Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 569 300 km-t sportoltatok

Sérülések és kezelésük

Létrehozta: Odemas  |  2007-01-22 22:37:06-kor

Csak mert ilyen téma még nincs. Na meg azért, mert október óta küszködök a csonthártyagyulladással.

stirma 2011-05-04 15:07:14 | 533
stirma képe

Nekem is volt hasonló (vagy ugyanilyen) gondom. Az iliotibiális szalag rendszeres nyújtásával megszüntethető a probléma. Az interneten találsz speciális nyújtógyakorlatokat, pl: http://runningtimes.com/Article.aspx?ArticleID=6099 , http://www.rice.edu/~jenky/sports/itband.html, http://www.nismat.org/ptcor/itb_stretch . Javasolják még a dimbes-dombos terep kerülését, a táv csökkentését is. Saját tapasztalatom, hogy ha rendszeresen csinálom a nyújtást, akkor szintes terepen, hosszabb távon sem fáj. A gyakorlatok között van egy hengerrel végzett gyakorlat is, szerintem nagyon hatásos! A speckó henger helyett vízzel töltött ásványvizes palackot használok. Jobbulást!



Előzmény: vsanya (532)  
vsanya 2011-05-04 14:19:02 | 532
vsanya képe

Szisztok!

 

Segítséget illetve tanácsokat szeretnék kérni abban a dologban, hogy kb. 1 hónapja futás (30 km asztfalt, emelkedővel leejtővel) közben megfájdult a bal térdem külső oldala. Ibuprofen kenőccsel kenegettem és kb 3 hétig pihentettem. Majd újból elkezdtem a futást és kb. a 4 km után ismét ugyan az a fájdalom keletkezett. Ha emelkedőn futok fel vagy leejtőn le akkor fokozottabban érzem a fájdalmat. Volt-e már valakinek ehhez hasonló problémja? Mi lehet a probléma illetve mit kéne kipróbálnom mielőtt orvoshoz fordulnék?

Előre is köszi a válaszokat!

 
stirma 2011-05-04 08:46:19 | 531
stirma képe

Jobb vádlim felső harmadában a belső-középső rész szokott fájni, néhány km után kezdi, és inkább emelkedőn érzem. Ha nem állok meg, a fájdalom felhúzódik egészen a comb alsó harmadáig. Ha megállok, elmúlik a fájás, szóval csak futás közben fáj, de. pl. tegnap futottam 8 km-t dombos terepen, és nem fájt. Ilyen  görcsös-húzódásos szerű fájás,  de nem görcs. A masszőr, akihez néha elmegyek, azt mondja, túl feszes a vádlimban az izom, lehet, hogy ez a probléma forrása. Holnap reggel elmondok mindent az orvosnak, akihez megyek, kíváncsi vagyok, mit mond rá, állítólag az egyik legjobb sportorvos az országban. Hát majd meglátjuk, elég szkeptikus vagyok ezekkel a legekkel kapcsolatban. Hogy az egyik legdrágább, az biztos...



Előzmény: Bozót (530)  
Bozót 2011-05-03 23:06:50 | 530
Bozót képe

úgy értettem, hogy ha konkrétabban leírod, hogy hol fáj, mikor, mitől javul, mitől rosszabb, ilyesmi, akkor nagyobb eséllyel tudunk mondani valami okosat



Előzmény: stirma (529)  
stirma 2011-05-03 14:26:15 | 529
stirma képe

Elmegyek egy dokihoz csütörötkön, hátha tud valamit segíteni. Nekem a vádli az vádli, hiába tanultam anatómiát 15 évvel ezelőtt, azóta nem igazán foglalkoztatott, hogy milyen izmok és milyen elrendezésben vannak a lábamban - mostanáig:D NAgy csoda lenne, ha ez a doktor szombatra össze tudna kalapálni...



Előzmény: Bozót (528)  
Bozót 2011-04-21 20:11:01 | 528
Bozót képe

Szerintem azért is nem szólt senki, mert erre nehéz így látatlanban bármit.

1. a vádli nem egy darab izom

2. amit mi laikusok "meghúzás"-ként aposztrofálunk az egy sor különféle sérülés lehet

Alapvető a pihentetés, esetleg jég, felpolcolás ha jólesik + kencefice amiben hiszel (lóbalzsam, jégzselé, homeobigyó)



Előzmény: RunKa (527)  
RunKa 2011-04-21 17:47:28 | 527
RunKa képe

senki nem szól... ugyan én  nem tudom, de sztem pár pihi jól jönne ! Én homeo-t mondanék:arnica montana 9 CH rögtön 10, majd 1 hétig 3x5 golyócska. "homeopátisa és a sport c.könyv.'"-ből.



