Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 914 549 km-t sportoltatok

Triatlon VB 2010 Budapest

Létrehozta: potther  |  2010-08-23 13:02:21-kor

Gyűjtsünk össze minden infót itt a versenyről, hogy aki kicsit lemaradt az infókkal, az itt utána tudjon olvasni. Illetve gyűjtsük össze az indulókat is!

doreszka 2010-09-10 11:27:09 | 170
doreszka képe

Én is sokat próbálgattam, hogy a kisebbet vagy a nagyobbat vegyem-e meg, igazából nagy méretkülönbség nem volt, de a kisebb a nyakamnál szinte fojtogatott, így a nagyobbal távoztam.. Víz belement, még mára se száradt meg teljesen.. de melegített!:)

Igen úszás közben néha karlenditésnél éreztem, hogy kis friss hideg áramlat úszik be a karomnál, de nem ez zavart... amúgy leginkább a kézfej, lábfej fázik, az meg a hosszúból is kilóg.. persze nem kétlem, hogy sokkalsokkal komfortosabb egy úszó hosszúba!!



Előzmény: potther (167)  
potther 2010-09-10 11:13:21 | 169
potther képe

Pár használat(100...)és kimosodik belelő. =)



Előzmény: ironmarian (168)  
ironmarian 2010-09-10 11:08:46 | 168
ironmarian képe

Én belepisilnék a neoprénbe, ha vízből rajtoltok, vagy rögtön az elején megejteném. Attól jó meleg lesz! :-)))))))

Hé! Ti, akik az én 3 kölcsönadott neporénemben úsztok, bele ne pisiljetek!!!!

M.

 
potther 2010-09-10 10:33:44 | 167
potther képe

Az a jó, ha kicsit szorít, mert úgy tuti nem megy bele a víz. Ha belemegy, akkor szerintem már nem látja el a hőtartó feladatát, mert mindig frissül hideg vízzel, és a tested nem tudja pillanatok alatt felmelegíteni. A legfontosabb, hogy nyaknál ne legyen túl tág. Vízben egy picit tágul is a cucc, ezért van, hogy olyan sokan több 10 percig szenvednek, hogy felvegyék a neoprént.



Előzmény: easter8 (165)  
potther 2010-09-10 10:31:20 | 166
potther képe

Úgy volt, hogy én megyel, de elbeszéltem az időt. 3-kor regisztráltam magam, majd elindultam kifelé. Több ismerőssel is találkoztam és elbeszéltem velük az időt, olyannyira, hogy 17.45 volt mire kiértem a kapuhoz. Bringás cuccban és bringával meg nem akartam bemenni.



Előzmény: doreszka (164)  
easter8 2010-09-10 10:18:27 | 165
easter8 képe

Neoprén ruha...

Vettem egyet tegnap a Decathlonba, előtte megnéztem a neten, hogy legyen abba az áruházba ahova megyek, elvileg volt is, a méretembe is még 3 db..Kimentem és ott láttam abból a fajtából amit kinéztem, bizony egy darab sincs..mindegy, van másfajta...rövidujjú szörfös ruhát néztem, igaz drágább volt, de elvittem felpróbálni, és egy eladó segítségével találtam még rövid búvárruhát is..mindegyikbők próbáltam mindent, de ez a búvárruha már most alig jött rám, gondoltam biztos a mérettel van gond...hát a nagyobb se volt jobb..nem tudom ennek mennyire kell feszülnie, de ezekbe mozogni nem tudtam, nemhogy a karom lendíteni..hát jó, jöhet a szörfös ruha..az könnyedén rámjött és mozogni is tudtam benne, hát gondoltam ez lesz a jó!!

Ma ki is próbáltam az uszodába..persze alatta a mezemmel, hogy szokjam a feelinget..érdekes volt, éreztem hogy belemegy a víz, de nem zavart, elég jól tudtam benne tempózni, a karom is könnyedén ment..de mikor kijöttem, azt éreztem lehet kicsit nagy a ruha, vagy gondolom a víztől kicsit kitágult..mindegy, már ez lesz, inkább nagyobb legyen mint kisebb...:)))

