Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 202 664 km-t sportoltatok

Triatlon

Létrehozta: Odemas  |  2006-11-16 22:37:19-kor

Tavasszal indulni szeretnék egy sprint távú triatlon versenyen, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá az edzésekhez. Bármilyen segítséget szívesen veszek (edzéstervek, felszerelés, stb.).

mezesmelange 2011-07-23 16:56:47 | 757
mezesmelange képe

Chrissieről: talán érdemes beleolvasni a blogjába: http://www.chrissiewellington.org/blog/ , elég sokat lehet tanulni tőle, a doppingról való spekulálásokat abszolút megértem, bár nem hiszem, hogy alapja lenne. A 40 perc valóban húzos, de lehet valóban gyerekcipőben jár még a női hosszútáv triatlon. Ez még csak a kezdet.

 
stojesz 2011-07-23 15:15:03 | 756
stojesz képe

Igen, külön-külön írom be. Oszd le hárommal, legközelebb meg majd méred magadnak, ha nem csipes az időmérés :)



Előzmény: Bazsa69 (755)  
Bazsa69 2011-07-23 12:59:39 | 755
Bazsa69 képe

Sziasztok!

Bő 20 év után ma újra indultam Triatlon versenyen (Palóc Triatlon, 750-20-5).

Az edzésonline-on viszont nincs a triatlona sportok között.

Ti hogy szoktátok naplózni?

Szétírjátok úszásra, bringára és futásra?

(az a baj, hogy csak az összidőmet tudom...)

 
azazello 2011-07-23 10:46:47 | 754
azazello képe

Ja, Raelert tesók: úgy tűnik, hogy Michael hawaii indulása erősen veszélybe került, mert kialakult valami csípősérülése, ami miatt lemondta a vasárnap (regensburgi?) IM-et, így aztán nehéz lesz kvalifikálnia magát. Nagy-nagy kár lenne érte. 

 
azazello 2011-07-23 10:31:16 | 753
azazello képe

CW tavaly is már 8:19-et ment Roth-ban, és tulajdonképpen 2008 óta hihetetlen módon dominálja a női mezőnyt. És csak 2007 óta profi, korábban nem is edzett teljes munkaidőben. Ha az akkori, félamatőr állapotában is már ennyire erős volt, akkor nem olyan meglepő (sőt), hogy az azóta elvégzett edzésmunka ide vezetett. Egyszerűen szép fokozatos volt a fejlődése. Ez nem utal doppingra. 

 
monique 2011-07-22 23:32:31 | 752
monique képe

kipage, szerintem CW azért mehetett ennyivel jobban a 2. nőnél, mert ott nem olyan erős a mezőny. a női sportra ez gyakran igaz.. nyilván nem "férfiként nevelik és edzik őket" (bár nem tudom biztosan, h ezzel mire gondoltál korábban).

az meg h top 16. lett volna tavaly az nem olyan különleges, én máshol is láttam ilyet, pl. ultrabalaton egyéniben idén lubics szilvia 12.=) (ne kérdezd miért épp ezt a példát hoztam, ez jutott eszembe elsőnek :)) )

ja wikipedia szerint 170cm/60kg. el is hiszem mert szerintem igenis eléggé lemaradt bringán pasikhoz képest.=P

amúgy én nem hiszem h el tudjuk dönteni a kérdést annyival hogy "nem tudom elképzelni", "nem úgy érzem", "zavarba ejtő", "tutifix". kevés a tényadat, az infó.



Előzmény: kipage (745)  
potther 2011-07-22 21:05:07 | 751
potther képe

Én remélem.



Előzmény: kipage (750)  
kipage 2011-07-22 18:15:49 | 750
kipage képe

Lehet neoprénes lesz az úszás??!!

 

http://www.ironman.hu/hu/node/812

 
kipage 2011-07-18 20:18:00 | 749
kipage képe

Amúgy van abban is valami amit te mondasz, de én már annyi sportágban "csalódtam" vagyis nem csalódtam mert azóta is végigizgulom az úszó és kerékpárversenyeket is ugyanúgy. :)

 
potther 2011-07-18 20:15:29 | 748
potther képe

Őszintén szólva valóban nem láttam. Vagy nem tudatosult bennem. Átsiklottam fölötte. Már mindegy. 