Előzmény: stirma (526)  
stirma 2011-04-21 09:46:08 | 526
stirma képe

Úgy tűnik, meghúztam a vádlim:( MEnnyi idő szokott lenni, míg egy ilyen sérülés helyrejön? lehet-e valahogy gyorsítani a gyógyulást? Köszi előre is a válaszokat.

 
toygli 2011-04-18 23:41:08 | 525
toygli képe

Köszönöm, meglátjuk. Szépek a hegyes képeid, de hiányoznak a hegyek!



Előzmény: stirma (524)  
stirma 2011-04-14 09:03:23 | 524
stirma képe

toygli, én is TriActive-ot használok, és nekem is nagyon bevált, el nem indulnék nélküle:) Eleinte kicsit billegtem rajta, időnként kibicsaklott a bokám is, de kis odafigyeléssel megszoktam, és már semmi problémám nincs vele, sőt. Csak ajánlani tudom, de szerintem is nézd meg valamelyik LBT üzletben.



Előzmény: toygli (520)  
RunKa 2011-04-12 18:37:39 | 523
RunKa képe

nagyon szivesen :)Kacsintás



Előzmény: toygli (522)  
toygli 2011-04-12 18:35:54 | 522
toygli képe

Még egyszer köszönöm.



Előzmény: RunKa (521)  
RunKa 2011-04-12 18:31:44 | 521
RunKa képe

nem túl vékony, erős. de ha pesti vagy, akkor a nyugatinál az LBT-nél megtekintheted, én nem ismerem a cipőidet. vastagabb egy kicsit, mint az eredeti betét, azt ki kell venni.



Előzmény: toygli (520)  
toygli 2011-04-12 17:05:20 | 520
toygli képe

Köszönöm! Ez nem túl vastag? Az a baj, hogyha vastag instabillá teszi a cipőt. Nemrég salakpályán résztáv edzés közben a kanyarokban mindig egyensúlyoznom kellett a doktornő betétjén. Nagyon idegesítő. Mindenképpen viszonylag vékonynak és erősnek kell lennie. Eleve a cipők is már olyan vastagok, hogy lassan a Holdba verjük futás közben a fejünket.



Előzmény: RunKa (519)  
RunKa 2011-04-12 13:28:17 | 519
RunKa képe

nédd :))   itt

Szépen belecsiszolják a méretet a futócipődbe.

 
RunKa 2011-04-12 13:21:10 | 518
RunKa képe

Jajj, a miltényi féle betét ???? olyan nekem is volt, szétcseszte a talpam szélét, mert abszolut nem talpbetét alakú !

jelenleg TriActive run sportbetétem van, nem olcsó, de nálam működik, és szeretem is. Nálam lúdtalp, bokasüllyedés,ilyesmi. Sztem többünknek van itt olyan, és mindenki csak jót tud mondani róla.

nekem nincs verseny cipőm, de nyilvánvalóan egy laposabb nike cipőbe nem való. Milyen betéteid voltak ?



Előzmény: toygli (517)  
toygli 2011-04-12 12:29:00 | 517
toygli képe

Sziasztok! Az ügyben kérném segítségeteket, hogy ki használ valamiféle talpbetét futáshoz? A problémám az, hogy kicsit lúdtalpas vagyok, ezért tud fájni a talpam rendesen. Tornáztatom meg ilyenek, de szükségem lenne egy jó minőségű talpbetétre. A legtöbb nagyon vastag ezért használat közben instabillá válik a cipő, hiába veszem ki a cipő eredeti bélését. A legismertebb futódoktornő által kapott pedig ötezer vízhólyagot csinált a lábamra. Szóval tapasztalatokra volna szükségem, hogy kinek mi vált be, esetleg versenyeken a könnyű cipőjében mit használ? Köszönettel: Nándi bácsi a talpfájós.

 
cabeza 2011-03-23 10:50:26 | 516
cabeza képe

Köszönöm a választ! Akkor egyenlőre viszek majd mp3-at, megvárom hátha történik valami változás.Vigyor



Előzmény: Bozót (515)  
Bozót 2011-03-23 10:00:18 | 515
Bozót képe

Ha nagyon zavar, netán fájdalom is jelentkezik, kérdezz meg egy ortopéd dokit, de amúgy az izületek kattogása általában teljesen ártalmatlan jelenség. Van mikor a szalag "ugrál" az izület felszínén (ez így elég képzavar, de valahogy így van :P ) van mikor maga a porcos rész "cuppog", kattog. 

