Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 019 555 km-t sportoltatok

Triatlon VB 2010 Budapest

Létrehozta: potther  |  2010-08-23 13:02:21-kor

Gyűjtsünk össze minden infót itt a versenyről, hogy aki kicsit lemaradt az infókkal, az itt utána tudjon olvasni. Illetve gyűjtsük össze az indulókat is!

doreszka 2010-09-05 22:59:56 | 120
doreszka képe

Vki utánajárt már, hol lehet hosszú neoprént bérelni itt Pesten?

Amúgy mi az összefüggés abban, hogyha hideg a víz, akkor aquathlonon az első futást törlik?

Kedden este 18kor lesz aquathlon tájékoztató. Előtte vagy után van kedvetek találkozni, vagy pályát bejárni?

 
kipage 2010-09-05 21:14:10 | 119
kipage képe

Neeeeee ne rövidítsék le a számokat. Azt nem szeretem. Nem lehet viszonyítani korábbi eredményekhez normálisan. (nem mintha olyan sok eredményem lenne de akkor is :)   )

 
potther 2010-09-05 19:38:32 | 118
potther képe

Sporik! Nagyon gyors a bicó pálya. Viszonylag jó minőségű aszfalt, kellemes kanyarok, széles egyenesek. Nagyon jó. Élveztem az egy kört. A gáton semmilyen előkészület nem látszik, csak a ponton van összerakva, "színfalak" mögött elvan rejtve egy csomó kordon és a bejáratnál egy VB-s plakát.

 
gergő 2010-09-05 18:06:55 | 117
gergő képe

hahóó, látom megy itt a méltatlankodás, meg a nyirm :))) ma a földvári triatlonon 17 fokos volt a víz állítólag, a levegő meg 12-13. beraktam a fejem, gyorsan ki is kaptam. mindenkinek bankrabló mezt ajánlok. volt egy spori zokniban is :) szerintem mindenki hozzon egy merülőforralót és kész :) sunnyogóban felfűtjük. vagy egyszerre lihegünk.. hátha attól. ja mezem még mindig nincs, mondták legrosszabb esetben szombaton :)) derűvel kell ezeket kezelni. mondjuk nekem midegy, miben mászok ki az utolsó tízben.. :) mindnekinek még jó nyirmogásokat kívánok.



Előzmény: Sipi (115)  
szaszit 2010-09-05 17:20:30 | 116
szaszit képe

Az ITU szabályzatában (15.oldal) elég részletesen le van írva, hogy milyen vízhőfokig lehet megrendezni az úszást, illetve milyen esetekben kell csökkenteni a távot. Ha a levegő hidegebb mint a víz (amire jelentős esély van reggeli rajtnál) abban az esetben erre is külön táblázat vonatkozik, hogy bizonyos hőfokoknál mennyivel kell csökkenteni a víz valós hőmérsékletét.

 Pl. ha 17 fokos a víz, és 10 fokos a levegő akkor ez a táblázat szerint 13,5 foknak felel meg, ahol már csak 750m úszást ír a táblázat ha jól értelmezem, de például 16 fokos víz 9 fokos levegőnél már törölni kell az úszás mivel 13 fok alatti csökkentett vízhőmérséklet jönne ki ami alatt törlik ezt a számot.

Bringán és futásnál pedig például a mobiltelefon is tiltott:)

 
Sipi 2010-09-05 14:06:18 | 115
Sipi képe

Nekem is Decás ,rövid neoprénem(szörfösruhám...Kacsintás) van ,nem is volt kedvem ma lemenni a földvári seniorra...:))) Pedig be voltam nevezve.....
Valahogy kibírjuk sporik ! Csak szél ne legyen ,mert az a legrosszabb a bringán!
Nyaff ! A 2008-as Sziget középtáv, wellness- futam volt ahhoz képest ami itt a VB.-on vár ránk.....:))))
A karmelegítő és kompressziós zokni tiltása "érthető" ,takarják a rajtszámokat a vádlin és a karon.....(gondolom emiatt nem engedik.....)
Na, jó felkészülést -pihenést mindenkinek !



