25 km

03:31 p/km (17.04 km/h)

Pécs-Harkány Országúti futóverseny.

Sajnos a bemelegítés teljesen elmaradt, amit egy hosszabb levezetéssel próbáltam később pótolni - sikertelenül :))

Az első kilométereken próbáltam felvenni a ritmust egy könnyebb 3'50"-es irammal, ami azért annyira nem is volt könnyű, mert itt sunyin emelkedik a pálya. Kb. 4km után Levit és Petit elhagyva, akik közvetlenül a női élboly mögött futottak, elkezdtem a saját maratoni iramomat futni. Ez persze kicsit nagyképű kijelentés, mert a 3'25"-ös iramot csak szeretném, ha kibírnám a 42 km-en is...

A lényeg, hogy érzetre könnyebben, majd a célhoz közelítve egyre keményebben toltam. Éreztem, hogy jól megy, és legnagyobb csodálkozásomra még a felvezető autó villogását is láttam a távolban, ami azt jelezte, hogy közel az első futó. Meg a második is :)

A céltól 5km-re értem utól őket, Running Laca és egy fiatal pécsi futó haladtak együtt. Sajnos Laca nem bírt gyorsítani, mivel a menetszél kifárasztotta. Kiss Dávid könnyedén és jól vette fel a ritmusváltásomat, és sajnos a verseny végén lehajrázott. Azonban nem zavart, hogy "csak" második lettem, ez nekem bőven várakozáson felüli teljesítmény volt, kicsit később már nagyon elégedetten áztattam hab testem a harkányi gyógyvízben ;))

A Sashegyi gepárd különítmény is remekül szerepelt,

a lányoknál Mira 9., Liza 15., Julcsi 22. helyen végzett, a fiúknál Levi 11., Mülbacher Peti 15 lett.

Szép nap volt, a hosszú út és a fárasztó verseny ellenére nagyon jól éreztük magunkat.

01:28:02 25 03:31 17.04 0 0 0 0