle képe

Szép a póló tényelg. 15-be pont belefér. ;-))

Én félek az első mosástól. ;-)) Ahogy meghúztam a kezem a feliraton, mintha fogna (majd meglátjuk). Tehát, óvatosan. ;-))) :-(



Előzmény: gergő (499)  
gergő 2009-07-13 09:39:45 | 499
gergő képe

nem volt ez olyan rossz verseny.. bár én sem merek már kritizálni.. a tavalyihoz képest kifejezetten előrelépés volt :)

egy kis apróság. én 20 rugóért nevezetem, mert a kedvezményest már lekéstem, viszont még azelőtt utaltam, mielőtt visszarakták volna 15-re.  na most a 20 ropogóhoz képest a víz, mint number 1 and only frissítő elég sovány volt. dehát ne értetlenkedjünk, mert jövőre az sem lesz :) ja, meg ahelyett, hogy amatőr lúzereknek stop and go-t osztogattak volna a versenybírók a mezőny közepén, nem ártott volna lemérni becsületesen a távot, ha már Ob,

viszont a finisher póló szerintem a legjobb, amit versenyen eddig kaptam.. és az érem is szép, szóval én elégedett vagyok és a szervezőknek pedig kitartást, hogy jövőre is legyen verseny

 
Kiszke 2009-07-12 18:52:17 | 498
Kiszke képe

Zolle, jól látod, az én bringám is 102 km-t mért. ezen a szeles, dombos bár nagyon szép pályán kicsit sok volt.

A frissítőt én is majdnem elvittem, mire észrevettem örültem, hogy kikerülöm, így a következő körben lassítás és friss víz volt a jutalom:-)

Érdekes volt az egyik lejtő utáni éles bal kanyarban, mindenkinek bekiabálták, hogy csúszik az aszfalt... utána az emelkedőn azon elmélkedtem, hogy talán a rendező srácnak is egyszerűbb lett volna kb. 1 perc alatt verseny előtt lesöpörni az úttestről a kavicsokat, mint közel 1000-szer kiabálni, hogy "csúszik"...

Szerencsére pénteken délután még ránéztem a web-re így tudtam a 2000 Ft-ról, és a 8,45-ös rajtszám felvteli határidőről, jobb későn mint soha...

 

azért ne búslakodjunk... 

 

Jó pihenést és regenerálódást mindenkinek...

 

Kiszke 

 

 

 

 



Előzmény: zolle (497)  
zolle 2009-07-12 18:18:04 | 497
zolle képe
Ja, és látom, nem az Én órám mért túl rosszul, az a 102-103 kilcsi mindenkinél be van írva a bringára. ;-)) (Igen, pár kilcsivel többet igértek, de nem ennyit, asszem ;-)) ).  
azazello 2009-07-12 17:56:54 | 496
azazello képe

Csatlakozom, grat mindenkinek! Már alig várom a fotókat. 

Idén amúgy más volt a szervezőgárda. Szerintem 15 ropiért azért lehetne a vízen kívül más is. Főleg, miután rövidebb bringapályát kellett biztosítani. Tavaly legalább volt Squeezy. :)  

 
zolle 2009-07-12 17:49:43 | 495
zolle képe

:-)) Hiszen könyebb votl a futópálya a tavalyinál!! Ez nem volt elég?? :-)))

Az, hogy a pontos rajtot úgy kellett összevadászni, tényleg gáz volt, de nekem más gondom nem volt. ;-) Kérdeztem a rajtszám átvételkor, hogy hol és milyen frissítő lesz. Már akkor mondták, hogy víz. ;-((( Gondoltam azt beosztom :-) a 21 kilcsire, a bringára pedig viszek - igaz az utóbbira a két 0.75-ös kevésnek bizonyult. ;-(( A fordítókat megtaláltam, bár Én sem tudtam előre, hogy hol lesz (a technikai értekezeleten sem voltam) és a mólós futó fordítónál dinnye is akadt. Összeségében tetszett - hozzá kell szokni, hogy 15-ért még neked kell készülni frissítőkkel, ha nem lég a víz. ;-))) Bár azt hiszem tavaly is megkaptuk, mikor kritizáni mertük ue. a versenyt (bár én most nem kritizálok, aszt hiszem ;-) ), hogy külföldön sem adnak állítólag semmit (én nem tudom, nem járok ;-) ).

És gratula minden indulónak!! :-)

 
Odemas 2009-07-12 16:09:47 | 494
Odemas képe
Nem a vasútállomásnál, hanem a bringásdepónál sikerült visszarángatniuk, mert nem gondoltam, hogy a móló végéig ki kell futni, és a depónál fordultam.