(nekem a csípőm kattog Nyelvöltés a boka csak ha forgatom)



Előzmény: cabeza (514)  
cabeza 2011-03-22 22:13:21 | 514
cabeza képe

Sziasztok!

Van egy problémám de a neten nem találtam semmit, hátha ti tudtok segíteni. Szóval az a problémám, hogy futás közben kattog a bokám. Egészen pontosan a jobb bokám belső oldala, minden lépésnél. Nem volt húzódásom, nem fordult ki. !gy 4 hónapos cipőm van, amiben mindenféle védelem van. Nem fáj, csak kattog, és iszonyú idegesítő ezt hallgatni 50 percen keresztül. A kattanás elrugaszkodáskor jelentkezik. Próbáltam más lábtartással futni, kisebb lépésekkel, különböző talajtípusokon (Margitsziget), de ugyanúgy kattog. A láb boltozatom normális.

 

Remélem valaki tud valamit mondani, mert lassan megőrülök tőle, félek, hogy hosszútávon káros következménye lehet. Előre is köszi!

 
oleandro 2011-03-13 23:07:00 | 513
oleandro képe

Hát igyekszem. Különben nem kiabáltam el, a pénteki kihordást tényleg megúsztam. Csak ezt a mai autómosást nem. Pedig direkt elhatároztam, hogy most már tartózkodok minden olyan mozdulattól, ami rizikós lehet. De  mint kiderült, minden lehet rizikós. Na megyek  megágyazni a parkettán ...Rosszall



Előzmény: Sipi (511)  
RunKa 2011-03-13 20:52:20 | 512
RunKa képe

jah, kemény fekvés, izomlazítók. helyre jöhet 1 hét alatt.



Előzmény: oleandro (510)  
Sipi 2011-03-13 20:40:37 | 511
Sipi képe

Basszus, ilyen nincs....:((  1 hét azért jobb ,mint nekem az egy nap volt, próbálj gyógyulgatni, kemény fekvőhely, kenegetés, nyugi(fejben is)..... Drukkolok!



Előzmény: oleandro (510)  
oleandro 2011-03-13 18:22:06 | 510
oleandro képe

Nem lehetek ilyen szerencsételn! 1 hét múlva lesz a római maraton, és erre pont ma jött  elő a lumbágóm egy teljesen ártatlan mozdulat után. (pont mint anno sipinek...Rosszall).

Most mi lesz? Mit csináljak? Van még esélyem? Vagy barátkozzak meg a gonndolattal, hogy.......Sírós,

 
Troll 2011-03-01 10:41:28 | 509
Troll képe

Köszönöm a hozzászólást. Igyekszem. Sajnos tényleg kevés /megjegyzem a tavalyi "teljesítményemet" másfél hónap alatt túlléptem :)/, de ebben a hidegben, húzódás és influenza mellett ennyi ment. Plusz sajnos a térdemet sem terhelhetem jobban, gyorsabban (chondomalatia patellae). Mint szombaton kiderült, a 21km már megy fájdalom nélkül. A nyújtást azért kérdeztem, mert amikor egy barátomat "segítettem" Nagyatádon, futás során beállt a lába, és megpróbáltuk átgyúrni - s mint utólag hallottam, ezt ilyenkor nem szabad, mert roncsolódhatnak az izomrostok. De jó, ha a nyújtás ok, azt szeretem és végzem is rendszeresen :) Mikor régebben többet futottam, könnyen mentek a 4perces km-k, ha most Debrecenben összejönnek a 6-osok, boldog leszek. Szóval egyelőre cs a részvét a fontos :)



Előzmény: pecsenye (508)  
pecsenye 2011-03-01 07:49:15 | 508
pecsenye képe

Szia!

Megnéztem az edzésnaplódat. Szóval... izé... nem akarom elvenni a kedved, de egy kicsit kevés a futás. egy kicsivel többet kellene. ahogy monerd írta: inkább többször keveset az elején. Nyújtás mindenképpen, károdra nem válik, sőőt. Ha vmi segítség kell, keress nyugodtan.



