2012.08.11 Szombat, 19:15:00

01:16:58

21.45 km

03:35 p/km (16.72 km/h)

17. Stinatz Halbmarathon. Egy kis osztrák falu a határtól nem messze. A falu egy hegyoldalban van, így a pálya vonalvazatése úgy nézett ki hogy csak emelkedőből, és lejtőből állt. 5 kör volt a faluban. 19 fok szemerkélő eső, és kicsi szél!!!! Van ilyen idő is? Nagyon hangulatos volt a pálya! Mivel este ért véget a verseny, így fáklyával volt kivilágítva a pálya. A nevezés 25 juró. Poló, kulacs, meg egyéb lim-lom a rajtcsomagban. A rajtnál a komplett Vasas, hisz a környéken edzőtáboroznak. A rajt után brutál tempó! Az első 2,5kili volt az emelkedős szakasz. Az élboly 4fő nagyon gyorsan kezdtek, így én mögöttük futottam, de így is 3:16, 3:21, 3:32, 3:22, 3:23-as  ezrekkel kezdtem. Ez nagyon erős volt. Mostanában olyan dolgog történnek velem , ami nem jellemző rám. A második körben benéztem egy kanyart!!!!! Annyira elvoltam a saját kis világomba, hogy egyenesen futottam ott ahol be kellett volna kanyarodni! Ez a kis malőröm olyan 1"  került, és egy helyezésembe. Garami Árpi előzött meg így.  Kicsit lelombozódtam, de toltam tovább. Aztán a harmadik körben a hasam is elkezdett szarakodni. Valami nem okés a gyomrommal. Végül mint kiderült a pálya 300m hosszabb volt. 6. lettem, korosztályomban pedig Rezesy mögött a második. Kusztos Szabi jött be mögöttem. Kár hogy a táv második felében bekrapált a hasam, mert ezen a nehéz pályán jó lett volna jót futni. De a 10kili így is nagyon jó lett. Szóval szuper volt amúgy minden! Ezek a versenyek pont erre jók, hogy teszteljük magunkat. Most úgy érzem hogy van egy kis mélypont a futásom körül, és a szervezetem se azt szeretné amit én!! De a nyáron elvégzett kemény munka nem vész el! Most kell összeszednem magam. Viszont annak nagyon örülök hogy az edzőpartnerem Roli, ezen a nagyon nehéz pályán 1:12 futott, és 3.lett!!!!! A Nikén már 1:10 fog funi, és nemsokára újra a régi formájában fog futni! Nagyon nagy motíváció nekem hogy ilyen remek futóval edzhetek együtt!!!