Előzmény: kipage (740)  
potther 2011-07-18 20:13:43 | 747
potther képe

Armstrong más kategória szerint, mert a rák után ő évekig szedett vmi gyógyszert (sajnos már nem emlékszem mit), ami nála indokolt volt, míg másnál nem. Egyszerűen a dopping szint alatt kellett tartania és ő semmit nem követett el, mégis előnyhöz jutott.

Raelert tesók felkészülését nyomon követtem és olyan edzés mennyiséget csináltak, olyan minőségben, hogy csoda lett volna, ha nem szerepel jól.

Chrissieről pedig nem egy nő jut eszembe, ha látom. 



Előzmény: kipage (745)  
kipage 2011-07-18 20:10:23 | 746
kipage képe

Arról nem is beszélve hogy már Luc van Lierde is doppingolt pedig ha most gyerekcipőben van az IM akkor akkoriban még újszülött volt.. és szerintem a pénzdíjak is igen jók, de a pénzdíj mellett a szponzori szerződések is irtózatos összegekre rúghatnak. Pl a Raelert testvéreknek 1 millió dollárt ajánlott fel a KSwiss ha Konán 1-2ben beérnek a végén. 

 
kipage 2011-07-18 20:06:03 | 745
kipage képe

Annyira nem tudom elképzelni hogy különleges tehetség legyen CW, hogy 40percet adjon Rothban a 2. hölgynek, míg a második alig 2-3 percet a 3.nak. Azért nem kiscserkészek meg halál amatőrök ellen versenyzett. Ilyen a világon nincs. Armstrongra is azt mondták hogy micsoda istenáldotta tehetség ennyi Tour-t nyerni, aztán róla is kiderült hogy epoval élt, amikor az még nem volt doppinglistás szer. CW meg igenis úgy megszorongatta a férfi elitet is bringán hogy az már szavarba ejtő.  CW Rothban a 16. legjobb versenyző kerékpáros idejénél jobbat tekert, számomra a lehetetlen határát súrolja. Egyszerűen nem lehet úgy menni 180km-t egy ilyen könnyű súlyú embernek mert oda azért nem árt az izomtömeg) egy 55kgos ember sosem fogja tudni úgy forgatni a nagy áttételt erőből, nem tud annyi izmot magára építeni ami ehhez kell. (vagy nem tudom CW hány kg) Tutifix hogy Contador hentesénél vásárol.

 
azazello 2011-07-18 18:28:07 | 744
azazello képe

Berakom ide is, mert az eredeti cikk már lesüllyedt. Vitázzunk!

 

Szerintem CW mindenképpen tiszta, és Andreas Raelertről sem tudom egykönnyen feltételezni, hogy cuccolna. Az IM mint sport még ma is a tinédzser éveit tapossa, korántsem olyan kompetitív, mint mondjuk a maratonfutás. Ezért nem meglepő, hogy néha nagyot löknek a rekordokon. Ugyanezen ok miatt (és az ebből következő pénztelenség miatt) az igazán tehetségesek nem triatlonoznak fiatalkortól, és pláne nem IM-re gyúrnak - ha tehetséges úszó, akkor az lesz belőle, ha meg jól fut, akkor futó. Az ITU (olimpiai szervezet) is messze jobban fizet, mint a WTC kreálta rendszer, ezt tovább higítja az IM mezőnyt. És ez különösen igaz a nőkre, ahol éppen CW - egy kivételes genetikával és tehetséggel megáldott versenyző, aki, ha korán felfedezik, "felnőttebb" sportágakban is sikeres lehetett volna - emelte meg keményen a lécet 2008 óta. Meggyőződésem, hogy ha egészségesen fejlődik a hosszú távú triatlon, akkor a CW-hez hasonló teljesítmény lesz a sztenderd (a női top5-ben), és nem a kivétel.

A férfiak esetében pedig csak az utóbbi években jöttek át a kiöregedett ITU srácok a hosszú távra, korábban onnan vonultak vissza. Ez a váltás sokaknak mostanra érett be (Henning!). Raelert sikere szerintem ezt példázza. "Egyszerűen" villámgyors háromszámos olimpiai versenyző volt, aki mindhárom számos tehetségét és sebességét át tudta menteni a hosszú távra, és most Roth-ban pedig minden szempontból kijött neki a lépés. 

