04:07:17

42.5 km

05:49 p/km (10.31 km/h)

Challenge Barcelona - futás -

Az öltöző sátorban éreztem h most 4km-hez sincs kedvem nem h 40-hez a lábaimat nagyon megviselték az előzmények. A körülöttem öltözködők sem néztek ki sokkal jobban ez adott némi erőt így csak beleugrottam a futós szerkóba aztán irány a 4 körös maraton. A depó időm: 5.56. Oda 5km majdnem végig egyenes majd vissza ugyanez pilusz minden körben keringés a depó és versenyközpont körül illetve a célegyenesnél lévő nagy tribün előtt ahol a legtöbb szurkoló volt. Árnyék semmi a pályán, kifelé hátszél de nagyon meleg van vissza hűsít a szembe szél amit ekkor érzékelek h milyen jelentős szinte rá kell feküdni. két és fél kilinként van frissítő pont ahol van mindíg hideg víz,izo,kóla illetve gél,banán,narancs. A futás elején rögtön meglátogattam egy bokrot addig is cammogtam de utána elkezdett görcsölni a vesém így alig tudtam futó mzgást végezni. Ez fejben tovább gyengített mondtam is Ancsinak aki látta h kutyául vagyok h most teszteljük a szenvedési faktoromat ami már órák óta tart és hol van még a vége. Az első kör átlaga ki is csúszott eléggé még a hat perces tempótól is, a frissítőknél is megálltam és sétáltam egy picit. Aztán valahogy jobban lettem ki tudja mitől de a második körön elkezdtem előzgetni és gyorsulni mert addig csak a sétálók mellett sikerült "elszáguldani". A tempóm is gyorsult a görcsök is elmúltak és fejben is erősödtem, innestől már nem áltam meg a frissítőknél sem hanem haladtam a cél fel. A szembeszeles részeket picit megkínlódtam de tetszett h sokat előzok illetve éreztem h menni fog végig ugyanis a bringa után voltak kétségeim. A tribün előtt elfutni nagyon nagy flash volt mindíg ez rengeteg erőt adott az újabb hatalmas és montoton kör megkezdéséhez. Az utolsó körre ráfordulva összeszedtem a tartalékaimat és nyomtam neki bár a lábaim már mintha betonból lettek volna sok olyat megfogtam akik az elején szó szerint állva hagytak. Jött az utolsó szembe szeles rész amit vicsorogva nyomtam de már tetszett h a 38,39,40,41,42-es táblák köszönnek rám, a versenyközpontba befutva Ancsi adta a magyar zászlót a kezembe amit a magasba tartva fordultam rá a célegyenesre és óriási hangzavarban finiseltem. Az időm 10.45.47 lett amiből a maraton ami itt 42,5km volt 4.07.17 .A korosztályomban 43. lettem. Nagyon boldog voltam, nem érdekelt h ennél van jóval jobb időm is. Megcsináltam a harmadikat ez volt a legnehezebb, ezt az érmért rengeteget szenvedtem nagyon mélyről jöttem vissza a versenybe, soha nem gondoltam volna h egy ironman-en majd az utolsó 20km-et fogom "élvezni" de ami előtte volt ahhoz képest az volt a legszebb rész. Sokat tanultam ebből a versenyből is, röviden úgy tudnám jellemezni h gyönyörű környék,nehéz pálya, örök emlék:)

04:07:17 42.5 05:49 10.31 0 0 0 0