Olvastam, hogy írtátok sokan, hogy nagyon szoros volt a neoprén, nem tudom milyennek kéne lennie..?..most nekem ilyen lazább lesz, szerintem kibírom egy évbe egyszer..mert kb, ennyit lesz rajtam...:))

 
doreszka 2010-09-10 09:51:56 | 164
doreszka képe

A megnyitó műsor főként abból állt, hogy gyerekek bevonultak az országok táblájával, zászlójával és közbe az adott országra jellenző mai slágerek részletet játszották le. Ezt jó volt végignézni, majdnem mint az olimpián, nagyon sok országból eljöttek!!! Szinte az összes képviselte magát, az volt az érzésem! :)

Amúgy magyarok kevesen voltak, a megnyitó alatt az elit magyarok mellett álltam, de agegroupost alig láttam :(

A vacsi 3 féle zöldséges tészta volt...plusz rétes, oké finom volt, de menzakaja jellegű, 3500 Ftot egyáltalán nem ért meg:( ha tudom előre, nem veszek jegyet rá... és sokat is kellett várni..

Képzeljétek egy kislány kért tőlem autogrammot! :D vicces, hogy tőőőlem... gondolom aszitte profi versenyző vagyok, mert a magyar melegítőfölső rajtam volt :D

 
atom 2010-09-09 23:40:57 | 163
atom képe

Ma én is beregisztráltam, a rajtcsomagban a kötelező felszerelésen (sapka, chip, rajtszám, matricák) meg a szóróanyagokon kívül egy törülköző volt, csak nem a hideg vízre gondolva ;)? A megnyitó jó volt, a hivatalos szövegek kellőren rövidek :), a kajáért a sor viszont egy sprinttávnak felelt meg. Időben.

 
potther 2010-09-09 23:17:14 | 162
potther képe

De a fehér is nagyon bejön.



Előzmény: potther (161)  
potther 2010-09-09 18:14:14 | 161
potther képe

2 sötétzöld úszósapkát kaptam és szívesen elcserélném egy egyéb színűre(mondjuk egy feketére). Akit érdekel szóljon.

 
Rosszcsont 2010-09-09 15:17:45 | 160
Rosszcsont képe

Fantasztikus volt ott lenni!!!
A rövid neoprén szerintem egyáltalán nem volt kevés, csak az első 50 méter kellemetlenül hideg (bár igaz, hogy én nem vagyok túl fázós). A helyszínen egyébként lehetett bérelni is ruhát, mondjuk annyiért, mint a decathlonban vásárolni egy kezdő típust.
Jobban zavart, az indulásnál, hogy úgy éreztem egy magyar-szerb vízilabda meccsen vagyok, ennyi embert hegyén-hátán. …és tényleg jobb adni, mint kapni:)))
Hangulat fantasztikus, de jó, hogy a ruhamizéria után ezt egy profi csapatra bízták.

 
doreszka 2010-09-09 14:33:54 | 159
doreszka képe

Szavakkal nem lehet kifejezni, hogy milyen hideg volt a víz!!!! :O  Viszont isteni volt kijönni az úszás után, annyira jól esett a "meleg" levegő, és nem is fáztam egyáltalán. Pedig még zoknit is odakészítettem, de ott már eszembe se jutott felvenni. Futni is jó volt, nem is éreztem, hogy vizes lenne a mez.

A 2 úszósapka bevált, köszi az ötletet! A neoprén is tök jó volt, ameddig fedett, a felsőtestem nem pa

A versenyzők 95%a hosszú újjú úszó neoprénben volt, de a rövidujjú szörfös is nagyon sokat számított. Jól lehetett benne úszni, csak a hideg víz volt borzasztó... Főleg az arcomnak volt nagyon hideg, nem is nagyon bírtam víz alá tenni, így főleg mellbe úsztam, néha gyorsra váltva... A féltávnál már éreztem magamban az erőt, hogy úgy néz ki kibírom  :)

Hangulatilag jó volt, kis családias verseny, kevés szurokolóval, de jól esett minden magyar szó!

És hihetetlen jó érzés VB-n indulni! :)

 
Manassé 2010-09-09 09:56:05 | 158
Manassé képe

Azt mondta egy szakértő sporttárs, hogy érdemes a starting kit beszerzésével várni januárig, mert ínséges időkben, mikor nincs forgalmuk, még további kedvezményeket szoktak adni...