És ez csak néhány ok. Az úszás és futás pedig saját erő/testtömeg aránytól és biomechanikától sokkal inkább függ, mint a nyers erőtől, ezért kevésbé meglepő, ha ott gyorsabban zárul a férfi-női teljesítmény közötti különbség. Ha Chrissie bringán is megszorítaná a fiúkat, akkor már gyanúsabb lenne a dolog.  

Vagy nem? :)

 

 
mezesmelange 2011-07-18 13:23:36 | 743
mezesmelange képe

ja, es kerek egy honap mulva :). amin meg kicsit dolgozni kellene az a futas, ket eve semmit sem fejlodtem, igaz elegge kaotikusak az edzeseim, semmi struktura nincs bennuk. Uszasban azonban 1 ev alatt 4 percet faragtam 1500 m-en, ennek orvendek.



Előzmény: mezesmelange (742)  
mezesmelange 2011-07-18 13:20:09 | 742
mezesmelange képe

:), igen van benne valami, de jelenleg amugy is azon vagyok, h. kisse feldobjam a felszerelesem. Ami eddig tortent:

bringa tuning: bringa cipo, aero kormany, uj nyereg stb. minusz 3 perc :)

neopren: barmilyen is lenne sztem minusz 8 perc. Az elso triatlanomon anno annyira szetfagytam a vizben, h kb. 7 percet idoztem el utana a depoban.

a többit bizzuk az edzesre, most mar ideje lenne komolyabban folgalkozni. A  triatlon Ausztriaban lesz, Mondseeland Triathlon 51,5 km.



Előzmény: kipage (738)  
kipage 2011-07-18 09:28:02 | 741
kipage képe

Az anyagi ráfordításról:

szerintem mindenki annyit költ a sportra amennyit bír. Szombathelyen is láttam millión felüli bringákat Cervelo r3sl -t meg ilyesmi kaliberű gépeket, őket nem szponzorálja senki. Aki tehetősebb, többet áldozhat aki kevésbé az kevesebbet. Sőt megkockáztatom amilyen szerény a sportág hazai támogatottsága sok elit versenyző is kénytelen kiegészíteni saját zsebből az éves költségeit.

 
kipage 2011-07-18 09:22:55 | 740
kipage képe

Potther nem láttad a mosolyjeleket? Nem kell komolyan venni mindent..

 

Egyébként ha nem lenne különbség az elit és az amatőr belépő szintű neoprén ruhák között, mindenki az olcsóban úszna nem? Egyértelműen sokkal könnyebb "letépni" a csúcsmodellt, mert vékonyabb és nyúlósabb az anyaga. A 2xunak a Project x nevű topmodelljét tapogattam körbe, az sokkal jobb anyagú mint pl a Team. De az ára is 200fölött van amiből kijönne egy fél triatloncsapatnyi Team ruha is.

 
potther 2011-07-18 08:06:51 | 739
potther képe

Szerintem nem az idő a leglényegesebb, hanem hogy élvezze az ember azt, amit csinál. Valószínűleg erre rá is áldozza a lehető legnagyobb pénzmagot, ami általában kimerül a verseny nevezési díjában, utazásban és szállásban. A további felszerelést pedig munkahelyi jutalmakból és karácsonyra, szülinapra szokták beszerezni. De amíg nem profi, hogy a megélhetése múljon azon az 1-2 percen, amit a profibb felszeréles nyújt(amit amúgy ha profi valószínűleg szponzortól kap), addig nem érdemes túl sok pénzt rááldozni. 

Tavalyi tri VB-re kaptam kölcsön szponzori neoprént egy hivatásos triatlonista barátomtól, ami a csúcskategóriába tartozott. És a fel és le vétele illetve a tempózásban sem találtam különbséget a mostani alapmodellemhez képest. Sokkal több múlik levételkor a rutinon.



Előzmény: kipage (738)  
kipage 2011-07-18 07:26:35 | 738
kipage képe

:) Pedig úgy lehet sokat gyorsan fejlődni ha az embernek egyből tökéletes a felszerelése...

pl. egy 40kmes időfutamon

-aero sisak mínusz fél perc

-időfutam váz mínusz 2perc

-magasperemes kerékszett mínusz 3-4perc

-gyorsabb depó mínusz 2 perc (neoprén és gumis cipőfűző)

Még nem edzettél semmit, de máris vagy 8 percet faragtál az idődön a felszereléssel. :) 

Milyen versenyeken tervezel indulni?



