Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 658 896 km-t sportoltatok

Triatlon VB 2010 Budapest

Létrehozta: potther  |  2010-08-23 13:02:21-kor

Gyűjtsünk össze minden infót itt a versenyről, hogy aki kicsit lemaradt az infókkal, az itt utána tudjon olvasni. Illetve gyűjtsük össze az indulókat is!

kipage 2010-10-01 21:13:42 | 220
kipage képe

Jó kis cikk volt. 

Örültem, hogy a cikkíró kitért a mezproblémákra is. Láttátok a helyszínen 50euroért lehetett "turkálni" a 25-30ezres mezeket. Végigvizslattam a teljes 2xu palettát és testközelből végigtapogathattam az összes 2xu neoprénruhát, nemtudom végeztetek e ti is összehasonlító taperolást, nem gondoltam volna, hogy neoprén és neoprén között ilyen különbségek lehetnek. 

Ugyan nem vagyok pesti de a városligeti tó emlékeim szerint elég kicsi: hogy gondolták, hogy abban 1500m-t le lehet úszni?

 
Sipi 2010-10-01 15:30:25 | 219
Sipi képe

Tanulságos cikk !   Kis magyar valóság, és persze a hozzászólások is......Határozatlan

 



Előzmény: easter8 (218)  
easter8 2010-10-01 10:38:30 | 218
easter8 képe

Triatlon VB tények a Népszabadságban:

http://nol.hu/sport/a_beegest_meg_elkerultuk__de_ez_igy_is_kinos_volt

ÉRDEMES ELOLVASNI!!!NAGYON IGAZ!!!!

 
easter8 2010-09-16 15:53:22 | 217
easter8 képe

Hááát igen, akadtak azért hibák...
És döbbenten olvastam egy másik fórumon is, hogy volt aki a bringánál ment még egy plusz kört (vagy éppen eggyel kevesebbet)..mert ő meg azt nézte, hogy nincs meg a 40 km, biztos menni kell még...

szóval azért én nem adnék erre a szervezésre 10/9-et, de ahogy olvasom, legalább tisztában vannak a hibákkal:
http://www.triatlon.hu/index.php?op=news&art=1311

Kiváncsian várom mit találnak ki, hogy legyen jövőre is valami nagy triatlon verseny nálunk..:))))



Előzmény: ewwwil (216)  
ewwwil 2010-09-16 07:54:15 | 216
ewwwil képe

én is futottam plusz egy kört...ami egyébként gogglemapsen általam lemérve 3,7 km volt...de engem egy bringás ITUs szervező beszorított a célba üvöltözve hogy FINISH FINISH...aztán a célbaérés után a magyar szervezők elkezdték hogy mennyi kört futottam mondtam hogy elfutottam ide a kopasziról (6,4 km csak ezt akkor még nem tudtam) és még egy kört futottam....háthogy őszerintük lenne még egy köröm...de nem voltak benne biztosak...az ITUs csávóval nem értettek szót ...végül mondták 10 perc vita után hogy azért szerintük fussak még egy kört az a biztos:P...így futottam én is 13,7-et:P

de annak örülök hogy az ITU nem áll negatívan a magyar VB futamokhoz....ez kifejezetetten jó hír:))

mellesleg azér megjegyzem hogy a költségvetésbe beleférhetett volna 13 kmnyi útszakasz kátyúinak betömése...szar lehet mikor a 2 millás bingádat szétrázza az út...meg azért más élmény egy sima úton suhanni..

 
potther 2010-09-15 19:34:14 | 215
potther képe

Utóbbit jó hallani. =) Ha lesz legközelebb, akkor már remélem ez a km táblás dolog is megoldódik.