Hurrá! Már 15 fokos a Duna! :-)
http://www.met.hu/megfigyelesek/vizek/



Előzmény: kipage (155)  
easter8 2010-09-09 09:52:34 | 157
easter8 képe

Gratulálok minden aquatlon teljesítőnek!!:)
Ez a 14 fokos víz nem lehetett kellemes..remélem még picit melegedni fog vasárnapig..
Neoprén ruhákkal minden okés volt?
Ahogy elnézem a depóidőket, mindenki nagyon simán le tudta húzni magáról..:)



Előzmény: doreszka (156)  
doreszka 2010-09-09 09:23:42 | 156
doreszka képe

Fennt vannak már a tegnapi aquathlon eredmények!

http://www.championchip.hu/eredmenyek/chipes_idomeres.php?lang=en&eventid=BPAquath10DAd&css=&iframe=&year=2010

 
kipage 2010-09-08 21:02:39 | 155
kipage képe

Basszuskulcs. Ez mekkora akció.. leültem amikor megláttam, ebben a starterkitben tényleg benne van ami kell.

 
potther 2010-09-08 20:32:12 | 154
potther képe

Reménykedek a jobb időben, de reggel/hajnalban úgysem lesz 22 fok.



Előzmény: Manassé (153)  
Manassé 2010-09-08 20:17:51 | 153
Manassé képe

Köszönöm szépen a felajánlást! :-)

Éppen most hallgattam meg az m1-en a sporthíreket, illetve az időjárásjelentést, ahol Reisz András melegedést meg 22-25 fokot ígért nappalra...még a végén trópusi lesz a vízhőmérséklet vasárnapra... 



Előzmény: potther (152)  
potther 2010-09-08 19:35:13 | 152
potther képe

Értem. Esetleg tudok kölcsönadni egy Dacathlonosat, ha jó méretben. A csomag pedig kitűnő egy amatőrnek. Bárcsak nekem is lett volna egy ilyen anno.



Előzmény: Manassé (151)  
Manassé 2010-09-08 19:26:57 | 151
Manassé képe

Hát csak 'szabadidős', aki idén kezdte a TRI-t a sok év hosszútávfutás mellett, futóbarátok unszolására... :-)

Azért nem vettem még neoprene cuccot, mert ilyen Starting kit-et kérek majd a Jézuskától:

https://www.sigmasport.co.uk/app/secure/ProductDetails.aspx?FamilyID=1898

...és ebben meg van egy BlueSeventy. Azt mondta egy IM barátom, hogy ez kezdőknek nagyon jó (sőt akár haladóknak is amatőr szinten..) és árban csomag-szinten verhetetlen.

De ezért még egyszer meg kell fagyjak vasárnap reggel... ;-) 



Előzmény: potther (150)  
potther 2010-09-08 18:48:28 | 150
potther képe

Kemény vagy Spori!! =)



Előzmény: Manassé (149)  
Manassé 2010-09-08 18:36:17 | 149
Manassé képe

Sziasztok,

Jómagam is megerősíthetem, hogy a víz valóban 14,3 fokos volt.

Én voltam az egyik jómadár, aki neoprene nélkül tolta; háát...igen, még az a bizonyos is belémfagyott...

Viszont meg lehetett csinálni, a futásnál már ki is melegedtem. Hátha vasárnapig egy kicsit valahogy melegszik a víz...

Addig is jó felkészülést Mindenkinek!

 
potther 2010-09-08 18:29:01 | 148
potther képe

A levegő kellemes volt. A víz 14,3°C... Hangulat: bár nem voltak túl sokan, de nagyon jó volt a hangulat. Mindenki szurkolt. Tökéletes volt ez a futam, hogy kipróbáljam a neoprénem és teszteljem mennyire fázok a trtimezben futásnál.



Előzmény: easter8 (147)  
easter8 2010-09-08 16:02:07 | 147
easter8 képe

Remélem minden aquatlon-os sporttársnak jól sikerült a mai nap, várjuk a beszámolókat a versenyről, a hangulatról, az eredményekről és persze a víz hőfokáról..:)))

Én holnap megyek Decathlonba neoprén ruhát venni, a biztonság kedvéért, de azért titkon bízok benne, hogy nem kell felvenni...amire nincs sok esély..:(

 
pen 2010-09-08 10:01:48 | 146
pen képe

Ma hír a szövetség honlapjáról:

"Ezúton szeretnénk értesíteni mindenkit, hogy minden jellegű megrendelt ruha a Kopaszi gátnál lévő 1-es épületben vehető át."

 
potther 2010-09-07 21:38:52 | 145
potther képe

Ezek szerint megvolt az első edzésonline találkozó a VB-n, bár akkor még nem tudtunk róla. =)

 
nyaff 2010-09-07 21:36:36 | 144
nyaff képe

hihi, az a hölgy én voltam. A baba-viz-hőmérő 18 fokot mért a viz tetején, ledugni a lépcső miatt nem tudtam, de a tájékoztaton 17 fokot mondtak, tehát az szerintem reális lehet.