Előzmény: nyaff (113)  
potther 2010-09-05 13:48:51 | 114
potther képe

Nekem sem kifejezetten úszáshoz kitalált neoprénem van, hanem dekás, rövidujjú és szárú...

Kemény faj ez a triatlonos, megoldjuk, kibírjuk! =)



Előzmény: nyaff (113)  
nyaff 2010-09-05 13:38:57 | 113
nyaff képe

Hmmm, engem is a hideg aggaszt. Ráadásul csak egy nem triatlonos ru és comb középig érő neoprénem van -erre telt, annoebben úsztam a szigeti triatlonon május 18-án és akkor ott, sokkal jobb időjárási körülmények között is elég "karcos" volt a víz nekem ebben úszva.

Szuper lesz majd a szeles 12 fokban, vizes ruhában bringára ülni. Ráadásül a bringa a sebesség miatt még hűt is, szóval, az úszás alatt elgémberedett, lemerevedett karunk, lábunk majd tovább merevedeik.  Nem sok illuziom van... :-( És ugye így az 5x után már azért a keringési rendszerem, a hőháztartásom és hát a sebességem sem az igazi. 

Szóval, szívni fogunk sportársak, akár hogy is nézem....   Lehet, hogy inkább lengőtekéznem kéne...   :-)

 
potther 2010-09-03 17:00:06 | 112
potther képe

Vagy 2-t, hogy tutira ne fázz. Én sem értem, hogyan gondolták ezt a karmelegítő nélküli dolgot, de így leaglább nem kell kölcsönkérnem.



Előzmény: kipage (111)  
kipage 2010-09-03 16:30:09 | 111
kipage képe

Vagy az úszás után  lehajtok a depóban egy kupica Unicumot :I amíg senki nem néz oda.

 
kipage 2010-09-03 16:29:12 | 110
kipage képe

Király!! Akkor majd meg fogom kérni az illetékes ITU tagot, hogy reggel 7kor induljon el velünk ő is. :) Szét fogok fagyni az első 5km-en a bringán. 

 

Más: megérkezett az én mezem is és fekete, ráadásul 2xu is!!!! Jeeee.. a dolog szépséghibája hogy nem a szövetségtől jött hanem a Koob-Sportstól Németországból amit maganak rendeltem. 8nap alatt lezavartam ez egészet amit a szövetségnek 2hónap alatt sem sikerült. De mindegy mostmár hátradőlhetek mert minden akadály elhárult az indulásom körül.

 

 

Az a 18fokos vízhőmérséklet elég ijesztőnek hangzik és már nem is fog melegedni sokat a víz sőt inkább csak hűlni fog

 
potther 2010-09-03 15:21:12 | 109
potther képe

Sem karmelegítő, sem kompressziós zokni használata nem megengedett!!!

 
potther 2010-09-03 14:53:23 | 108
potther képe

Fontos infó a szövetség oldalán!!!

http://www.triatlon.hu/index.php?op=news&art=1286

 
potther 2010-09-03 14:01:33 | 107
potther képe

Uhh, tényleg, a félmarcsi... Akkor pedig este. Vasárnap estére módosítom a pályabejárásom. 6.00-6.30 közötti indulással a gáttól.

 
easter8 2010-09-03 11:53:26 | 106
easter8 képe

Szívesen mennék én is, de szombaton egész nap, vasárnap meg délelőtt a Nike Félmaratonon a külföldi versenyközpontba szervezőként fogok dolgozni, úgyhogy ez részemről ennyi..:(
Nem tudom mikor akarsz menni, de 10.00-kor kezdődik a Félmaratonon, és előtte is le lesz már zárva gondolom a rakpart, lehet nem a legjobb időpont a vasárnap délelőtt..



