2012.07.28 Szombat, 20:20:00

03:25:00

28.8 km

07:07 p/km (8.43 km/h)

először is...az időeredmény sacc, sikerült elnyomnom az órát kb féltávnál, a befutóóra az ironmanek eredményét mutatta, a tényleg óra időt nem néztem meg, az biztos, éjfél előtt célbaértem....majd módosítok, ha végre lesz hivatalos idő, igaz, abban nem lesz benne a felvezető 800 m...

a versenyről....megérkezés kb délben Nagyatádra, rajtszámátvétel, elég szegényes a rajtcsomag, gyakorlatilag a chip meg a rajtszám..."elintézem", hogy karszalag nélkül is be lehessen menni a strandra, majd ott Attila, a szpíker hallgatva lehet hangolódni a versenyre, felemelő és irigylésre méltó a győztes "bevonulása" az 1492 film zenéjére....start nekem este 8kor, elvileg....átöltözés és versenynézés....elég meleg és fülledt az idő, hiába kezd esteledni...látni az ironmanek szenvedéseit, a feladásokat, az elsősegély sátor "vendégeit"..hát nem épp ráhangoló pillanatok...itt találkozás pár edzésonline-ssal, Snecikéékkel, Rodrigezzel, láttam Tomcsit, pudingmant és Bendeguzt is...majd kis pihi, pár falat vacsora és startvárás....bemelegítve gyűlekezünk, mikor kiderül, eltolták 20 perccel...paff....ezt nem szeretem....újra leengedés, wc, kis víz és végre 20.20kor indulunk....először 800 m felvezető kör, hogy ne egyszerre robbanjon be kb 100 ember az ironmanek közé...ráadásul épp emelkedő a bevezető kör, a célt nem érik el, voltaképp így is egyszerre szálltuk meg a futópályát, jobb lett volna szakaszos indítás....már előre tudtam, 7 kör lesz, 3830-as körök, és ez idegtépő, ráadásul sötétben....ez a verseny páratlan volt frissítés szempontjából, voltaképp kilométerenként volt, de szükség is volt rá, szinte mindegyiknél frissítettem és a toi-toi ellátottsággal is páratlan volt...az első kör még világosban, majd a következők egyre sötétebben teltek...ráadásul a táv egy része egy parkon vezetett, az elején még tetszett a pagodás koncert, de utána már csak a sötétség maradt...7 kör...a mezőny nagyrésze, az ironmanek gyalogolnak, nem épp inspiráló, ráadásul lassan minden lyukat ismerek a távon, minden kilométernél cspog a chipszönyeg, ez felébreszt, közben megnézném az órámat, sikerül világítás helyett elnyomnom az időt rajta, számolom a köröket, mert a miénket nem számolta a gép, és lassan telik az idő...11kor tűzijáték, amiről lemaradok, épp a lakótelep mellett futok, csak hallom, egyre kevesebben a pályán, a start csúszása miatt a frissítőállomások fogyatkoznak, gyakorlatilag márcsak víz van, a sátrakat bontják...ez végképp lelomboz, az utolsó két körnél azt nézem, ki van látótávolságban, mielőtt a sötét parkba befutnék, kezdem az utolsó kört, sötét van, egyre több gyalogos a futópályán és nehéz rávenni magamat a futásra, közben figyelem, van-e "őr" körülöttem, nem akarok egyedül lenni éjfél körül a parkban és fásultan már inkább gyalogolok, mert végre az ironman kocog előttem, kocog? gyalogolva leelőzőm és előtte maradok, bár azt hiszem nagy hasznát nem venném a sötét fák között, menni is alig bír...és végre feltűnik a főút, ami a célhoz visz...itt már futni kell, hiszen tapsoló gyalogosok bíztatnak...lűke szőke nő éjfél körül fut:)....és még egy utolsó hurok a sötét célná,l amikor jön a befutás....időeredményt nem látok, de az érem gyönyörű, még kapok egy tál kaját meg egy sört, ami diéta ide vagy oda, szépen elfogy....márhajnali 1 van, az elsősegély sátorban infúzióra kötve sorban fekszenek embberek, folyamatosan cserélődnek, van akit ki, van akit betámogatnak....ez sokkoló....mivel szállás nincs, így hajnali 2 körül alvás a kocsiban pár órát a hazaút előtt...háát ehhez már öreg vagyok, inkább szundi lett, mert nagyon kényelmetlen

összegzés: szuper verseny volt a körülmények ellenére, hatalmas hangulat, frissítésből ötös, de csak 23 óráig, az első verseny, ahol nem volt toi-toi sor, wcpapír még másnap reggel is volt, Péter Attila megint sziporkázott, az ironmanek hihetetlen erőfeszítései, a példátlan mennyiségű chipszőnyeg, a szurkolók kitartása, hiszen az utolsó köröm célegyenese tapsvihar közepette telt, még kaptam vacsorát a kései időpont ellenére, meleget és hideg sört :)...meg persze a csodálatos érem.. ...viszont a negatívumok...a körözés /tudom, nem lehet lezárni gyakorlatilag egy napra maratoni távot/..a parki rész sötétje, a start csúszása, a felvezető kör eredménytelensége, mert nem érte el a célját, a frissítőállomások 23 óra utána eltűnése, de gyakorlatilag 22 óra után alig volt valami...a célnál lévő frissítőállomás ismeretlen, sokkoló ízű izója, volt aki szó szerint kiköpte....

nem futottam jó időt ez biztos, de mgcsináltam szintidőn belül, gazdagodtam egy élménnyel....és...hmm....ha szeretnék úszni, inspirálna egy ironmanes próbálkozás valamikor :)

03:25:00 28.8 07:07 8.43 0 0 0 0