A búvár ruháról pont azt írtam, hogy nehéz benne úszni és a bokájánál nehéz kibújni belőle.

Én is szörfösben úszom, nem lesz leányálom, de legalább a tüdőmet és a medencémet melegíteni fogja.

 

Napos meleg időt minden aquatlonistának Vigyor

 
potther 2010-09-07 21:17:07 | 143
potther képe

Fél 10-től lehet gyűlni a Kopaszi gáton a versenyirodával szembeni WC környékén. Ha minden jól megy, akkor előbb ott leszek már, de telefonon bárki bármilyen kérdésével el tud érni a +36/30-982-8215-ön!

 
potther 2010-09-07 20:10:48 | 142
potther képe

Csak megerősíteni tudom minden szavát!



Előzmény: jocccc (141)  
jocccc 2010-09-07 20:06:39 | 141
jocccc képe

ma lent voltam az aquatlon regisztráció miatt, megnéztem a vizet is, és egy hölgy hőmérővel a kezében mondta, hogy 18 fokos a víz. aquatlonra sztem tűrhető, de vasárnap hajnal bringára ülve nem biztos, hogy az lesz:)

 
kipage 2010-09-07 18:43:10 | 140
kipage képe

A neoprén témához hozzászólnék egy rövidet:

a füredi rövidtávú versenyen ha jól emlékszem volt a víz kb 14 fokos, de lehet még annyi se volt. (hiába mondták hogy 16) akkor én egy bérelt neoprénben úsztam, búvárruha volt, 5mm vastag. A vállaim kb 500m után össze akartak roppanni olyan szoros volt és a vállöv is vastag anyagú volt. De nem fagytam bele a vízbe. Levetni közepesen nehéz volt, kibújni simán ki tudtam felül és térdig sem volt gond. De utána a bokarésze elég szorosan záródott, azt óvatosan kellett lehúznom. A hideg víz ellenére nem fagytak szét a kiálló kéz és lábfejeim, mert a ruhába befolyó hideg vizet a testem felmelegítette, így lett a test- egy kis meleg vízburok réteg- ruha hármas és ez elég jól szigetelt.  A versenyen szétvet az adrenalin a depóba befutva nem azzal foglalkozol majd hogy de hideg van, hanem hogy: hol a bringa hol a bringa..  a neoprént füreden én felakasztottam a kerékpártárolóra, itt a VB-n minden rajthelynél lesz egy láda elvileg, itt  abba kell mindent belepakolnunk.

 
doreszka 2010-09-07 16:15:09 | 139
doreszka képe

Csak 6ra fogok odaérni a Kopaszihoz az Aquathlon tájékoztatóra... elhúzódott a mai bevásárlókörutam, és most értem csak haza... viszont vettem szörfös rövidujjú neoprént a Decathlonba! :) http://www.decathlon.co.hu/HU/shorty-100-woman-70279102/ majd holnap megírom, hogy vált be, ez csak 1,5 mm vastag és a vállánál puhább az anyag...

 
nyaff 2010-09-07 15:48:51 | 138
nyaff képe

Ex-tájékozódási búvárként: a búvár ruha nagyon sokféle. Versenyekre inkább 2-3mm-eseket használnak, de anno inkább csak hosszú nadrágot vettünk a jobb vizfekvés miatt. A felsők általában kapucnisok voltak, és a 14 fokos vizben kellett is nagyon, igaz, hogy akkor már a lábunkra neoprén zokni-csizma szerűséget is vettünk, már akinek volt. A búvár ruha szabása, még a 2-3 mm-sé sem triatlon barát, gyorsban nagyon nehéz benne úszni, akár egy szörfösőknem készült ruhában. A 5-7 mm-es ruhák, már a hosszabb ideig való merülésre valók inkább, ezeknek a célja, hogy a hűvösebb, akár csak  20 fokos vizben is a kevésebb mozgással járó, hosszabb 30-40 perces v. hosszabb merülés alatt ne hűlj le/ki.