Előzmény: potther (105)  
potther 2010-09-02 21:22:49 | 105
potther képe

Vasárnap a reggeli órákban meglesem a pályát. Aki gondolja csatlakozhat, szívesen tekernék társaságban.

 
ewwwil 2010-09-02 21:02:38 | 104
ewwwil képe

Ne tévesszen meg hogy vékony a bringásbetét...Ati az ironmant is abban a 2XU mezben csinálta végig ami neked is meg nekem is van...és én is tekertem már benne 107 km-t aznap és semmi baja nem volt a seggemnek..jóleszaz:)



Előzmény: easter8 (103)  
easter8 2010-09-02 09:54:13 | 103
easter8 képe

Hát igen, ez a rendszer számomra is érdekes...
Átvettem tegnap a mezem, ráadásul fekete 2XU mez, szóval nem tudom honnan tudtak ilyet varázsolni..és ahogy a dobozba elnéztem volt még pár szerencsés...
De mindenesetre örülök, hogy megvan, 1 gonddal kevesebb!!! Fel is próbáltam otthon, és még jónak is tűnik, aztán kérdéses mennyire lesz jó...mondjuk a bringás betétje az egy nagy nulla...az én kerékpáros nadrágomhoz képest..
Gondoltam még mondok pár szót mikor átveszem, de aztán egy pasi előttem még annyi mindent nekiállt intézni, hogy örültem mikor már sorra kerültem.. 

Tanulság: Szerintem még mindenféle mezre van esély, ne adjátok fel!!!!:)



Előzmény: ewwwil (101)  
kipage 2010-09-01 21:11:27 | 102
kipage képe

Andrásx2s

Manassé

Ruthati

Dorik

Nyaff

Gyugyo

Béla

Atom

Ruti

Steve

Gergő

Sipi

Easter8

Joccc
Ewwwil

Kipage

Potther

Smarcsu

Annadoktor

Botkagabor
Mike255

Krazi

Doreszka

Nikola3

 
ewwwil 2010-09-01 18:48:21 | 101
ewwwil képe

akkor hajrá mindenki baszogassa őket...hátha előkerül egy két x2u mez...egyébként ez milyen már...egy hónapja mondták hogy elfogyott nem is lesz:P

 
potther 2010-09-01 15:33:44 | 100
potther képe

De jó neked!! =)



Előzmény: easter8 (97)  
doreszka 2010-09-01 15:15:26 | 99
doreszka képe

Most beugrott, hogy én láttam Eszter a te mezedet héfőn a Herminában, tényleg megvan és kész. :)



Előzmény: easter8 (97)  
doreszka 2010-09-01 15:09:36 | 98
doreszka képe

Na nekem válaszoltak, és az a megfejtés, hogy aki pirossal szerepel, az aquathlonra is megy. Ennyi.

Képzeljétek hogy jártam, hazajöttem Mohácsra, aholis kiderült, hogy pont ezen a héten zárva az uszoda, mert karbantartják, pedig most akartam belevetni magam a hullámokba, az elmúlt hónapban nem voltam úszni, a Balatonátúszás is elmaradt, amikor pedig legutóbb uszodába indultam, estem egy olyat bringával, hogy utána egy hétig még menni is fájt.. szóval tuti felkészült leszek jövő hétre! :D

 
easter8 2010-09-01 15:06:48 | 97
easter8 képe

Nem fogjátok elhinni...
Tegnap írtam még egy levelet a Triatlon Szövetségnek, amibe ismét leírtam, hogy mikor neveztem, mióta várom a mezem és egyáltalán meglesz-e biztosan jövőhéten, mert ha nem, akkor tudom kell, hogy be tudjak szerezni máshonnan egyet és ezesetben szeretném visszakérni a 10.000 Ft-t...
Erre este már kaptam is választ, ennyi volt benne:

Kedves Eszter!
A ruhád a mai nappal a Hermina Központban van, megnyomva! Ez biztos!
Bocs mindenért!
Üdv: Posta Endre