Előzmény: Sipi (493)  
Sipi 2009-07-12 13:59:53 | 493
Sipi képe

Mentem , persze hogy mentem mivel ez az 1 középtáv ,nincs más választás. Annyi előnyöm volt a nevezés rendezése után ,hogy Csupiék átvették rajtszámomat péntek este ,így a reggeli cirkuszt megúsztam.....Habár a reggeli bejutás is jó volt ,1-2 napja még azt írták a honlapon,hogy a behajtás a tábor területére 500 pénz ,nézem előző este a "friss információt" ,már 2000 forint volt ,persze kint álltunk meg ,majd jó 20 perces kirándulás a parthoz ,utána vissza a bringáért,stb...

A bringán többek közt azért is épültem le ennyire ,mert a vizen kívül semmit nem kaptam ,legalább 1 banán körönként jó lett volna . Ha nem tuszkolok a triatlonos mez pici zsebébe 1 mini szendvicset ,és 2 gélt ,nem tudom mi lett volna....?  Arra a "frissítőre" emlékszem ,szerencsére lassan mentem.....:(( A futásnál szerintem egyértelműi volt a vasútálomásnál a fordító ,vagy más részen volt gond?

Amúgy nagyon szép és jó verseny lenne ez a zánkai ,csak a Bp.-i T.Szöv. kicsit sok versenyt rendez ,erőn felül ......Azért elég fura ,hogy a rajt időpontot nem lehet megtudni hónapokig a "kiírásból ,egyéb fontos infókról nem is beszélve , és kiemelt legnagyobb betükkel az információknál, pár nappal a verseny előtt a "legfontosabb",hogy milyen termékből ,mekkora kedvezményt ad a forgalmazó cég erre-arra ,szemüvegre,stb.

Na ,mindegy élmény-dús volt ez a verseny az kétségtelen ,mindenkinek aki indult jó pihenést , és a sérülteknek gyors gyógyulást !



Előzmény: Odemas (492)  
Odemas 2009-07-12 08:46:59 | 492
Odemas képe

Hát Sipi nem tudom, hogy eljutottál-e végül a versenyre, de sajna bejött, amire vártál. Ott kezdődött, hogy 8 előtt 10 perccel már nem akarták odadni a rajtszámomat, holott a verseny 9-kor kezdődött. A frissítőállomásokon csak vizet kaptam, egy helyen találtam banánt felkarikázva, az összes többi frissítőnél kizárólag vizet adtak. Arról nem is beszélve, hogy 10 éves gyerekeket állítottak ki a fordítókhoz, így a bringa első körében is kb. 300m után ordítottak, hogy rossz felé megyek, és a futás első körében is hasonló volt a helyzet, pedig még egy versenyen se tévedtem el.

Ezek mellett eltörpül a legnagyobb húzásuk, hogy egy beláthatatlan kanyar külső ívére tették a frissítőállomást, így két választásom maradt: vagy elviszem az egész frissítőállomást gyerekekkel, asztalokkal, vizespoharakkal együtt, vagy az árokban landolok. A másodikat választottam, de nem volt kellemes.

Nem szoktam kritizálni általában a rendezést, de ez egy kicsit kiverte a biztosítékot, ha jövőre Orfűn is lesz középtáv, akkor nem kérdés, hogy melyikre megyek.



Előzmény: Sipi (489)  
azazello 2009-07-10 10:26:16 | 491
azazello képe
Gondolom mostanában indultok Zánkára - mindenkinek baromi jó versenyzést kívánok!  
jocccc 2009-06-13 19:59:09 | 490
jocccc képe
teljesen megértelek Sipi! bár én csak kevés ideje vagyok a "szakmában", de ami a duatlon EB-n is volt... egy rakás pénz a nevezés, a külföldieket ráadásul még jobban lehúzták, és normális frissítő sem volt, csak víz. az egész verseny pedig az ingyen dolgozó önkéntesek nélkül nem is jött volna létre. én nem akarok más zsebében kutakodni, de nem igazán értem, hova megy el a befolyó pénz. ettől függetlenül én megyek, mert ez a verseny volt az idei célom, de ha így folytatják, akkor jövőre nem áldozok ennyi pénzt.