Előzmény: Mike255 (214)  
Mike255 2010-09-15 19:06:06 | 214
Mike255 képe

Amúgy állítólag a bringás depóban voltak a km-t jelző táblák. Valaki rossz helyre vitte őket és aztán már nem voltak képesek átvinni őket a helyükre. Ha jól gondolom, minden részsportágnak van egy felelőse, szóval szerintem itt a futás szakág vezetőjét lehetne kérdőre vonni, hogy miért is nem voltak a helyükön a táblák. Amúgy állítólag az ITU elégedett volt a szervezéssel, így semmi akadálya hogy máskor is legyen nálunk világbajnoki futam.

 
easter8 2010-09-15 10:59:43 | 213
easter8 képe

Én ezt elhiszem, de az akkor is érdekes, hogy az Információnál reggel rossz útvonalat mondanak a magyar szervezők..gondolom nemcsak engem tájékoztattak félre, így inkább nekik hittem, ezért mentem még egy kört...de tanultam belőle, legközelebb inkább egy külföldi versenybírót kérdezek meg, ő biztos jobban tudja..bár nem hiszem hogy lesz legközelebb, és még egyszer lesz alkalmam nemhogy VB-n, de nemzetközi triatlon versenyen indulni...
Azt gondolom, hogy a magyar szervezőket, segítőket igenis a Magyar Triatlon Szövetségnek kellett volna helyesen tájékoztatni!!!
És persze most is azt mondom, pár darab km táblával meg lett volna oldva az egész...mondjuk azért nem ártana megtanulni rendes, egyértelmű futótérképet csinálni...a 2X2,5 km-es kör, legyen már ugyanakkora...vagy ha változtatunk, akkor szólunk...azért ha 70 embernek sikerült elszúrnia, az nem véletlen...

Tudom, hogy nem tehetek semmit, írni nekik nincs értelme, de azért bánt a dolog, valószínűleg az egyetlen VB szereplésem volt és nem ilyennek képzeltem...



Előzmény: ttnsjgt (212)  
ttnsjgt 2010-09-15 08:34:47 | 212
ttnsjgt képe

Ami a plusz köröket illeti: valóban nem volt tökéletes a szervezés, ahogy sehol sem az, DE : a versenyzőnek kell számolnia a köreit (ha kevesebbet megy, kizárják, ha többet, így járt), másodszor pedig a Szövetségnek hiába ír bárki is bármit, nem sok köze volt az egész rendezvényhez. Nemzetközi bírók jöttek a világ minden pontjáról és a legnagyobb hibákat ők vétették sokszor, többek közt itt is. A Szövetség max megköszöni majd az észrevételt.



Előzmény: easter8 (205)  
kipage 2010-09-14 18:57:57 | 211
kipage képe

Jah és számomra a vb legüdítőbb színfoltját jelentették a paratriatlonisták: különösen akik a speciális kerekesszékekben nyomták, volt olyan akinek 1-1 Corima carbonkerék volt berakva, de láttam olyan széket is amiben Xentis Mark1es kerekek voltak 3 db! Hihetetlen milyen komolyan veszik ezt a sportágat és így sérülten is sokkal teljesebb lehet az életük hála ennek az életstílusnak, mint sok "egészséges" embertársunknak.

 
kipage 2010-09-14 18:50:17 | 210
kipage képe

Hallgattam a híradót, mert bemondták az izlandi-ecuadori triatlonista gyilkosát elfogták, de így kimosdatni a bűnöst.. még majdnem a triatlonista volt a hibás az derült ki. A sportoló összejött egy nővel, akinek a barátja a közelben várakozott (? sic) majd a szóváltásból dulakodás lett, végül a férfi kést rántott.  Miért nem lehet normálisan elmondani, hogy mi történt? 

 
botkagabor 2010-09-14 16:03:16 | 209
botkagabor képe

Sziasztok! A szervezésre én is kivoltam, főleg amikor a versenymezes szerencsétlenkedés volt, ráadásul engem még le is raktak sprint távra....

...aztán eljött a depózás és a verseny napja...

És bennem megváltozott minden. Én élveztem végig, ott már minden flottul ment, minden a helyén volt. Még az időjárás is kegyes volt. kb. 3 óra szünetet tartott az eső, éppen a futam alatt. Az út pedig olyan amilyen. Szerintem egy profinak tudnia kell ezt kezelnie, éppen ettől profi (mondjuk Tim Don-t sajnáltam, amikor taknyolt egy bucka miatt).