Előzmény: Troll (504)  
monique 2011-03-01 01:07:05 | 507
monique képe

ha achilles fáj akkor azt pihentetném inkább néhány napot. fájdalomtól függ amúgy is h lehet-e vele futni vagy sem. ha nem vagy benne biztos akkor inkább ne



Előzmény: Nico (499)  
monique 2011-03-01 01:02:40 | 506
monique képe

janieni: nem tudok semmit rólad, de azért az feltűnt, hogy 28km után 1 nap pihi aztán 21km aztán 3 nappal később (ebből 1x futás 2x pihi) 32km futás.. ha korábban nem csináltál ilyen hosszútávú sorozatterheléseket akkor ez is lehetett az oka.



Előzmény: janieni (495)  
RunKa 2011-02-28 13:26:02 | 505
RunKa képe

Vannak klf sportkrémek, izomlázra pihenj pár napot. Amm... pl.  Arkánum sportkrém ? A túra is más mozgás és a futás is. Pár nap pihitől még meg lehet a félmarcsid :) Én sajnos azt tapasztaltam, hogy izomlázzal és fáradt izmokkal futni kegyetlen lomha, és szenvedős. Nekem persze.



Előzmény: Troll (504)  
Troll 2011-02-28 08:40:00 | 504
Troll képe

Szervusztok!

Bár nem sérülés, de fáj - így mivel nem tudtam hova írjak, itt kérdezlek meg benneteket.

12-én Debrecenben lesz jelenésem első félmaratonomon. Egy 10 hetes edzestervnek álltam neki, de egy egy hetes influenza, előtte meg egy achilles és vádli közötti ín megerőltetés pihentetése miatt borult az egész. Azért persze edzegetek. 19-10-án az Alacsony-Tátrában túráztunk, a nagyzsák cipeléstől lett egy jó kis izomlázam.  Elmúlt, most szombaton pedig a Fekete István emléktúra 19km-ét kocogtam le 2.45 alatt. Aztán tegnap reggel futottam rá 5km-et, és most megint erős izomlázam van.

Kérdés: mit tanácsoltok? mit lehet ilyenkor tenni? Kicsit elbizonytalanodtam és mivel az idő rövid, nem szeretném elrontani ezt a két hetet. Szóval nyújtás mehet? Fussak rá bátran? Kenjem vmi kencével?

Adalék: minden nap bringával közlekedem.

Köszönöm. t

 
RunKa 2011-02-28 08:00:46 | 503
RunKa képe

Nico, majd megnézem a blogodat, de ha új a cipőd, a kili is kevés benne, tehát az elhasználódás kizárva. Az, hogy milyen a jó cipő....kinek melyik az ! Az, amelyik a te számodra a legkényelmesebb. Azt gondolom, nagyon túlterhelted magad. Lehet hogy tudsz futni egy órát is akár egyhuzamban, de az izületeid nem ilyen egyoldalú terhelésre vannak felkészüve. Harcművészet, itt gondolom, több irányú mozgás van, a futás eléggé egy fajta mozgássorozat. Vegyél vissza a terhelésből. Azt ne m csodálom, hogy a futás megfertőzött :)) Ezzel sokan vagyunk így:) Ne fuss annyit, hogy szétessen a mozgásod, fuss csak fél órát, vagy ha kiliben méred, akkor csak nagyon fokozatosan emelj hagyd, hogy a km-ek beléd rögzüljenek. Van időd rengeteg még, előtted a futóélet :D

Gyorsan akarsz futni ? Fuss lassan. Jó mondás, és tiszteld a távot.



Előzmény: Nico (502)  
Nico 2011-02-27 20:21:23 | 502
Nico képe

Először is köszi a válaszodat:) A cipőt február 8 óta használom, a naplómban a részleteket megtalálod ha érdekel. Tehát új, de már van benne egy 100 kili.

Harcművészetet gyakorlok, épp vizsafelkészülési időszakom van, és ez most egy komoly vizsga lesz, 1. danra. Vmikor juni-juli körül, ezért is kezdtem el futni, de már a futás is hobbimmá vált, fertőző:D Ebben is szeretnék fejlődni. A cipővel amugy elégedett vagyok, nem tudom milyennek kell lennie a tökéletes cipőnek, de én vmi ilyesminek képzeltem el. Ill. ahogy emlitettem eddig nem is volt baj. Ja az nem mondtam, hogy a saját sebeségemhez képest nagyon gyorsan kezdtem és kb. 1 órára totál szétesett a mozgásom, lehet ott volt a legnagyobb felelőtlenség nem megállni. Azt hittem ha közben nem érzek bajt, akkor utólag már ugyse lehet semmi, hiszen pihenek.

