Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 847 707 km-t sportoltatok

Ironman edzésterv kezdőknek - Edzőpartnert keresek

Létrehozta: Mike255  |  2010-01-25 11:15:36-kor

Sziasztok,

Edzőpartnert keresnék Budapesten, az oldalon lévő Ironman edzéstervhez.  

Magamról: 24 éves egyetemista vagyok, 180 cm jelenleg 85 kg sajnos némi felesleggel. Még nem vettem részt triatlon versenyen, így lehet merész, hogy elsőre az Ironman-t néztem ki, de ha lehet mindenáron meg szeretném csinálni az idén. Az elmúlt 2-3 évben csak heti 2-3 szor edzettem, főként kettlbell-el és futni csak hébe-hóba mentem, de előtte évekig kajakoztam illetve sárkányhajóztam, ahol hozzászoktam ahhoz hogy heti akár 10-12 edzésen is részt vegyek. 

Szerintetek reális, hogy ilyen fizikai állapottal és edzési múlt-tal képes legyek felkészülni az idei Ironman-re?

Köszi mindenkinek aki segít.

Üdv.: 

Mike 

stojesz 2010-08-15 22:36:48 | 10
stojesz képe

Nem semmi, amit megcsináltál bő fél év alatt. Őszintén gratulálok!!!



Előzmény: Mike255 (9)  
Mike255 2010-08-15 18:21:02 | 9
Mike255 képe

Sziasztok!

 

Sikeresen teljesítettem tegnap a versenyt Nagyatádon. Időm: 12:28:02

 

Köszi mindenkinek a tanácsokat.

 

Üdv.:

 

Miki

 
potther 2010-03-14 15:08:49 | 8
potther képe

Hali!
Én indultam tavaly váltóban Atádon. Nagyon nagy élmény, az tény! De idén nem ajánlanám még a teljes távot. Inkább a féltávot, ami Orfűn lesz idén. Fontold meg szerintem. Atád megvár. Én kenuzom már 7 éve versenyszerűen, triatlont két éve kezdtem és a teljes táv tényleg nem sétagalopp.

Amúgy ha még aktuális, akkor néha edzhetünk együtt, ha gondolod, mert unom néha az egyedüli edzéseket.

 
monique 2010-01-29 22:27:49 | 7
monique képe

nos, fontos megjegyzés: én nem értek hozzá még, csak azért figyelem a topicot mert majd egyszer engem is fog érdekelni az ironman téma. ;) de az nekem még nagyon soká lesz (mivel nem volt semmi sportmúltam eddig).

a lényeg, hogy ha még nem futottál félmaratonnál többet, és ha 160-as pulzuson ilyen táv és ilyen tempó megy, akkor szerintem idénre pont elég lesz a féltáv ironmanból is. én is rövidebb triatlonokkal fogok majd készülni elsőre.



Előzmény: Mike255 (4)  
Mike255 2010-01-25 18:16:03 | 6
Mike255 képe
Köszi a tanácsokat Csupi. Merkapt SE-ről tudtok valamit? Az lenne a legközelebb. Amúgy nem mellúszásban tervezem az úszást, csak jelenleg az megy legjobban. :)  
Csupi 2010-01-25 14:07:25 | 5
Csupi képe

Több lehetőséged van! Nézz egy triatlonos alakulatot,ahol esetleg közös edzések vannak,mert sokkal jobb úgy készülni mint egyedül.Tanácsokat adnak segítenek esetleg lebeszélnek róla hogy most csak csinálj egy féltávot,és jövőre az ironmant.Van egy pár itt Pesten.A mell úszás ironmanen nem a leg szerencsésebb! Gondold el igénybe veszed a lábad melnél nem is kicsit,a mell lábtempóval,aztán felülsz a bringára és tekersz egy 180 km et utána leszálsz és futsz egy maratont. Így tanuld meg a gyors úszás technikáját,még nem késő!

A pulzus! Nagyon léányeges! A savhatár alatt kell hogy maradj,mert ha egyszer elkezdesz a versenyen savasodni akkor vége! Tehát olyan 150-es pulzusaon edz, így elsőre. De keress egy szakembert,aki mindent el tud neked mondani.

tehát edzél sokat ügyesenn hosszan,és bne felejts el megtanulni mozgás közben enni,mert a versenyen végig kell hogy egyél a bringán és futáson!

 

 
Mike255 2010-01-25 13:53:03 | 4
Mike255 képe

Nem még nem futottam maratont. Olyan 20 km volt kb amit egyben lefutottam anno mikor még kajakoztam és futóedzőtáborban voltunk. Mostanában így télen futópadon szoktam futni. Ma 40 percet futottam, 160-ra állítottam a max pulzust, így végül 9.7 km/h-s átlagsebesség lett és 6.5 km. 

Úszni mindig is szerettem, bár inkább a mellúszás az erősségem, a gyorstechnikámon van még mit javítani. Amennyiben nem tűnik lehetetlennek szeretném már idén megcsinálni egyéniben. Ugyebár az oldalon fent lévő edzésterv 20 hetes, így még van egy pár hetem elkezdeni, de előtte akkor meg szeretném magamat minél jobban formába hozni. 

Tud valaki jó úszóoktatót, aki meg tudná nézni, hogy mennyire jó/rossz a techinkám? Ugyanezt lehet futásban se ártani megnézetni egy hozzáértő emberrel.

Köszi a segítséget és a támogatást.

Mike 

 
eftomi 2010-01-25 13:08:21 | 3
eftomi képe
.... vagy. Csak kóstolj bele, s csináld meg csapatban! Ott tudsz igazán tapasztalatokat szerezni. Utána ráérsz eldönteni, hogy mikor vállalod be egyéniben.  
monique 2010-01-25 12:31:33 | 2
monique képe
maratont futottál már? bocs a kérdésért, de nem derült ki egyértelműen eddig.   
Csupi 2010-01-25 12:29:48 | 1
Csupi képe

Szia!

  Elég merész elhatározás! :))) De neked kell tudni szervezeted és tested állóképességét és fizikai erőnléted,határaid! Jó tanács csak fokozatosan csináld.Próbálj egy sprint távot,egy duatlon versenyt,egy olimpiai távot,aztán jöhet a féltáv,és ha mindez jól és megeröltetés nélkül megy akkor nevezz Atádra! 

Fuss sokat,hosszan és gyüjtögesd a km-eket és nem állsz lehetetlen dolog elé! De alaposan készülj fel,mert felkészülten is lesznek közben nehézségek!

 

Jó edzéseket!