Szóval én még az uniokáimnak is mesélni fogom, hogy egyszer régen indulhattam a triatlon világbajnokságon!:o))) Üdv, Gábor

 
easter8 2010-09-14 16:02:06 | 208
easter8 képe

durva..ráadásul a versenyen a bringák elég jók voltak..kár, hogy a külföldiek ilyen híreket visznek el Magyarországról..
Másik triatlonos hír folyt köv:
http://index.hu/bulvar/2010/09/14/a_nozes_lett_a_triatlonos_vegzete/



Előzmény: ironmarian (207)  
ironmarian 2010-09-14 15:13:15 | 207
ironmarian képe

Meg a jó útburkolat, és bringalopás miatt. Én 1 lopásról tudok, egy angol versenyző bánja, hogy eljött ide.



Előzmény: potther (206)  
potther 2010-09-14 14:17:57 | 206
potther képe

Legközelebb... Nem hiszem, hogy megkapjuk még egyszer a szervezés jogát a késelés és a plusz körös szervezés miatt...

 
easter8 2010-09-14 09:49:13 | 205
easter8 képe

Ja, de én nem hiszem a plusz körös időmet szeretném az oklevélre kérni, ha már egyszer nem ennyi volt a hivatalos táv..mindegy azt hiszem ezzel így jártam..
Egyébként megnéztem és kb. 70-en mentünk még egy plusz kört az 1460 indulóból...ami nem túl sok, de nem is kevés..nem tudom érdemes-e ezt jelezni a Szövetségnek...időjóváírás úgyse lesz, max. legalább tudnák azért hogy erre sokkal jobban kell figyelni legközelebb...

És megjegyezném, hogy én nem lennék annak a külföldinek a helyébe, akinek így a plusz körrel a helyezése a 4. helyről a 63.-ra esett vissza...azért az nem mindegy...

És tegnap facebookon bejelölt egy külföldi szintén és írt is üzenetet, hogy ő is volt a VB-n és hogy én is mentem egy plusz kört, igaz? Nem is ismerem persze, de válaszoltam, és lehet hogy ők ezt a szervezést nem hagyják annyiba...?..



Előzmény: doreszka (204)  
doreszka 2010-09-13 23:23:09 | 204
doreszka képe

Leaglább az oklevél ingyen letölthető :)

 
kipage 2010-09-13 17:28:09 | 203
kipage képe

Kicsit elemezgettem az eredményem, a depóban nem tudom hogy tudtam annyit pepecselni, ott majdnem kaptam 1-1 percet átlagosan a többiektől váltásonként. Igaz sokat kellett tolni a bringát úszás után is, nem kaptam a legjobb depóhelyet. De ez még nem magyarázat.

 
Mike255 2010-09-13 17:22:48 | 202
Mike255 képe

Ennyiért asszem nem fogom megvenni a képeket. Már az Ironman után is sokaltam a 8000 Ft-ot, itt meg harmadannyi képre közel kétszer annyit elkérnek.



Előzmény: kipage (200)  
Mike255 2010-09-13 16:46:49 | 201
Mike255 képe
kipage 2010-09-13 16:38:27 | 200
kipage képe

http://www.marathon-photos.com/scripts/event.py?event=Sports/CPUK/2010/ITU%20World%20Series%20Final%20-%20Budapest

 

Itt vannak. A jobb oldali mezőbe be kell írni a rajtszámod és már jönnek is a rólad készült képek.

 
Mike255 2010-09-13 15:47:21 | 199
Mike255 képe

Hol lehet megvenni a képeket? Mennyiért?



Előzmény: kipage (198)  
kipage 2010-09-13 13:22:20 | 198
kipage képe

Néztétek már milyen horror áron lehet kapni a vb fotókat? Majdnem leültem.

 
easter8 2010-09-13 09:56:26 | 197
easter8 képe

Erre csak annyit tudok mondani, hogy mivel nem volt egyértelmű a futópálya, én még vasárnap reggel elmentem a Versenyközpontba az Információhoz és megkérdeztem ott a lányokat..gondoltam, naívan, aki oda van ültetve, az csak tudja már..ők mondták, hogy 5 km a célnál lesz onnan még 2 kiskört kell futni...
Hát ennyit erről, no comment...