No comment..
Úgyhogy fel is hívtam a Hermina központot, és tényleg ott a ruhám és ráadásul 2XU mez!!! Amit eredetileg kértem...akkor mégse fogyott el, vagy hogy van??
Lehet ha valaki nagyon sokat hivogatja és kérdezgeti folyton őket, annak még lesz?

hát nem tudom, mindenesetre kiváncsi vagyok, ma megyek érte, már hiszem ha látom...

 
easter8 2010-09-01 10:07:32 | 96
easter8 képe

Köszönöm a tippet, szerintem most bérlés lesz, ahogy te is tanácsoltad!:)
Akkor ezt búvárboltba kell keresnem?
Igazából nem szeretnék ebbe úszni, és mivel nem használtam még, nem ott akarok bénázni vele és perceket eltölteni az öltözéssel..Csak tartalékba lesz nálam, hogyha annyira nagyon hideg lesz a víz, akkor bevetem...de remélem menni fog anélkül..
Majd maximum gyorsabban fogok úszni, hogy "érjek már ki a vízből!!!"



Előzmény: kipage (95)  
kipage 2010-08-31 18:45:45 | 95
kipage képe

Easter: leírom az én neoprénagyalásom (a füredi verseny előtt voltam hasonló cipőben mint te most) hátha segít.

 

3 lehetőségem volt: venni egy olcsót, bérelni egyet, venni egy drágát.

 

1. olcsó húsnak híg a leve: a kapható olcsó decathlonos intersportos stb neoprénruhák ugyan azok, de csak nevükben.  A célnak megfelel. Ha nem indulsz gyakran olyan versenyen ahol hosszú az úszótáv és hideg is a víz akkor megteszi. De a hátránya: merev egyenletes az anyaga (a vállrész mozgását akadályozza), nehezebb lehámozni mint egy direkt triatlonra fejlesztett ruhát. 

 

2. bérelni: általában az olcsóbb modelleket lehet bérbe kapni, azok is általában búvárneoprének. Előnye hogy kis összegért azonnal kapsz egy ruhát amivel ki lehet próbálni milyen is a neoprén érzés.

 

 

3. Drága ruha: minden előny emellett van. Nem kezdem el sorolni mert blogbejegyzés is lenne belőle annyit tudnék áradozni, de a legfontosabb: kényelmes, a váll részen vékonyítottak, könnyű lehúzni és kiemel a vízből. Viszont a legnagyobb hátrány az ár amit ki kell adni értük. Az alap triatlonos neoprének 50ezer körül kezdődnek. De csak egyszer kell megvenni és az neoprén marad egy jó darabig. 

 

Én anno Füred előtt béreltem egy ruhát egy búvárklubtól, aztán gyűjtögettem és a szezon végére beruháztam egy drágább modellbe (2xu Teamot vettem) . A különbség ég és föld egy 6-7ezres ruha és egy 50ezres ruha között. A csúcs neoprénekről nem tudok nyilatkozni de azok még tutibbak jobbak gyorsabbak lehetnek. Azt tanácsolom próbálj bérelni egyet és ha úgy döntesz hogy kell egy saját ruha akkor mindenképp a drágábbat javaslom. Következő szezon elejére elég ha beszerzed most úgyis jön az uborkaszezon. :)



Előzmény: easter8 (85)  
ewwwil 2010-08-31 18:17:29 | 94
ewwwil képe

átjött de direkt nem vettem róla tudomást;)...hátha előjön a huncut éned vagy vmi és bevárod mégis a fijúkat;D



Előzmény: easter8 (84)  
ewwwil 2010-08-31 18:16:32 | 93
ewwwil képe

én is a decathlonban vettem 5490ért könnyűbúvár neoprént és eddig egész jól múkodott:)

végig dolgozom jövőhéten szóval nem biztos hogy meg tudok jelenni mindenhol...de megpróbálom majd...

 
potther 2010-08-31 16:30:59 | 92
potther képe

Akkor nem azt jelenti. Dobok nekik egy mailt, hátha...



