Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 193 371 km-t sportoltatok

Pulzus- segítség

Létrehozta: madarka31  |  2008-08-22 20:39:09-kor

Sziasztok!

3 hónapja kezdtem a futást, nem túl jó az állóképességem. Eljutottam addig, hogy heti 3-4szer futok min.5km-t, egyéni rekordom a 10 km.

Pulzusmérővel futok és a több helyen látott táblázatok adataihoz képest nagyon magasnak érzem a pulzusomat.Undecided Egy kb. 36 perces 5,4 km esetén az átlagpulzusom 170 körül van. Ez normális? Mivel tudom segíteni, hogy javuljon a helyzet????  

Segítsetek egy kezdő, de annál lelkesebb újoncnakWink

Madárka

futor 2009-04-11 23:47:56 | 8
futor képe

Van hozzád képest 18 év futott előnyöm.

Így láthatod mi lesz veled 18 év mulva:

Ébredési pulzus 40 körül.

Nyugalmi pulzus 50 alatt

Ma 8.5 km 5perc/km átlaggal 130 átlagpulzus.

Tehát csak türelem ritkán futok pulzusmérővel,de eszembejuttattad, így fogom használni.

Köszönöm.



Előzmény: madarka31 (2)  
torolt_3613 2009-04-11 10:51:25 | 7
torolt_3613 képe

Köszönöm szépen az infót! Legközelebbi HR MAX méréskor már ezt is naplózni fogom :)
Kellemes Ünnepeket és sok locsolót! :)



Előzmény: pen (6)  
pen 2009-04-11 10:12:27 | 6
pen képe
Szia!

A regenerálódási pulzus az erőfeszítés után a pulzuscsökkenés mértékét mutatja. Tempófutás vagy résztáv végén megméred a max pulzust, majd ezután vársz 1 (esetleg 2) percet és megméred a pulzusod újra, ez az érték lesz a regenerálódási pulzus. Sokat elárul az edzettségi szintről az, hogy egy perc alatt mennyit esik a pulzus.

Előzmény: torolt_3613 (4)  
azazello 2009-04-11 09:40:31 | 5
azazello képe

Keringési edzettség kérdése (az egyéni sajátosságokon túl). Tehát ha korábban mondjuk röplabdáztál, akkor nem csoda, ha magas a pulzusod. Ha viszont hosszútávúsztál, akkor nem értem. :)

Mindenesetre csinálni kell, aztán majd szép lassan csökken az azonos tempóhoz tartozó pulzusszám. Főleg, ha télen maffetonozol, például.  



Előzmény: Vandis (3)  
torolt_3613 2009-04-11 09:28:12 | 4
torolt_3613 képe

Sziasztok!

A regenerálódási pulzus fogalmát szeretném megtudni. Lehet, hogy fent van az oldalon is, de hiába kerestem, nem találom.

 
Vandis 2008-10-16 19:37:45 | 3
Vandis képe

Madárka,

Szerintem sem az állóképességeddel nincs nagy baj, sem a puzosoddal :) Hacsak én nem vagyok halálközeli állapotban....
Én futok már vagy 2 éve, de a pulzusom optimális teljesítmény esetén is min. 170, optimális teljesítés azonban ritka nálam, és általában 178 körül futok. Amúgy sosem értettem, valaki hogy tudja 160 körül "tartani" a pulzusát... Valószínűleg attól is függ, mennyit sportolt előtte az ember. Én is sportoltam régen, mégsem annyira alacsony a pulzusom.
V

 
madarka31 2008-08-23 08:29:29 | 2
madarka31 képe

Köszi a támogatást és a tippet. Reggel megmértem a nyugalmi pulzusom és így a kaklkulátorba beütve már nem olyan vészes a normál edzés felső határát súrolom.

Aggódalomra ezek szerint semmi ok, gyűröm tovább a kilométereket, aztán talán folyamatosan csökken a pulzus.

Jó futást!

 
Cinder 2008-08-22 22:39:45 | 1
Cinder képe

Szia!

 Én is hasonló ideje futok, hasonló távokat, bár már sikerült eljutnom, hogy 8-9 km viszonylag lazán lemegy. Nekem az átlagpulzusom ilyenkor 155-165 között mozog, de többyire 160 alatt marad! Amit észrevettem a kezdetekhez képest, hogy ahogy fejlődök, egyre könnyebb a táv megtétele és az átlagpulzus is mintha csökkenő tendenciát mutatna...Persze ez nem biztos, hogy törvényszerű.

Az, hogy a 170 magas-e nem tudom, az én adataimhoz képest magas, de szerintem nincs vele probléma! Léteznek különböző max. pulzus képletek, amivel kiszámolhatod ezt az értéked, ha ahhoz viszonyítod majd a 170-et, akkor mindjárt okosabb leszel!Wink Ezen az oldalon a "Kalkulátorok" menüpont alatt találsz információt bővebben erről!

 

További jó futást!