Egyébként az egész megoldható lett volna, ha kiraknak 3 db km-táblát, mondjuk egyet az 5.km-hez, egyet a 7. km-hez és egyet a 9. km-hez, akkor tuti nem rontotta volna el ennyi ember, és még túl sok plusz költségbe se került volna..kölcsönkérnek a BSI-től 3 db táblát..
Magyar szervezés...bár ha csak én rontom el, akkor azt mondanám én vagyok a béna, de így???...majd megszámolom, kiváncsi vagyok, hányan mentünk többet...első saccra kb. 60 ember...

Végülis én kiszámoltam az időm, és ez a lényeg, hogy tudom mennyit mentem a plusz kör nélkül...bár a külföldiek lehet nem fogják ennyibe hagyni...



Előzmény: potther (194)  
Sipi 2010-09-13 00:16:29 | 196
Sipi képe

Gratulálok minden magyar teljesítőnek ,jó pihenést!

 
doreszka 2010-09-12 23:54:16 | 195
doreszka képe

És az milyen már, hogy a Boronkay Petihez odajöttek a záróünnepségen, hogy elcserélné-e a mezt. Erre ő mondta, hogy az nem is a sajátja, vissza kell adnia..

És még egy dolgot nem értek: Mi az, amire 3500 Ft-ot fizettem a nevezéskor, alias nyitó vacsijegy? Most akkor járt nyitó és záró vacsi alapból mindenki versenyzőnek? Mert a csomagomban két kártya volt, egy kék nyitó jegy, amire rá volt írva a kaja is, és egy rózsaszín Final party jegy, amiért ma szintén adtak kaját..

Amúgy nagyon fantasztikus volt az egész VB!! Hatalmas élmény! Fura, hogy vége.. emlékszem, hogy vártuk a júniusi nevezésnyitást, kora reggel figyelve a netet, hogy benne legyünk a leggyorsabb 25be.. (mondjuk lányként, még augusztusban is bőven nevezhettem volna :D)

Gratulálok mindenkinek!!!! Én ma a szurkolást is legalább annyira élveztem, mint tegnap a versenyzést. Hajrááááááááááááá! :)

 
potther 2010-09-12 22:12:42 | 194
potther képe

Most nézem a kapott műsorfüzetet, hogy abban már nem 5km + 2x2,5km van, hanem 8,5km + 1db 1,5km-es kör...

 
ewwwil 2010-09-12 21:24:27 | 193
ewwwil képe

sajnos ennek semmi köze a politikához...amilyen a társadalom olyan a kissebbsége meg a rendőrsége stb...ha csak a Pintéren múlna a dolog akkor 3 perc alatt rendbe lehetne rakni az országot:P...sajnos ennél mélyebb gyökerei vannak a dolognak...

szörnyű...és szégyellem magam miatta én is.. hogy ilyen megtörténhet itt az otthonomban:(



Előzmény: kipage (192)  
kipage 2010-09-12 20:58:11 | 192
kipage képe

Igazából benne volt a leírásban amit adtak, a táv részletes leírása, aki figyelmesen átolvasta az nem ronthatta el. A Clark Ádám térig kellett befutni és onnantól számolva 2 kört kellett megtenni, sokan viszont a két kört a célterülettől számolták, így az valójában 3 volt. Én bele sem gondoltam, hogy ezt el lehet rontani annyira egyértelmű volt, pedig nem is vagyok pesti.

 

Az ecuadori srác tragédiája pedig szörnyű!! Néhány bűnöző tönkrette az egész országimázst ezzel az értelmetlen támadással. Eljön egy sportoló a világ másik végéről ide és erre megölik. Ennek biztos híre fog menni a nemzetközi sajtóban is és BP sohasem fog többet világkupafutamot rendezni. Pintér rendőrsége pedig ennyit ér semmit. Csak a pénzbeszedéshez értenek.. a közbiztonság meg sehol.

 
potther 2010-09-12 16:58:01 | 191
potther képe
potther 2010-09-12 16:57:11 | 190
potther képe

Jah, és természetesen nagyon szépen köszönjük a képeket! Jók lettek! =)

 
potther 2010-09-12 16:55:51 | 189
potther képe

Annyi, hogy nem volt tiszta, hogy honnantól kezdődik aa 2 kör, így sokan 3,7 km-el többet futottak...