Előzmény: mezesmelange (736)  
kipage 2011-07-18 07:15:16 | 737
kipage képe

A szombathelyi versenyen is hallottam Csortos Imi beszámolóját, hogy a bringán ahol elkezdte begyűjteni az embereket volt aki simán rátette a kereket. Azt nem értem hogy a versenybírók ezt miért nem figyelik szigorúan?  Egy motorosnak végig a top 10 körül kellene nyüzsögnie és szigorúan kiinteni ha valaki csal. Hiszen náluk "komoly" pénzekről van szó. Nem mindegy hogy valaki 30ezret nyer vagy 10et.

 

A másik meg hogy ilyen komolytalan pénzösszegeket és ajándékokat képesek kiosztani egy amatőr OB-n.. Erre a célra minimum vagy 1 millió forintot össze kellene raknia a szövetségnek és a szponzoroknak. Én pl ha valamelyik ilyen neves város elöljárója lennék, biztos hogy ha kell akár a magánvagyonomból is felajánlanék a pénzalapba valamennyit, hogy ezzel is színvonalasabbá tegyem a versenyt. Ha mondjuk az első nem 50ezret kapott volna hanem 300ezret, tuti hogy megjelenik az elit mezőny 90%a is. TVK Mali pl nem jött el, meg sok ismert elit versenyzőt hiányoltam még. Az amatőröknek meg  adnának 10-8-5ezer forintnyi pl Adidas vagy Hervis vásárlási utalványt, vagy akár a Proathlonnal szerződni vagy a Spurival hogy értelmes díjazás legyen ne gyertyát adjanak meg ilyen marhaságokat. De viszont a póló igen jól sikerült annak nagyon örültem :))

 



Előzmény: nyaff (732)  
mezesmelange 2011-07-17 19:47:31 | 736
mezesmelange képe

Hali! örvendek, hogy jo darabnak minosult. Oriasi ambiciom nincsenek, ugyhogy ha teszi a dolgat boven megfelel.

 

Kipage köszi a tippet, egyelore meg csak baratkozom a triatlonnal. Igaz kulfoldon elek, es ugy a versenyek szinvonala , mint a mezony szintje magas, de az az 1-2 perc amit "megsporolnek" a depoban egyelore meg nem eri meg azt a szamomra oriasi arkulonbseget. Majd egyszer, ha komolyodik a dolog :D.



Előzmény: potther (730)  
stojesz 2011-07-13 19:07:28 | 735
stojesz képe

A pontos okot leírtam a mai edzésemhez, a szívem kér egy kis pihenőt :)



Előzmény: kipage (734)  
kipage 2011-07-13 17:17:51 | 734
kipage képe

?

 

Lefújod ezért Szombathelyet? Pedig a legjobb felhozóverseny lesz Atádra.  Az időpont is tökéletes ezen a hétvégén elsütöt a lábaid, aztán pár nap pihenés még egy kis rövid távú munka rá és kezdődhet a feltöltődés az ironmanra. Én nyélen végignyomom az egészet, cél a tavalyi időm alulmúlása lesz legalább 1perccel :)

 
stojesz 2011-07-13 10:24:46 | 733
stojesz képe

A nagyatádi részvétel érdekében részemről a szombathelyi verseny lefújva. Minden indulónak sok sikert kívánok!

 
nyaff 2011-07-12 12:53:54 | 732
nyaff képe

kac-kac

A szigeti féltávú triatlonon (anno) pont az "él" bolyozott ráadásul vegyesen (profi nők a profi férfiakkal). A kisérő motoros nem szólt rájuk, pedig több körön át így bringáztak. Volt is belőle felháborodás, mégsem történt semmi Rosszall

Számomra ez sportetikai kérdés lenne. Vagy csak magamból indulok ki, szándékosan, tudatosan meg nem engedett eszközöket a jobb eredményért soha sem vennék igénybe. Még akkor sem, ha nem látják, vagy másnak nem keletkezne belőle hátránya. Persze, én csak egy full amatör vagyok, szerény eredményekkel, de ilyen áron nem kellene a dobogós hely meg a pénzdíj.



Előzmény: kipage (729)  
stojesz 2011-07-11 15:01:13 | 731
stojesz képe

Köszi mégegyszer!