Előzmény: Sipi (489)  
Sipi 2009-06-12 23:13:52 | 489
Sipi képe

Zánka :  most úgy 3 hónappal az első nevezési kisérletem után ,kezd tele lenni a hócipőm a rendező Bp.Triatlon Szöv.-vel ,kezdve azzal ,hogy áprilisban teljesen halott volt egy jó ideig a honlapuk ,nem bírtam nevezésem elküldeni ,vagy 2x próbáltam ,aztán vártam 1 hónapot . Május elején végre sikerült , de a honlapjukon az előnevezettek listája finoman szólva is hiányos volt ,3-4 fő szerénykedett rajta. Írtam Nekik ,hogy méltányosságból fogadják el nevezésem a "kedvezményes" határidővel ,mivel nem rajtam múlott időbeni megérkezése. Azóta többször írtam ,próbáltam telefonálni , nem veszik fel ,nem reagálnak ,pedig már rég vége az EB.-nek is , kezd elegem lenni , 15-20.000 ft.-ot nem fogok fizetni egy középtávért (a "kedvezményes"díj is orcátlanul magas: 10.000 ft) az biztos , amúgy is van egy rossz érzésem ezzel a versennyel kapcsolatban ,és ezek a megérzéseim általában (a pozitív is ) be szoktak jönni. Bárcsak ne legyen igazam Ha továbbra sem reagálnak , nem indulok ,sajnálom de kihagyom

   

 
azazello 2009-06-06 15:19:19 | 488
azazello képe
Akkor talán csinálunk egy duatlon futamot... 

Előzmény: Sipi (487)  
Sipi 2009-06-06 13:45:36 | 487
Sipi képe

Úgyis elegem volt már a 28-30 fokos uszodai vizekből ,viszont jobban aggasztanak a viharjelzések !  Ott nincs mese ,a vizirendészet ki sem engedi a népet ,ha veszélyes a helyzet.....Frown

Különben a tavaly májusi féltávon használt szörfös -Dechatlonos "neoprénem" van csak nekem is.....(nem túl profi egy ruha) ,de lehet hogy fel sem veszem ? !



Előzmény: azazello (486)  
azazello 2009-06-05 23:20:26 | 486
azazello képe
Cennyolc fokos lesz a Balcsi... Csak nekem nincs fókaruhám? ,[  
Sipi 2009-06-04 07:41:22 | 485
Sipi képe
Beszéltem telefonon a szervezővel ,utalás-nevezés OK !  Állítólag jó idő lesz ,ezt honnan tudja ? Mindenesetre neoprént lehet használni.      
gergő 2009-06-03 22:56:05 | 484
gergő képe
tavaly 2 futam volt. de a triatlon tour, du az ek. azt gondloom nem vették olyan lazára :), de ott nem indultam, ha-ha

Előzmény: azazello (483)  
azazello 2009-06-03 22:29:57 | 483
azazello képe
Köszi :) Ha tavaly az EK-t is lazára vették, akkor nem aggódom.   
gergő 2009-06-03 21:12:24 | 482
gergő képe
hali, nem is lesz visszajelzés, tavaly sem volt :) olyan take it easy verseny :) de biztos, hogy regisztráltak, no worry :)

Előzmény: azazello (480)  
Sipi 2009-06-02 23:22:45 | 481
Sipi képe
Eddig semmit , holnap megpróbálok telefonálni a szervezőknek ! 

Előzmény: azazello (480)  
azazello 2009-06-02 08:18:58 | 480
azazello képe
Kaptatok visszajelzést a balatonfüredi szervezőktől, hogy él a nevezésetek?   
azazello 2009-05-24 09:29:28 | 479
azazello képe

Mellesleg ma van a st. pölteni osztrák féltávú (1.9-90-21) verseny, ahol nagyon sok magyar (Csomor Era, Halász Annamari, Kis Gyula - Gyugyo az oldalról! -, Major Józsi, Molnár Ádám, Kuttor Csaba, Benőcs Zoli, Alun Woodward, és a többiek) is versenyez. Olyannyira, hogy top20-ban öt magyar van, sőt: Molnár Ádám és Kuttor Csaba Macca (Chris McCormack, Hawaii 2007 győztes) előtt tekernek a bringán! :)

Itt lehet követni a versenyt: http://www.ironman703.at/de.html 

(Update: Józsi defekt miatt kiesett... Na, innen már csak jobb lehet, nagyon sajnálom.) 

 
azazello 2009-05-24 09:23:36 | 478
azazello képe

 

Triatlon Tour  Balatonfüred, június 7., olimpiai táv.

It van a versenykiírás .doc formátumban. 

 

Itt pedig a fő információk a triatlon.hu oldaláról.  

Sipi: igen, május 29-ig lehet kedvezményesen, 4000 pénzért nevezni (utána 6000).  

 
gergő 2009-05-23 22:28:35 | 477
gergő képe
én megyek! nekem tavaly jó élmény volt..

Előzmény: azazello (475)  
Sipi 2009-05-23 20:15:17 | 476
Sipi képe

Szeretnék menni Füredre ,hétfőn nevezek ,elvileg péntekig lehet kedvezményesen ! ? 