 
pen 2010-09-12 16:49:45 | 188
pen képe

Már a mai Age Group-os verseny fotóit is feltöltöttük, nézegessétek:
http://www.edzesonline.hu/hir/2951/triatlon_vb_paratriatlon_age_group_fotok

 

Jól értem az edzésbeszámolókból, hogy volt valami baj a mai futótávval? Mi történt?

 
lzszabo 2010-09-11 18:12:16 | 187
lzszabo képe

U23 női: http://www.championchip.hu/eredmenyek/chipes_idomeres.php?categories=UW&timingpoint=TimeFinish&iframe=&eventid=BPElite10DAd&lang=en&css=

 

U23 férfi: http://www.championchip.hu/eredmenyek/chipes_idomeres.php?categories=UM&timingpoint=TimeFinish&iframe=&eventid=BPElite10DAd&lang=en&css=

 

gartula az összes magyar indulónak :D

 
doreszka 2010-09-11 17:47:33 | 186
doreszka képe

Köszi Eszter! :)

Nagyon jó érzés túl lenni! Sőt közbe is jól éreztem magam, nagy élmény, hihetetlen...
Bár a víz ma is gondolom ugyanolyan hideg volt, ma valahogy jobban esett.. vagy csak megvolt a rutin aquathlonról, mert szerdán tényleg aggódtam az életemért, de ma már kétségem sem volt afelől, hogy végig tudom úszni. A második fordítónál persze utolértek a következő korcsoportos fiúk:) Meg a biciklis pályán is folyamatos tömeg volt, de a bolyozás veszélye nem állt fenn, pedig azért is aggódtam, mi van, ha véletlenül úgy jön ki..

Ami meglepett, hogy a vízből kifelé egy csomót kanyargott a pálya depóig, töltésre fel, kavicson át... én arra számítottam, mint aquathlonon, hogy egyenesen a depóba. Szóval az úszás-bringa között is van már egy futás :)

A cipőm már a depóba csuromvizes lett, meg a pályán is figyelni kellett, első körbe nem is mertem gyorsan tekerni, főleg, hogy kölcsönbringán mentem, amit lényegében most élesben próbáltam ki először igazán :D

Viszont ma csak egy úszósapkát vettem fel, mert a kettőt reggel túl szorosnak éreztem, de az egy is elég volt. Meg bekrémeztem magam, amit itthon találtam a legzsírosabb krémmel, egy sima téli arckrémféleséggel..

Azt hiszem, még örülhetek is, hogy az én startomnál elállt az eső, és egész végig kitartott, mire a hajóval visszaértünk Lágymányosra, újra zuhogott...

Van egy olyan fotó rólam a befutónál, hogy látszik mögöttem a nézői lelátó, 3 szervezőn és a fotóson kívül SENKI.... viszont a híd lábánál volt szurkolói sorfal és magyar zászlót is osztogattak nekünk:)

 
Mike255 2010-09-11 11:22:57 | 183
Mike255 képe

Már fent is vannak az eredmények: http://www.championchip.hu/eredmenyek/chipes_idomeres.php?lang=hu&eventid=BPSprintWC10EAr&css=&iframe=&year=2010

 

Miért van az, hogy csomó embernél a Bike turn 2 hiányzik? 


 
smarcsu 2010-09-11 10:39:51 | 182
smarcsu képe

Boronkay Peti pedig megvédte Világbajnoki címét 1.06.09-el a paratriathlonisták között! gratula Neki, valamint a többi célbaérkezőnek is!

 
easter8 2010-09-11 09:39:39 | 181
easter8 képe

Gratulálok Trábert Dórinak (doreszka), épp sikerült elkapnom a befutódat, bár a képen nem nagyon lehet senkit felismerni, de a hang jó!!!:)) És persze minden teljesítőnek jár a gratuláció!!!

http://live.triathlon.org/2010_dextro_energy_triathlon_-_itu_triathlon_world_championship_grand_final/

Mi még várunk holnapig..:)

Remélem jó volt a neoprén, ahogy elnézem az időt, nem nagyon lehetett melegebb a víz a szerdaihoz képest..