Előzmény: easter8 (91)  
easter8 2010-08-31 16:24:48 | 91
easter8 képe

Én is néztem, nem tudom mit jelenthet a piros név..nekem szintén nincs még mezem, viszont a listába én normál színnel vagyok jelölve..
Esetleg egy telefont vagy emailt megér, hátha tudnak válaszolni...bár ahogy ismerem már a szervezőket, biztos csak 1 ember csinálta a listát, ő meg épp házon kívül lesz és a többiek meg azt sem fogják tudni miről beszélsz...sajnos..



Előzmény: potther (89)  
potther 2010-08-31 15:53:38 | 90
potther képe

Doreszka jól hangzik ez a terepszemle. Esetleg egy pályabejárás bicóval? Mit gondoltok?



Előzmény: doreszka (87)  
potther 2010-08-31 15:52:28 | 89
potther képe

Esetleg, hogy nem kapott mezt? De nem tudom, csak tippelek.



Előzmény: doreszka (88)  
doreszka 2010-08-31 15:50:51 | 88
doreszka képe

Az exceles végleges nevezési listában többek között nekem is pirossal szerepel a nevem, tudja vki, hogy ez mit jelent?

 
doreszka 2010-08-31 15:31:36 | 87
doreszka képe

Sziasztok! Ha lesz közös kupaktanács, engem is érdekel! A héten nem leszek Pesten, de utána jó, akár valami közös helyszini terepszemlét is tarthatunk!

Én is megyek aquatlonra is, szóval akkor kezdjek el gondolkodni neoprén beszerzésén? ha jól vettem ki a füzetből, nem kötelező hideg esetén se, csak max. megfagyok...

Ma voltam magyarországos melegítőt nézni a Herminában, és mivel az is mérethiányos, inkább mindjárt meg is vettem! profin néz ki!  :-)

 
potther 2010-08-31 13:21:30 | 86
potther képe

Nekem ilyen dekás olcsó(talán szar is) van. Orfűn mentem velem, akkor nagyon jó volt, de ott melegebb volt a víz. Hát még a levegő. De normális neoprén kölcsönzése most lehet engem is érdekelne.

 
easter8 2010-08-31 12:52:47 | 85
easter8 képe

Sziasztok!

Tudja valaki hol lehet Budapesten neoprén ruhát kölcsönözni? Vagy olcsón, de tényleg olcsón venni??
Ahogyan most kinéz, még 20 fok sem lesz a víz, és akkor azért lehet elgondolkodom ezen a neoprén dolgon...:)

köszi!!!

 
easter8 2010-08-31 10:23:48 | 84
easter8 képe

Én sem annyira, volt némi irónia a hangvételemben, ami lehet így írásba nem ment át..Vigyor

Viszont lesz miért igyekeznem az úszás alatt, hogy minél később érjen utól a következő rajtoló tömeg..Kacsintás



Előzmény: ewwwil (74)  
potther 2010-08-30 22:15:14 | 83
potther képe

Könyöklőhasználtról szabály az MTSZ oldalán.
Nem a tengely+10cm él, hanem az első keréknél nem nyúlhat tovább!