A búvár ruhákat valóban nem volt egyszerű levenni. Bokáig érő vizbe álltunk, végig szappanoztuk a nadrágot és akkor lecsusszantottuk bokáig. Onnan viszont már szigorúan ülve, a bokát kézzel kibújtatva, óvatósan, hogy ne szakadjon vettük le.

Fő gond, és ezen amugy gondolkodjatok el, hogy már 18 fokos vizben is elfagyhat a kezed annyira, hogy fogni nem fogsz tudni vele rendesen. Hát még hudegebb-ben? Gondolom télről ez sokak számára ismert. Elfagyott kézzel hogy fogod lehámozni magadról a ruhát? Szerintem törölközni muszáj, mert ma reggel 8-kor nálunk 10 fok volt a levegő!!! Minél jobban leitatni magamről a fölösleges vizet. Aztán öltözködés, cipőbe bújás.... hát elég mókás lesz. És, a vizes naoprént oda dobom majd be, ott fog lecsöpögni, ahol a száraz futócipőm vár a sorsára? Akkor vagy a neoprént kell zacsiba tennem, vagy a cipőt. Ilyeneken gondolkodott már valaki?

 
potther 2010-09-07 14:32:20 | 137
potther képe

Ismertetőjel: edzésonline póló(már akinek van)
Ma fél5-5kor tali a kopaszi gát bejárata előtt, itt megtudsz ismerkedni egyesekkel.

Neoprén: Ha búvárruha akkor az nálam 5-6-7-8-9 mm-es neoprént jelent, amire akkora felhajtó erő hat, hogy a búvárok emiatt súlyokat rögzítenek magukra, hogy egyáltalán le tudjanak merülni. Lerángatásról nem tudok nyilatkozni, mert még nem volt rajtam. Egy úszásra kifejlesztett neoprén 2 max 3 mm vastag és a megfelelő helyeken vékonyított(váll), hogy könnyebb legyen a mozgás. Mivel vékonyabb nem olyan merev így könnyebb is kiugrás belőle.



Előzmény: Szőke Boszi (135)  
jocccc 2010-09-07 10:41:06 | 136
jocccc képe

szia!

 

a kaját én csak gélekből tervezem, rágható cuccot nem viszek, ez még pont az a táv, ahol sztem nem éri meg. egyet rajt előtt 10p-el, a másikat meg bringa uccsó 5 km-én. bár zseb nincs a ruhán, de egy szigszalaggal fel lehet tekerni a bringavázra, és az könnyen le is szedhető. esztétikai szempontból viszont érdemes a bringavázzal megegyező színű szigszalagot választani:) inni meg fél kulacs víz, fél kulacs izó. úgyis hideg lesz, nem fogunk sokat izzadni:) futópályán meg ha szükséges, asszem lesz víz.

ez mondjuk csak az én elképzelésem, a többiekét is szívesen meghallgatnám:)



Előzmény: easter8 (134)  
Szőke Boszi 2010-09-07 10:29:37 | 135
Szőke Boszi képe

Sziasztok! Bár csak sprint távon indlok, de örülnék, ha az  Edzesonline csapat "színeiben" indulhatnék. Mi a titkos jelszó vagy ismertetőjel? mivel szombat 7:40-kor fogok indulni és csak 3 magyar lány van a Startlist-en nagyon magányos leszek, ha nem kacsinthatok össze valakivel....

Én is azt olvastam, hogy a Duna Budapestnél 14,9 fokos volt. Annyira szőke vagyok, hogy el sem tudom képzelni, hogy lesz ebből mégis 16-17 sőt 18 fok a Lágymányosi öbölben. 

Sikerült egy rövid ujjú és szárú szörfös ruhát szereznem, a búvárboltban pedig állították, hogy a hosszúszárúakat legalább 5-10 perc lerángatni magamról segítség nélkül, illetve úszni is nehezebb benne, mert lebegsz... ez akkor megijjesztett és maradtam a rövid mellett. Másnak mi volt a tapasztalata a hosszú kimondottan búvár ruhában való úszásnál?

 

ciao



Előzmény: kipage (102)  
easter8 2010-09-07 09:55:16 | 134
easter8 képe

Csak egy apró kérdésem lenne, ami lehet jelentéktelennek tűnik, de én egyszer már megjártam olimpiai távon...