Nagyon jó ez az oldal:)



Előzmény: RunKa (501)  
RunKa 2011-02-27 19:20:23 | 501
RunKa képe

amm... nekem most triactiv run talpbetétem van, megérte az árát. orthopedus javasolta, és más futók is, akinek van, mert náluk is bevált. detto bokasülly, stb.

Lehet cipőt kellene váltanod? Mióta futsz benne. Kopás rajta?



Előzmény: Nico (494)  
RunKa 2011-02-27 19:17:29 | 500
RunKa képe

Ó, az hogy simánt ment valami, az nem jelenti azt, hogy a legközelebbi futáskor nem történhet meg baj, csak nem gondolunk rá :( És ha megtörténik, nem értjük az egészet. Számtalanszor vagyunk vele így mi is. Simán futottam a 30-at, két nap múlva mégis megreccsent a talpszélem...én sem értettem.

A nyújtás kötelező minden futi után ! Hát jégzselé helyett inkább jég. Pl. Árnika krém. Vagy Arnica Montana homeo, nem tom jártas vagy e benne. Fájdalommal ? Azt én is szoktam, nem érte meg :( A kemény ezdés után lehet pihenned kellet volna. Hát nehéz beosztani, ha több félét szeretne csinálni az ember:)

guglizd ki a a nyújtógyakorlatokat a netről. Comb, vádli, achill. derék, stb.

Milyen aerob edzést csinálsz még ?



Előzmény: Nico (499)  
Nico 2011-02-27 19:08:11 | 499
Nico képe

Jégzselét kentem rá, hát nyújtani inkább a combizmaimat szoktam, eddig ez eszembe sem jutott. Milyen gyulladáscsökkentő krémet ajánlasz? Az az érdekes hogy egy héttel korábban simán lefutottam 15 km-t ugyanazon körülmények között és nem volt bajom utánna. Visszanéztem az edzéseimet és 40km/hét fölé mentem. Ill gond lehet az is hogy a futóedzések mellett heti kétszer elég kemény aerob munkát végzek és egy kemény edzés utáni szerda délelőtt túlterheltem a futással. Remélem nem lesz maradandó vagy ilyesmi. Kár hogy csak most reggeltem a forumra, semmit sem tudok a szakszerű futásról.:)

Valahol olvastam hogy enyhe fájdalomérzettel még lehet futni erről mit gondolsz? Tovább rontaná a helyzetet?Vkik szerint lassú tempóban segíthet, ha gyulladás van.Hát nem tudom...



Előzmény: RunKa (496)  
RunKa 2011-02-27 18:47:04 | 498
RunKa képe
RunKa 2011-02-27 18:46:42 | 497
RunKa képe
RunKa 2011-02-27 18:46:06 | 496
RunKa képe

Nem tudom jó-e a futópad??? Nem jobb odakint? gyull.csökkentő krém, megfelelő nyújtás van edzés után? Amint fájdalmat érzel, állj le, ne erőltesd. Két hónap alatt félmaraton....nem túl korai? Lehet nincs hozzáedződve az izületed.



Előzmény: Nico (494)  
janieni 2011-02-27 18:35:13 | 495
janieni képe

Szia! Pont ezért is érthetetlen picit, hogy miért is történt, hiszen pihenő nap volt, cipő jó. Na de mindegy mostmár a gyógyulásra kell koncentrálni. Remélem majd az öszi maratonon debütálhatok.:)



Előzmény: RunKa (492)  
Nico 2011-02-27 17:15:59 | 494
Nico képe

6 éve voltam orthopédusnál.Akkor azt mondta, hogy sporthoz ne hordjak betétet, mondjuk igaz, hogy a sima cipőmben sincsen, de eddig se okozott semmijen bajt. Lehetséges, hogy a hirtelen nagy kilóméternövelés az oka? A következő héten 25%al kevesebbet futok, de ha rosszabbodik akkor lehet le is állok. Sejtésem az, hogy a futótechnikám katasztrófális. A gyorsaságomon látszik leginkább. A cikkekből nem tudok megtanulni helyesen futni, nincs erre vmi konkrét gyakorlati tipp??



Előzmény: RunKa (493)  
RunKa 2011-02-27 16:27:21 | 493
RunKa képe

Mint kibic, kellene egy betét a futócipődbe (is) a nagy bokasülly. miatt. Orthopedus mit mond ?



Előzmény: Nico (491)  
RunKa 2011-02-27 16:24:28 | 492
RunKa képe

Húhh, néztem az edzésnaplódat, mindig voltak pihi napjaid, míg nem láttam, arra gondoltam túl sokat futottál.