 
kipage 2010-08-30 21:02:14 | 82
kipage képe

Szerintem  Fani mezeket fognak adni annak aki kéri, aki meg nem annak visszafizetik majd a különbözetet. Még mindíg nem értem mit lehet ennyit szöszmötölni a ruhabeszerzésen. 2 héttel a vb előtt vagyunk, eddig türelmesen vártam mi lesz, de bepötyögtem a googleba hogy "2xu Einteiler" kidobott 48000 találatot, az első pár oldalt végignyomkodtam, kiválasztottam a boltot írtam nekik van-e (nem volt) néztem a következőt van-e (volt nekik) megrendeltem, kifizettem a mezem ami már postán is van. Ha én meg tudom ezt tenni a szervezők miért nem? Ok hogy 70 vagy 80 mezt kell szerezni, de sok bolt tart készletet, nem lehetetlen beszerezni még a 2xu-t sem (ami ugye hiánycikk) azt sem értem hogy hogy megy ez a beszerzés, hogy szerződnie kell a vb rendezőjének a mezszállítóval? Mert a kiwami helyett lehet jobban jártak volna valami Európában népszerűbb márkával mint pl az Orca vagy a Zoot vagy az Ironman. Lehet ezeknek a márkáknak az ITU előírás szerinti mezeinek jobb az európai ellátottsága. Mert  azt már végképp nem fogják lenyomni a torkomon hogy sem a 2xu sem a Kiwami (sőt együtt sem!!) nem tudja kielégíteni egy kis közép európai ország néhány lelkes amatőr sportolójának mezigényét..

 

Egyre erősebb a gyanúm hogy neoprénes lesz az úszás (marha hidegek az éjszakák és a reggelek is), remélem az eső megkímél majd minket.

 
ewwwil 2010-08-30 19:41:03 | 81
ewwwil képe

húpedig az jó buli lesz biztos...csak sajna én akkor még bőven melózom:/



Előzmény: potther (80)  
potther 2010-08-30 19:09:51 | 80
potther képe

Ne is mondd. Én szerdán indulok az aquathlonon is, és arra is kéne a mez. Remélem nem lesz annyira későn, hogy pénteken kapjuk meg.



Előzmény: ewwwil (79)  
ewwwil 2010-08-30 18:48:22 | 79
ewwwil képe

erre mondják jobb későn mint soha?:P....azért ez eléggé ki van centizve...kíváncsi leszek hogy rendeződik ez az egész...



Előzmény: potther (78)  
potther 2010-08-30 18:37:49 | 78
potther képe

Reméljük ez nem fog bekövetkezni, és az utolsó ígéretük tartják. A VB hetében megjönnek a mezek.



Előzmény: ewwwil (77)  
ewwwil 2010-08-30 18:35:44 | 77
ewwwil képe

akkor viszont akár perelhetnél is (de legalábbis fenyegetőhetnél vele)...mivel elfogadták a nevezésed és befizetted a lóvét hónapokkal ezelőtt és a szerződés rájuk eső felét nem teljesítették és ezek alatt a hónapok alatt a pénzed náluk kamatozott...



Előzmény: potther (76)  
potther 2010-08-30 18:22:30 | 76
potther képe

Az lesz szép, ha nem engednek indulni, mert elszúrták a versenymezünket...

 
ewwwil 2010-08-30 18:15:27 | 75
ewwwil képe

denemár...és akkor mi lesz ha nem érkezik meg a VB előtt??...akkor elindulhatsz fekete úszónadrág fekete bringáspóló kombóban?...vagy vegyél 30 ezerért ruhát akkoris ha nem tudsz vagy mi??

ezt azért meg kéne tudakolni hogy meddig akarják borzolni még a kedélyeket...

 

(képmutató módon csak értetek aggódom mert nekem megvan a ruhám...de ez akkor is felháborító)

 
ewwwil 2010-08-30 18:12:25 | 74
ewwwil képe

lehet hogy te örülsz de talán a Feri kevésbé;D



Előzmény: easter8 (71)  
potther 2010-08-30 16:03:46 | 73
potther képe

Ne már!!! Erre már nem mondok semmit...



Előzmény: Rosszcsont (72)  
Rosszcsont 2010-08-30 15:38:40 | 72
Rosszcsont képe

Az MTSZ ma azt mondta: még most sem biztos, hogy megérkeznek az ígért ruhák.Üvöltés

Elmondjam Kínába ezért ezért mi járna?Nevetés

 
easter8 2010-08-30 12:54:49 | 71
easter8 képe

Alig várom, hogy 10-15 perc úszás után 120 pasi a nyakamra ússzon...Vigyor



Előzmény: ewwwil (67)