Szóval ki hogy tervezi közbe az evést és ivást és mit mikorra időzít?

Egyszer csináltam eddig olimpiai távot, előtte ettem rendesen, közbe ittam a bringán is sokat, de nem ettem, így a futáson már azt éreztem éhes vagyok, pedig ott banánt már ettem, de az szerintem már késő volt..
Az Ironmanen mindenre volt idő, de itt úgy érzem sietős lesz a depó is, meg a bringán közbe figyelni kell nagyon, mert sokan leszünk kint a pályán szerintem egyszerre és ugye bolyozni nem lehet, és közbe hogy fogok még enni is...?..inni iszok, azzal igazából nincs gond, de kéne közbe valamikor egy gélt is enni meg valami mást is..ami a szép új triatlonos mezbe nem fér, ugye mert nincs zsebe...:)

Köszi előre is!!:) 

 
doreszka 2010-09-06 21:53:11 | 133
doreszka képe

többiek?

 
potther 2010-09-06 19:49:38 | 132
potther képe

Nekem megfelel mindkettő.

 
doreszka 2010-09-06 19:27:18 | 131
doreszka képe

Holnap fél 5 vagy 5kor a Kopaszi gát bejáratánál?

 
potther 2010-09-06 19:14:43 | 130
potther képe

Akkor lesz vmi találkozó vagy pálya bejárás?
Jön vki a pénteki orvosi szimpóziumra?

 
pen 2010-09-06 16:51:35 | 129
pen képe

A mezre ma nekem is azt mondták, hogy kötelező azt viselni mindenkinek.



Előzmény: potther (126)  
potther 2010-09-06 16:50:26 | 128
potther képe

Köszi Pen! =)



Előzmény: pen (127)  
pen 2010-09-06 16:37:00 | 127
pen képe

Ma voltam triatlon vb sajtótájékoztatón, a hírek között olvashatjátok, amit megtudtam.

 
potther 2010-09-06 16:17:40 | 126
potther képe

Kaptam választ öltözködéssel kapcsolatos kérdésemre.
A tri mez kötelező, ezen/ez alatt más ruházat nem viselhető. Neoprén opcionális(nagyon javasolt), zokni (nem kompressziós) viselhető, ha van időd felhúzni a vízes lábadra.

 
potther 2010-09-06 14:43:23 | 125
potther képe

16 fokos volt tegnap az esti (6.30) órákban.



Előzmény: szaszit (124)  
szaszit 2010-09-06 11:49:10 | 124
szaszit képe

Nem akarlak elkeseríteni de, a vízhőmérséklet biztos hogy kevesebb mint 19 fok, a triatlon.hu-n szept.3-án 18 fokot írtak, de az áradás miatt ez még tovább hűlhet. A vízhőmérsékletet a szabályzat szerint (és gondolom a levegőét is) egy órával a rajt előtt mérik tehát reggel 5:30-kor amikor kétlem hogy 16 fok lenne:)

A Duna jelenleg Bp-nél 14,9 fokos...



Előzmény: kipage (123)  
kipage 2010-09-06 10:31:14 | 123
kipage képe

A freemeteo 16 fokos levegőt ígér Budapestre a vb idejére és felhős égboltot (reggel 8órás előrejelzés). Ha a víz 19 fokos marad, akkor nem lesz rövidítés ha jól számolom.

 
kipage 2010-09-06 10:27:12 | 122
kipage képe

Ugyan nem pesti vagyok de ezt találtam a neten:

 

Neoprén bérlés: 1 hét: 4500.-Ft
Kite&Surf Shop: Bp.1026. Gárdonyi G u 6. / 0670-2924530

 

http://buvarruha-kolcsonzes.cgr.hu/sea-lanus-buvarcentrum/8523/

 

 
potther 2010-09-05 23:19:43 | 121
potther képe

Az az értelme, hogy akkor neoprénbe tudsz öltözni és 3 úszósapkát feltudsz venni, illetve nem felhevült testtel ugrasz a vízbe. Ez meleg víznél nem zavaró, de hidegnél elég komoly bajok adódhatnak belőle.

 

Én benne vagyok. Előtte szerintem, mert utána már sötétedés jön, meg hidegebb is lesz.



Előzmény: doreszka (120)