 



Előzmény: azazello (475)  
azazello 2009-05-23 10:35:46 | 475
azazello képe

Miután Gergőnek köszönhetően és a saját szórakozottságom ellenére beneveztem a füredi triatlon versenyre, jó ötletnek tartanám összeszedni, hogy ki jön az Edzésonline-ról - már ha benne vagytok. 

Sipi?

Gergő? 

azazello (Levente)

 

 

 
azazello 2009-05-23 10:26:20 | 474
azazello képe

Sport1 ma: 11:30 Triatlon: 5. Ironman South Africa

 
Sipi 2009-05-22 22:40:27 | 473
Sipi képe
Figyelem ,akit érint :   a Veresegyházi Triatlon nyílt A- futam rajt ideje megváltozott , a szervezők név szerint értesítenek minden előnevezetett , ki melyik időben indul ( ketté bontották) ! !  
szentedani 2009-05-18 21:07:20 | 472
szentedani képe

Szasztok!
Lesz Visegrádon idén is tereptriatlon(én megyek,szerintem jó verseny)

2009.07.05 (vasárnap)

  • 1,2 km úszás

  • 25 km terepkerékpár

  • 8 km terepfutás


    És az előnevezés csak 3ezer pénz!




    Jó edzést!
    Ciao

 

 
Yocowboy 2009-05-13 10:40:31 | 471
Yocowboy képe

koszi szepen!

 
azazello 2009-05-12 09:22:49 | 470
azazello képe
Fotók: majorjozsef.hu és triatlonmagazin.hu -> Képek  
teadrop 2009-05-11 21:23:12 | 469
teadrop képe

szia!

http://www.zalaszam.hu/triatlon/verseny/2009/orfu/index.htm

 

ha jól látom, képek még nincsenek fent..



Előzmény: Yocowboy (468)  
Yocowboy 2009-05-11 18:13:14 | 468
Yocowboy képe

hali.

tudja valaki hogy hollehet elerni a maj 9ei orfui duatlon ob eredménylistáját és esetleg a fottokat??

thx

 
Sipi 2009-05-03 18:27:34 | 467
Sipi képe

Gratulálok én is minden induló ,és teljesítő sporttársnőnek és sporttársnak ! Wink

Eredmények fenn vannak a Bp.Triatlon Szöv. honlapján ! 

 
Kiszke 2009-05-01 20:05:07 | 466
Kiszke képe

Hello Mindneki,

 

gratulálok minden mai teljesítőnek!!!

Túl vagyok életem első triatlon versenyén, az első futam 1,18-ra lett meg és sok-sok tapasztalatot gyűjtöttem. A futó időm túl jónak tűnik, szerintetek megvolt az 5 km?

 

üdv.: Kiszke 

 

 



Előzmény: azazello (465)  
azazello 2009-05-01 12:57:46 | 465
azazello képe
Inkognitóban, és ma reggeli hirtelen elhatározás következtében én is ott voltam, gratulálok mindenkinek!

Előzmény: Sipi (464)  
Sipi 2009-04-30 21:40:26 | 464
Sipi képe

Legújabb lista :  ( Évadnyitó Margitsziget ......) - Edzesonline indulók 11 fő - 

Nyílt futam: Lallo , nyaff , rutharti , ruti , Csupi , jocccc , Pierre , Sipi , Kiszke , gergő , anfield



Előzmény: Sipi (463)  
Sipi 2009-04-28 08:15:23 | 463
Sipi képe

Évadnyitó Margitsziget Triatlon - Edzesonline indulók listája :

Nyíilt futam : Lallo , nyaff , rutharti , ruti , Csupi , jocccc , Pierre , Sipi , Kiszke , gergö



Előzmény: Tánczi (459)  
gergő 2009-04-27 23:08:08 | 462
gergő képe
én is bepróbálkozom Smile ha minden jól megy

Előzmény: Sipi (460)  
Kiszke 2009-04-27 22:33:54 | 461
Kiszke képe

Sziasztok,

 

én is bővítem a szép számot, ahogy Sipi fogalmazott, életem első triatlon versenyére neveztem be, már váromSmile

Kedves tapasztalt sportársak van valami amire külünösen figyeljek így első alkalommal?

Előre is kösza válaszokat

jó készülést

üdv.: Kiszke 



Előzmény: Sipi (460)  
Sipi 2009-04-27 21:49:25 | 460
Sipi képe

Az előnevezés lezárult , végleges rajtlista a verseny honlapján : http://www.bptriatlon.hu/

Szép számmal neveztek a sporttársak , többen leszünk mint tavaly , úszás izgalmasnak igérkezik ,hacsak nem bontják ketté az 1.-es Nyílt futamot ! ?Wink