Előzmény: Mike255 (180)  
Mike255 2010-09-10 23:10:06 | 180
Mike255 képe

Sok sikert a holnap indulóknak. Hajrá!!!

 
ironmarian 2010-09-10 18:27:11 | 179
ironmarian képe

A programfüzet szerint telepített jacuzzik lesznek, és zuhanyzók. Jó lazítást mindenkinek!

 
ironmarian 2010-09-10 18:01:34 | 178
ironmarian képe

Bár én nem indulok bizonyos dolgok miatt, de.......!!!!!!
Becsületből, mert megrendeltem, felpróbáltam, stb. elmentem a melegítőt felvenni.
Pontosabban most már azt mondom, hogy kiszívattam magam a Kopaszi-gátra, de minek!
Nekem volt lelki fúrom, hogy megrendeltem és esetleg nem veszem át. Mikor a szakadó esőben BKV+15p gyaloglás odaértem, közölték, hogy 'ja, elfogyott'!
Mondom- de hát felpróbáltam, felírtatok, méret, stb, 1 hónapja. Hát elfogyott. Ba.........
Sz......á áztam! Bosszúból felvettem a rajtcsomagomat.
Az meg, hogy nincs buszjárat a városból ide ki a világvégére, elég gáz. Én 10 évvel ezelőtt Spanyolországban voltam EB-n, rendszeresen jártak a buszok 1 héten át, csak a versenyzőknek!

Reggel elmentem az orvosi előadásra. Természetesen angolul volt, szinkrontolmács nélkül. Elvégre Magyarok vagyunk! Annyira azért sjnos nem tudok angolul, hogy megértsem az orvosokat, így távoztam. Egyébként 10-en voltak. 1 külföldi, 4 előadó, és 2 ironman-en előadást tartó+ családtag, és 1 fotós. Nesze neked tudomány! Megmaradt azoknak, akik egyébként is tudják.

M.

 
easter8 2010-09-10 17:05:49 | 177
easter8 képe

Sok sikert a sprinttávon indulóknak!!
És ne aggódjatok, ma kiesi magát az eső és a hétvégén nem fog esni!!!Legalábbis a reggeli órákban nem..:))
Én tudom!!!!:):)

Délután 3 fele megyek ki a versenyközpontba regisztrálódni és leadni a bringám, ha valaki éppen akkor ott lesz, lehet összefutunk..:)

 
Manassé 2010-09-10 14:32:31 | 176
Manassé képe

Hú, annyi érdekes dolgot írtok a neoprene-ről, számomra, akin még sohasem volt, tiszta misztikum. :-)
Akkor én, mint tiszai gyerek, maradok a normál meznél...ha kibírtam a 14,3 fokot, akkor a 16 thermál víz lesz! ;-)

Amúgy 4-en megyünk a FutóBandánkból, és az egyik srácnak van egy tartalék, pont a méretemben...ez lelki megnyugvást okoz...
És már csak 2-t kell aludni; a Sprint távosoknak meg 1-et, NAGY HAJRÁ nekik holnapra!!!

 
potther 2010-09-10 14:22:40 | 175
potther képe

Ha esik, akkor inkább csak tri mez, mert ha melegítők átáznak, akkor csak még szarabb...

 
doreszka 2010-09-10 14:01:22 | 174
doreszka képe

Az angol verzió szerint lehet biciklihez kar és lábmelegítőt felvenni:
http://budapest.triathlon.org/uploads/itusport_2010-Budapest-briefing-triathlon-agegroup_v2.pdf

 
sepi 2010-09-10 13:44:36 | 173
sepi képe

Hivatalos időjárás előrejelzés a hétvégére a sajtóközpontból:

Várható vízhőfok: 16 C
Szombaton: Eső, zápor, zivatar. Hőmérséklet: 15-20 C, szeles idő és akár 60-80 km/h-s széllökések.
Vasárnap: Kevesebb eső, 13-22 fok

 
doreszka 2010-09-10 11:54:35 | 172
doreszka képe

Süss fel nap, fényes nap, verseny alatt a kis triatlonosok megfagynak....

 
potther 2010-09-10 11:33:02 | 171
potther képe

Nekem kb. csak az első 3 percben fázott a kéz- és lábfej. Ebből 1 perc az volt mikor "álltunk" a rajtnál a vízben.



Előzmény: doreszka (170)