 

Gézán kívül senki többet harmadszor Vasi Vasemberen? :)



Előzmény: kipage (729)  
potther 2011-07-10 21:13:52 | 730
potther képe

Szia! Ma tempóztam benne pár százast. A véleményem az, hogy amíg nem a pro kategóriában versenyzel, addig nincs szükség csúcsmodellre. Az én alapmodellem számomra tökéletesen megfelelt. Szépen tette a dolgát. Szóval bejött.



Előzmény: mezesmelange (725)  
kipage 2011-07-09 15:51:27 | 729
kipage képe

Azt gondoltam hogy tiszta, csak azt próbáltam sugallni, hogy hiába írják ki egy versenyre hogy nem bolyozós, úgyis akad néhány aki megszegi a szabályt. Igazából ezek a kiírások szabály szerint betartása csak az elitnek számítanak.

 
stojesz 2011-07-09 11:14:22 | 728
stojesz képe

Köszi Kipage! A bolyozós-nem bolyozós tiszta volt, csak az nem, hogy ki dönti el egy rövidtávú versenyen. Ugyebár ugyanolyan, mint Balatonfüred és mégsem. De így már minden világos!

 

Egyébként szerintem is tisztább és egyértelműbb a nem bolyozós.

 

Nekem jó kis hazai pálya lesz, elvégre vazsi gyerök vagyok vagy mi :))

 

Ott találkozunk!



Előzmény: kipage (726)  
kipage 2011-07-09 06:58:36 | 727
kipage képe

Nekünk ez a Comp modell van, hazai környezetre tökéletes, arra az évi 1-2 versenyre. De ha hosszabb távon esetleg külföldi versenyeken is indulnál, akkor elgondolkodnék egy drágább modell beszerzésén. Mivel ez az alapmodell, meglehetősen vastag és nehéz felhúzni ami még hagyján, de lehúzni is. A vb-n megtapogattam a drágább ruháikat is, egész más az anyaguk ugyanolyan hőtartóképesség mellett. De hazai viszonylatra bőven jó.

 
kipage 2011-07-09 06:48:55 | 726
kipage képe

Mi megyünk a Vasi Vasemberre.. a nem bolyozós verrseny azt jelnti hogy nem lehet bolyozni de ennek ellenére akad néhány ember aki nem bírja ki hogy ne álljon be egy előzésnél a másik mögé, magyarán csal. Ha jön egy motoros versenybíró akkor meg szétreppennek mint egy madárraj.

 

Én jobban kedvelem a nem bolyozós versenyeket, mert ott kiderül hogy ki tud menni saját zsíron. Meg én valahogy nem tudom felvenni mások ritmusát (mert egyedül edzek már évek óta).

 

Remélem az idő kegyes lesz hozzánk és legalább olyan jót fogunk versenyezni mint Füreden. Az úszás 1200-300m kb nincs meg 1500. A futásnál tavaly irtózatos meleg volt, alig volt árnyékos rész.

 
mezesmelange 2011-07-08 12:51:43 | 725
mezesmelange képe

oki, varom az eszreveteleket :)



Előzmény: potther (720)  
potther 2011-07-08 11:20:33 | 724
potther képe

Hosszú távon általában nem bolyozósok, röviden igen, de ha korosztályos, akkor csakis a versenyrendezőn múlik. 



Előzmény: potther (723)  
potther 2011-07-08 11:19:29 | 723
potther képe

Versenyrendező.



Előzmény: stojesz (722)  
stojesz 2011-07-08 11:08:47 | 722
stojesz képe

Másik dolog a Vasi Vasemberrel kapcsolatban. A versenykiírásban azt olvastam, hogy a bolyozás nem megengedett. Viszont láttam a triatlon.hu-n olyan videót, ahol bolyoztak a versenyen.

Mi dönti el, hogy egy verseny lehet bolyozós vagy nem?



Előzmény: stojesz (721)  
stojesz 2011-07-08 10:07:39 | 721
stojesz képe

Vasi Vasemberen indulók jelentkezését várom :)

 
potther 2011-07-07 21:52:27 | 720
potther képe

Szia!
Épp a napokban jutottam hozzá egy T:0 típusú 2XU neoprénhez. A hétvégén, de legkésőbb kedden már lesz tapasztalatom vele, így akkor tudok nyilatkozni. Előljáróba annyit, hogy elég jó cuccok a 2XU termékek, nem hagynak szarban. 