Lesz még maraton elég, gyógyulgass ! Jobbulást.



Előzmény: janieni (489)  
Nico 2011-02-27 16:19:54 | 491
Nico képe

Sziasztok.

Kezdő futó vagyok. 2hónapja csinálom, más sportágban 5 éves tapasztalattal rendelkezem. Ugyan régen 6 évvel ezelőtt már fél évet futottam,heti hatszor.

Mult héten lefutottam 2%os futópadon 16,3 km-t, az első ilyen hosszú edzésem és nagyon kimerültem valamint vmi történt a lábammal, mert azóta nagyon érzékeny.Belenyilal időnként a lábfejem és a talpam közötti részbe egy éles fájdalom, de nem állandó. A másik lábammal pedig az achillessemel volt fájdalmam. Olyan volt séta közben mintha folyamatosan nyújtanák, csak nem nyúlna. Utánna kihagytam 4 napot, amikor teljes pihenőt tartottam. Ettől jobb lett. Ma ismét elmentem, de szabadba ,6 km-t laza futással elvégeztem. Az utolsó 5 percben megint elkezdett fájni az achillesem tájéka.Nincs beduzzadva, reggelente nem fáj, de folyamatosan érzékeny.Nem hiszem hogy gyulladás lenne, de akkor mi?

Pronáló futóstílusom van, és elég nagy bokasüllyedésem. N.ke dual fu...ion cipőm van, bejáratott. Nem tudom mi lehet vele. Tudtok segíteni?? Nem lenne jó sokat kihagynom ,mert májusban szeretnék elindulni egy félmaratonon.

 
Bozót 2011-02-23 19:02:38 | 490
Bozót képe

Sajnálom :(  Maratonfutás helyett gondold végig,. hol rontottad el, hogy aztán ha meggyógyultál, sikeresen felkészülhess a következő maratonodra!



Előzmény: janieni (489)  
janieni 2011-02-23 17:34:39 | 489
janieni képe

Sajnos az MRI beigazolta,amiről nem akartam hallani. Fáradásos csonttörés két helyen. Maraton előtt 3héttel...:(:(



Előzmény: oroby (487)  
monique 2011-02-20 23:28:56 | 488
monique képe

a röntgenen csak néhány hét után látszik, amikor már kezd gyógyulni



Előzmény: oroby (487)  
oroby 2011-02-19 17:25:17 | 487
oroby képe

Sebész, röngeneztesd meg, lehet, hogy fáradásos törés...



Előzmény: janieni (486)  
janieni 2011-02-19 15:12:19 | 486
janieni képe

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok. Maratoni felkészülés zajlik éppen, vagyis zajlana, ha bírnék futni. Múltheti hosszú futás végén érzetem egy kis fájdalmat a bal lábfejemben, majd a futás végeztével sem múlt el. Sőt egy hét kihagyás után még jobban fáj mint eddig. Semmi nem látszódik a lábamon, nincs bedagadva, nincs belilulva, semmi. A harmadik lábujjam felett a középcsonton van a fájdalom, nyomásra érzékeny. Valakinek volt már hasonló problémája? Vagy mitől lehet egyáltalán?

Előre is köszi a választ.

 
Palesz 2011-02-10 13:19:44 | 485
Palesz képe

Sziasztok!

 

Tavaly elég sokat bringáztam és az erőnlétemet fenntartandó télen heti 3-4 alkalommal jártam spinningre vagy konditerembe szobabiciklizni. Sajnos 2 hete megműtöttek elülső keresztszalag-szakadással és egyelőre itthon lábadozok és nem ülhetek biciklire.

 

3 hete tekertem utoljára és még nagyjából 3 hét van addig, amíg óvatosan újra megpróbálhatom - akkor is teremben, kis ellenállással, alacsony fordulatszámon.

 

A kérdésem az, hogy szerintetek (főleg akinek volt ilyen jellegű tapasztalata) mennyi idő alatt nyerem vissza az erőnlétemet és hogy milyen állapotig "fejlődök vissza" a pihenőidőszak végére?

Mennyire lehet terhelni az elejétől és mi a helyes üteme a visszatérésnek? Júniusi Tour de Pelso reális lehet?

 

Köszi előre is a segítséget

palesz

 
Sneci-ke 2011-01-14 13:41:12 | 484
Sneci-ke képe

Azért majd újra beleásom magam, hátha valamit én értettem félre...



Előzmény: Bozót (483)