Előzmény: mezesmelange (719)  
mezesmelange 2011-07-07 21:38:49 | 719
mezesmelange képe

sziasztok!

van-e valakinek tapasztalata a 2XU termekekkel? konkreten egy hosszu neoprent neztem ki (noi Comp 2, 2011-es modell). Egyeb opcio az Orca Sonar lenne.

 
potther 2011-07-06 07:59:34 | 718
potther képe

Joe is nagyon nehezen tudja összehozni, hogy itthon is mutasson vmit és eleget tegyen a külföldi ill. magyar szponzoroknak egyszerre. Viszont ő Magyaro.-n él. Balázs Svájcban él és nincsenek magyar szponzorai. Ő ezt a brutál jó megélhetést választotta, a szenvedős itthoni helyett. Igazából megértem őt.



Előzmény: kipage (717)  
kipage 2011-07-06 07:33:21 | 717
kipage képe

Váááá... gratula neki!! Kár hogy az ő kommunikációja a hazai szurkolók felé nem olyan mint Józsié. Ha jól emlékszem a honlapja is csak angol nyelvű.

 
domokla 2011-07-03 19:55:05 | 716
domokla képe

Hoppá:

http://www.slowtwitch.com/News/Csoke_Bevilaqua_win_IM_Korea_2170.html

 

 

 
kipage 2011-06-30 09:39:58 | 715
kipage képe

Nekem 2xu Compom van, abszolút alapmodell, de nagyon elégedett vagyok vele. Nem dörzsöl sehol, elöl cipzáros, így le tudom húzni azt  a verseny vége felé ha már nagyon a halálomon vagyok. A betétje nagyon kényelmes, igaz nem túl vastag de ez egyben előny is, mert hamar megszárad. Van még egy Kiwami mezem is, a vb-s. Azzal is elégedett vagyok, bár hosszú távú tapasztalataim nincsenek vele, csak a vb-n mentem benne.

 

Nagyon nem tudsz mellélőni, mindegyik gyártó szerintem kiváló minőséget produkál. A helyedben én egyberészeset vennék az biztos, azon belül meg azt vedd amelyik márka szimpatikus.

 

Ez az idei szezon eddig nem túl bővelkedő versenyekben. Egyedül Füreden voltam. Kisköre tanulmányi okok miatt nem jött össze, így utólag azt mondom szerencsére, most Hatvan be van tervezve, de nem sok jóval kecsegtet az időjós, minden reményem Szombathelyben lesz :) aztán meg már nyakunkon az IM én meg minden eddiginél kevesebb edzés és versenykm-rel a lábamban fogok odaállni a rajtvonalhoz..

 
Szlay 2011-06-28 08:21:32 | 714
Szlay képe

Sipi!:-)

Köszi a bíztatást,szükség van rá:-)Hallottam,hogy jó verseny,azért is invitáltak.Remélem a felkészülésem elég lesz rá,hogy végig csináljam.Nem sok időm volt rá,hirtelen jött az egész dolog.De majd olvassuk egymás beszmolóit.-)



Előzmény: Sipi (710)  
potther 2011-06-27 17:38:05 | 713
potther képe

Minden ember más. Ki kell próbálni lehetőség szerint és amelyik a legjobban bejön, azt beszerezni.



Előzmény: stojesz (712)  
stojesz 2011-06-27 17:31:57 | 712
stojesz képe

Bejött az, amit jocccc múltkor írt. Annyi féle van egy márkán belül is. Képtelenség eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb :))

Mondjuk a felső rész nem is vészes, de mondjuk bringázásnál meg futásnál melyik a legjobb. Orcában is van direkt ironman ruházat, aztán van a Core sorozatban is a Race Suit. Ki tudja milyenek a bringásbetétek.

Vagy túlkomplikálom? :)

(Lehet, hogy csak azért filózom ennyit, mert bringásgatyával jó tapasztalatom még nem volt.)



Előzmény: potther (711)  
potther 2011-06-27 17:27:26 | 711
potther képe

Szerintem mind a három csúcs minőség. 



Előzmény: stojesz (709)  
Sipi 2011-06-27 16:13:27 | 710
Sipi képe

Hajrá Szlay! Ne izgulj, jó kis verseny ,én már kétszer voltam ....:)))



Előzmény: Szlay (708)